Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dažnas neleistinoje vietoje lenkimo manevrą atlikęs vairuotojas nustemba išgirdęs, kad dabar už šį pažeidimą jam vairavimą teks pamiršti mažiausiai trims mėnesiams. Tokia sankcija numatyta naujajame Administracinių nusižengimų kodekse, kuris įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas bei vyresnioji tyrėja Aušra Baločkienė neslėpė: tenka išgirsti daug nusiskundimų dėl tokios griežtos nuobaudos už įvažiavimą į priešpriešinę eismo juostą, pažeidžiant kelio ženklą „Lenkti draudžiama“, arba neleistinose vietose, pavyzdžiui, sankryžose, pėsčiųjų perėjose ir kt.

„Net ir tokį pažeidimą padarius pirmą kartą, skiriama pusė minimalios baudos – 85 eurai ir kartu atimamas vairuotojo pažymėjimas mažiausiai 3 mėnesiams“, – paaiškino A. Baločkienė.

Taigi tai yra gana griežta sankcija, palyginus su tuo, kad už greičio viršijimą 50 km per val. ir daugiau vairuotojo pažymėjimą galima prarasti 1 mėnesio laikotarpiui.

„Daugeliui vairuotojo pažymėjimas yra reikalingas nuvykti į darbą, o kartais vairavimas įeina ir į darbo pareigas. Taigi visi kalba apie tai, kad teisę vairuoti praradus 1 mėnesiui dar būtų galima kaip nors išsiversti – pavyzdžiui, išeiti tą mėnesį atostogų. Bet 3 mėnesiai be teisių daugeliui reiškia tik vieną – darbo praradimą“, – kokius nusiskundimus tenka girdėti iš pažeidėjų, pasakojo A. Baločkienė.

Per 3 mėnesius Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai nustatė apie 20 vairuotojų, atlikusių lenkimo manevrą draudžiamoje vietoje. Tačiau savo ruožtu pažeidėjų mūsų rajone išaiškina ir čia dirbantys pareigūnai iš Klaipėdos.

Anot R. Kačino, neretai pažeidėjai prisipažįsta ir tai, kad lenkimo manevrą draudžiamoje vietoje, pavyzdžiui, kirsdamas ištisinę kelio liniją, padarė neturėdami tam rimtos priežasties – tiesiog toks buvęs vairavimo įprotis. „Žmonės, netgi turintys didelį vairavimo stažą, prisipažįsta, kad to pažeidimo tiesiog nesureikšmindavo, nors dabar ir gailisi jį padarę“, – teigė R. Kačinas.

Iki įsigaliojant naujajam Administracinių nusižengimų kodeksui, už lenkimo manevrą draudžiamose vietose vairuotojui būdavo skirdama 28-86 eurų bauda arba teisių atėmimas 1-3 mėn., už lenkimą, kertant ištisinę liniją – 28-86 eurų bauda.

Policijos departamentas išplatino informaciją, kad už išvažiavimą į priešpriešinę eismo juostą, pažeidžiant Kelių eismo taisykles, nuobaudos buvo sugriežtintos todėl, kad šis pažeidimas yra labai pavojingas –automobiliams, susidūrus kaktomuša, dažniausiai eismo įvykio pasekmės būna tragiškos. Per 2016 metus susidūrus priešpriešiais važiuojantiems automobiliams, mūsų šalyje žuvo 28 žmonės, dar 29 buvo sužeisti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas