Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokytojo darbas – džiugus iššūkis

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2009-08-28

Paskutinėmis vasaros dienomis jauna mokytoja Inga Raišuotytė svarsto ne tik kaip pasitiks pirmuosius auklėtinius, bet ir kokią mokslo metų pradžios šventę mokykloje surengti. „Su nerimu“, - paklausta, kokia nuotaika pasitinka Rugsėjo 1-ąją, šyptelėjo jauna lietuvių kalbos mokytoja, vos prieš pat pokalbį pabaigusi rašyti šventės scenarijų.

Baublių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Inga Raišuotytė naujus mokslo metus pasitinka su džiugia nuotaika.

„Juk man viskas nauja. Kai tekdavo padirbėti mokykloje Vilniuje, galima sakyti, įlipdavau jau į važiuojantį traukinį. Dabar viską pradedu nuo pradžių: pačiai tenka parengti teminius planus, pasirūpinti vadovėliais, sutvarkyti klasę, pasirengti pamokoms. Jaudinuosi ir dėl to, kaip pavyks tinkamai paskirstyti darbo krūvį dėstant jungtinėms klasėms. Iki šiol tokios patirties neturėjau“,- kalbėjo 24 metų I.Raišuotytė.

Ji į Baublių pagrindinę mokyklą, kurią pati yra baigusi, dirbti lietuvių kalbos mokytoja atvyko pernai, besibaigiant mokslo metams. Todėl ji spėjo susipažinti su auklėjamąja klase.

„Ši klasė man – viena mieliausių. Jei tik mokiniai panorės, bus ir jaukių vakaronių, ir išvykų, ekskursijų. Nežadu užsidaryti mokykloje“,- pažadėjo I.Raišuotytė, kurios nuomone, mokinį pažinus ne pamokų laiku, lengviau suprasti jo elgesį per pamokas.

Jauna pedagogė prisipažino, kad nėra lengva išlaikyti ribą tarp draugo ir mokytojo. Be to, apie mokytojos statusą negalima pamiršti ir uždarius mokyklos duris.

Pamokos – kūrybingos

I.Raišuotytė pastebi, kad vis dažniau jauni žmonės pasirenka pedagogo kelią. „Manau, kad mokytojo profesija yra prestižinė. Ne aš viena nuėjau į mokyklą. Mokytojomis dirba ir mano studijų draugės. Todėl mes pasikonsultuojame viena su kita, pasidalijame patarimais, kaip parengti įdomią pamoką“,- sakė Vilniaus pedagoginio universiteto Lituanistikos fakulteto absolventė.

I.Raišuotytė sulaukia pagalbos ir iš mokyklos kolegų, o labiausiai –savo motinos, kuri toje pačioje mokykloje dirba pradinių klasių mokytoja.

I.Raišuotytė mano, kad mokytojauti miesto mokykloje yra lengviau: tą pačią mokymo medžiagą galima dėstyti kelioms paralelinėms klasėms. O kaimo mokytojui tenka pasirengti dėstyti skirtingų klasių mokiniams.

I.Raišuotytė tvirtino, kad parengti neįprastą pamoką, panaudojant šiuolaikiškus metodus, jai pačiai įdomu. Visgi svarbiausia – kad išgirsti žinių norėtų patys mokiniai.

Atsižvelgs į kiekvieną mokinį

Pirmą kartą mokytojo vaidmenį išbandys 25 metų klaipėdietis Martynas Ūsas, kuris Jurgio Pabrėžos gimnazijoje dėstys geografiją.

„Man – tai iššūkis. Manau, kad išmokus dirbti su vaikais, daug lengviau bus su suaugusiaisiais. Tikiuosi, savo pareigas atliksiu gerai, o tuo pačiu – tai bus galimybė man pažinti ir save. Laukia labai vertinga patirtis“, - sakė M.Ūsas, ateitį siejantis su dėstytojo karjera.

M.Ūsui teko vesti paskaitą studentų auditorijoje Prancūzijoje, skaityti pranešimus, studijuojant Klaipėdos universiteto Socialinės geografijos katedroje bakalauro bei magistro mokslus. Todėl jis tikisi, kad pavyks suvaldyti klasę ir mokiniai jo „nesuvalgys“.

M.Ūsas ketina mokinius sudominti savo dėstomu dalyku, o parašius pažymį argumentuoti, kodėl, už ką.

„Reikia atsižvelgti į kiekvieno mokinio poreikius, kad vaikai geografijos žiniomis galėtų naudotis kasdien. Apie tai, kuo vaikai domisi, ir kalbėsime per pirmąsias pamokas“, - sakė naujasis geografijos mokytojas, jau pasidomėjęs dalykine literatūra, pratybų sąsiuviniais.

Mokytojų nebetrūksta

Kol kas neaišku, kiek tiksliai naujų mokytojų šiais mokslo metais pradės dirbti mūsų rajone. Šie duomenys paaiškės tik rugsėjį.

Pasak Kretingos švietimo skyriaus specialistės Jolantos Jurgutienės, šiuo metu mūsų rajone pedagogų netrūksta, o atsiradus laisvai vietai, į ją pretenduoja po keletą žmonių.

Pedagogo išsilavinimą turinčius asmenis grįžti į mokyklas paskatino sunkmetis. Be to, sumažėjus mokinių, pertvarkant mokyklų tinklą, mažiau bereikia ir pedagogų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas