Pajūrio naujienos
Help
2017 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 15 %
Naktį19°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar pasiteisino rajono valdžios sprendimas per šventes riboti alkoholio pardavimą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kriterijai būstinei – tarsi viešbučiui

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Problema
  • 2017-03-17

Kretingos rajone yra 36 pastatai, kuriuose žmonės galėtų pasislėpti, esant ekstremaliai situacijai. Tačiau to negana – Savivaldybė įpareigota rasti ir tokius pastatus, kur būtų galima laikinai apgyvendinti žmones, o tam keliami kriterijai primena viešbučio sąlygas.

Kretingos r. kultūros centras yra viena įstaigų mūsų rajone, kuri pažymėta kolektyvinės apsaugos ženklu – vadinasi, čia žmonės gali slėptis kilus ekstremaliai situacijai.

Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė prisipažino neįsivaizduojanti, kaip rasti tokį pastatą, kuris atitiktų keliamus reikalavimus: vienam žmogui turi būti skiriama ne mažiau 3,5 kv.m. ploto, kiekviena šeima turi būti apgyvendinta atskiroje patalpoje, taip užtikrinant jos privatumą. Be to, turi būti sudarytos tokios sąlygos, kad apgyvendintieji galėtų gamintis maistą, skalbtis rūbus ir patenkinti kitus buitinius poreikius.

„Kai su kolegomis perskaitėme kriterijus, tai padarėme išvadą, kad tai – kone viešbučio sąlygos. Tokio pastato, kuris atitiktų keliamus reikalavimus, ir visą laiką būtų tuščias, rajone neturime. Lėšų šiam nurodymui įgyvendinti taip pat nebuvo skirta, – kalbėjo R. Beniušienė, paaiškinusi, kad būstinė būtų naudojama laikinai apgyvendinti į mūsų kraštą atvykusius pabėgėlius ar namų netekusius vietinius gyventojus, esant karo padėčiai ir pan. – Mūsų supratimu, užtektų ir mokyklos salės, kurioje laikinai žmonės būtų priglausti, o paskui tarsi iš kokio pagalbos centro jie jau būtų perkelti į kitas rajono socialines įstaigas.“

R. Beniušienė teigė, jog šiuo metu laukiama teisės aktų patikslinimų, nes įžvelgiama ir dar viena problema – ar nurodymas surasti vietą laikinam apgyvendinimui nedubliuoja ankstesniojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 metų nutarimo, kuriuo patvirtinta kolektyvinės apsaugos statinių poreikio nustatymo tvarka. Joje buvo numatyta, kad vienam gyventojui tenka 1,5 kv. metro statinio ar patalpos ploto.

R. Beniušienė paaiškino, kad pagal specialią formulę suskaičiavus minimalų apsaugomų gyventojų skaičių, buvo rajone parinkti 36 kolektyvinės apsaugos statiniai: švietimo, kultūros, socialinių paslaugų įstaigos. Jos išsidėsčiusios visose seniūnijose ir yra pažymėtos ženklu „Kolektyvinės saugos statinys“ ir čia, R. Beniušienės paaiškinimu, būtų galima laikinai pasislėpti kilus ekstremaliai situacijai, pavyzdžiui, esant bombardavimui iš oro, siaučiant uraganui ir pan.

---

7 tūkst. 532

– toks minimalus gyventojų skaičius mūsų rajone, kuriam turi būti numatyta galimybė prisiglausti kolektyvinės apsaugos statiniuose.

---

Apie pavojų – perspėjimai telefonu

Gyventojai raginami nusistatyti savo mobiliuosius telefonus, kad į juos ateitų pranešimai apie pavojų.

Pranešimai perduodami vienu metu visiems pasirinktoje teritorijoje esantiems ir savo mobiliojo ryšio telefone korinio transliavimo funkciją aktyvinusiems gyventojams. Ši paslauga gyventojams – nemokama.

Pranešimus apie pavojus gyventojams gali suformuoti ne tik Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, bet ir savivaldybės, kurios pasidalintų perspėjimais ir rekomendacijomis, aktualiomis konkrečioje zonoje esantiems žmonėms, pavyzdžiui, kad artėja uraganas, kyla potvynis ir pan.

Informacija, kaip telefone įdiegti korinio transliavimo funkciją – http://gpis.vpgt.lt/.


Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas