Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per vestuves paleisti du baltus balandžius – sena, visame pasaulyje paplitusi tradicija, kuri vis labiau madinga tampa ir Lietuvoje. Meilę, atsidavimą, amžiną sąjungą simbolizuojantys paukščiai, paleisti po tuoktuvių ceremonijos, visuomet grįžta į savo namus – net jei jie už 500 kilometrų.

Palangiškis Reinoldas Liaudanskas specializuojasi augindamas Klaipėdos aukštaskraidžius ir Hanoverio aukštaskraidžius balandžius. Ryškiaakiai balti pašto karveliai balandinėje atsirado neplanuotai ir netikėtai. Į namus visuomet grįžtantys pašto karveliai – itin populiarus vestuvių akcentas.

Pasak balandžius auginančio palangiškio Reinaldo Liaudansko, vestuvėse naudojami sporto arba, kaip įprasta vadinti, - pašto karveliai.

Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių augintojų klubo pirmininkas R.Liaudanskas pasakojo, kad pašto karveliai jo balandinėje atsidūrė netikėtai.

„Yra posakis – niekada nesakyk niekada. Visuomet sakydau, kad pašto karvelių neauginsiu. Auginu Klaipėdos aukštaskraidžius ir Hanoverio aukštaskraidžius. Pirmieji man – ypatingi paukščiai: veislė XIX amžiuje buvo išvesta mūsų krašte ir yra įtraukta į nykstančiųjų sąrašą. Turiu jų baltų, raudonų, juodų. Taip pat jų būna mėlynų, geltonų. O štai baltas pašto karvelis į mano namus tiesiog užklydo. Draugai atvežė jam porą. Nuo tada baltoji porelė dalyvavo keliose vestuvėse, renginyje, kai Palangoje nuo jūros tilto buvo paleisti vienas tūkstantis balandžių“, - kalbėjo R.Liaudanskas.

Pasak balandžių augintojo, tame, kad jaunųjų paleisti balandžiai grįžta į savo balandinę, nėra jokios paslapties ar triukų: noras grįžti namo pašto karveliams užkoduotas genuose.

„Pašto karvelį galima paleisti, pavyzdžiui, Kretingoje, tačiau jis grįš į balandinę Palangoje. Jų orientyras yra magnetiniai laukai, pagal kuriuos karveliai ir atseka savo namus. Jie gali nuskristi iki 500 kilometrų atstumą ir išvystyti 90 kilometrų per valandą greitį. Žinoma, gali pasitaikyti ir nesėkmės atvejų: balandžiams parskristi sutrukdo stiprus vėjas, plėšrūs paukščiai“,- pasakojo R.Liaudanskas.

Pašto karvelius reikia treniruoti: nunešti į kitą vietą ir paleisti, kaskart vis didinant atstumą. Pasak R.Liaudansko, balandžiai pripratę, kad žmogus juos paleistų iš rankų, tad ypatingo streso per vestuvių ceremoniją ar kitokias iškilmes nepatiria.

„Lyginat Klaipėdos aukštaskraidžius su vestuvėse naudojamais pašto karveliais, pastarieji yra energingesni – tuoj sukiojasi, spurda rankose ir nori pakilti. Jie nesirenka didelio aukščio, kaip Klaipėdos aukštaskraidžiai – šie pakyla net virš debesų ir kartais gali kartu su jais nuplaukti bei dingti“, - sakė R.Liaudanskas.

Pašto karvelius, kaip ir kitus balandžius, reikia lesinti vieną kartą per dieną – rytą. R.Liaudanskas atidaro balandinę apie penktą-šeštą valandą ryto – palesę balandžiai išskrenda pasižvalgyti.

„Balandžiai – drausmingi paukščiai: visuomet grįžta namo, o gerai palesinti jie kitur maisto neieško. Jiems reikia specialaus maisto, grūdų mišinių, mineralų, papildų“, - kalbėjo 35 balandžius auginantis R.Liaudanskas.

Jis baltus paukščius vadina taikos ambasadoriais. Šios spalvos pašto karveliai vestuvėse tapo populiarūs, nes tikima, kad paleisti balandžiai sutuoktiniams atneš laimingą ir taikų gyvenimą – juk balandžiai susiporuoja visam gyvenimui ir visuomet grįžta namo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas