Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Reus miesto savivaldybėje įvykusio projekto partnerių susitikimo dalyviams buvo įteikti tai patvirtinantys sertifikatai.

Kretingos rajono švietimo centras įgyvendina dvejų metų trukmės Erasmus+ KA2 projektą „Vyresnio amžiaus suaugusiųjų asmenų švietimo skatinimas“, finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Be Kretingos atstovų, projektas vienija organizacijas partneres iš Latvijos, Ispanijos ir Slovėnijos.

„Pagrindinis šio projekto tikslas yra sukurti kokybiškas edukacines programas, arba kursus, vyresnio amžiaus žmonėms ir pateikti juos šio projekto partnerių sukurtoje interneto platformoje“, – teigė projekto koordinatorė Švietimo centro direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Aurelija Jedenkienė.

Ji paaiškino, jog šių edukacinių programų, arba kursų, vartotojai – vyresni per 50 metų turintys suaugusieji, norintys geriau suprasti savo padėtį visuomenėje, atrasti savo europinį identitetą ir individualius aktyvaus senėjimo būdus bei norintys tobulinti savo kalbinius gebėjimus, siekiant geresnių bendravimo įgūdžių ir integracijos į nuolat besikeičiančią visuomenę.

Pirmasis projekto partnerių susitikimas įvyko praėjusių metų gruodį Latvijos sostinėje – šį susitikimą suorganizavo projekto koordinatorius Verslo konsultacijų ir mokymo centras.

„Tuomet aptarėme pagrindines projekto veiklas, kokie reikalavimai taikomi jas įgyvendinant, kokius numatome rezultatus. Susitarėme dėl pirmojo intelektinio produkto „Vyresniojo amžiaus suaugusiųjų švietimo situacijos analizė“ rengimo proceso, struktūros, atsakomybių bei parengimo terminų. Visi projekto partneriai pristatė pranešimus apie savo organizacijas bei vykdomas veiklas bei pasirašė bendradarbiavimo sutartis“, – pirmąjį susitikimą apibendrino A. Jedenkienė.

Šį balandį projekto partneriai susitiko Ispanijoje, Reus mieste – jame be A. Jedenkienės, dalyvavo ir Švietimo centro metodininkė Gėnė Benetienė. Renginį suorganizavo projekto partneris iš Ispanijos – Konsultacijų ir mokymo centras DomSpain.

Projekto partneriai lankėsi suaugusiųjų mokymo(-si) centre „Centre del Civic Carme“, susitiko su centro filialų atstovais, pasidalino gerąja patirtimi rengiant ir įgyvendinant neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas.

Praktinių veiklų metu buvo aptarta projekto eiga, rezultatai, pristatytos atliktų tyrimų įžvalgos, kuriomis remiantis bus rengiamos keturios ilgalaikės kursų programos suaugusiems, susitarta dėl tolimesnio bendravimo ir bendradarbiavimo normų. Vakare norintys buvo pakviesti stebėti tris skirtingo lygio anglų kalbos pamokas, vedamas suaugusiesiems.

„Taip pat aptarėme projekto interneto platformos rengimo ir administravimo strategiją, veiklų ir rezultatų sklaidos planą bei tolimesnius veiksmus įgyvendinant projektą. Susitikimo baigiamoji dalis vyko Reus miesto savivaldybėje, dalyvaujant miesto tarybos ir švietimo departamento atstovams, dalyviams buvo įteikti dalyvavimo susitikime sertifikatai“, – kad projektas vykdomas pagal numatytą planą, teigė A. Jedenkienė.

Susitikimo dalyviai taip pat turėjo galimybę susipažinti su Ispanijos Katalonijos regiono kultūra, tradicijomis ir architektūra: jie apsilankė itin moderniame interaktyviame žymaus Katalonijos architekto, modernizmo stiliaus pradininko Antoni Gaudi muziejuje, ragavo tradicinių Ispanijos patiekalų, susipažino su vermuto gamybos procesu. Kitas partnerių susitikimas numatytas spalį, ir jis įvyks Liublianos mieste Slovėnijoje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas