Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laura ŠČERBAUSKAITĖ:

– Tai, kad valdžia emigrantus vilioja kažkokiomis privilegijomis, bevertis reikalas, per vėlu. Kas jau įsitvirtino užsienyje, turi gerai apmokamus darbus, gyvena nieko nestokodami, turiningai leidžia atostogas, tikrai negrįš. Aš pati buvau emigravusi į Olandiją. Dėl asmeninių priežasčių parvažiavau, bet rugsėjį kelsiu sparnus vėl. Viskas ten man labiau patinka – supa mielesni žmonės, geranoriškesnė valdžia

Kristina LIEBUTĖ ir Algirdas UMBRASAS:

– Be abejo, grįžtantiems reikia suteikti teisinės informacijos, galbūt surengti kalbos kursus. Tačiau nesinorėtų, kad į šoną būtų nustumti tie, kurie iš savo šalies nebuvo išvažiavę, nuolat dirbo ir mokesčius mokėjo savo valstybei. Kuo emigranto vaikas geresnis, kad jam – darželis be eilės? Kuo už kitą Lietuvos pilietį geresnis emigrantas, kad jį be eilės aprūpins gyvenamuoju plotu?

Angelė SABULIENĖ:

– Sūnaus šeima – Londone, Norvegijoje – žentas, kuris vilioja ten ir mano dukrą. Sutinku, kad norintiems grįžti į Lietuvą reikia sudaryti sąlygas. Bet ar daug kas nori grįžti? Maniškiai, kad ir kas ką žadėtų, – ne. Lapkritį svečiavausi Londone. Ramu, kad vaikai patenkinti, sako, nei sąlygų gyventi, nei uždarbio nepalyginsi su tuo, kokį gautų Lietuvoje.

Lukas ŠIMKUS:

– Per daug nesidomėjau, ką emigrantams Lietuvos valdžia siūlo. Gal ir parsivilios dalį, tų, kuriems svečioje šalyje ne taip gerai sekasi, kaip tikėjosi. Bet, galvoju, niekas tų žmonių iš Lietuvos neištrėmė, jie išvažiavo savo noru. O kur garantija, kad, pasinaudoję privilegijomis, bet nusivylę, po kurio laiko nesusikraus lagaminų ir neemigruos vėl?

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas