Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Noriu mokytis, bet kaip?

  • Kuprinė
  • 2013-10-25

„Ryt – kontrolinis, o aš nieko nemoku“,- tai, ko gero, dažno moksleivio ištarta frazė. Apima neviltis ir įsitikinimas, jog medžiagos išmokti neįmanoma. Todėl tokiais atvejais pasitarnauja „geriausi moksleivių draugai“ – paruoštukai, liaudiškai tariant - „špargalkės“. Tad ką daryti, kad paruoštukų neprireiktų, o mokyklinės žinios saugiai sugultų į galveles?

Iš tikrųjų mokytis – ne malkas skaldyti. Tenka kartais ir ilgėliau prie knygų pasėdėti, kad suvoktum naują temą, suprastum uždavinių sprendimo subtilybes ir, žinoma, kad pavyktų gauti ne tik teigiamą pažymį, bet pasiekti ir devintuko ar net dešimtuko ribas.

Pranciškonų gimnazijos mokinė 17 metų Gabrielė Berniūtė pritaria, jog mokymosi nereikia atidėlioti paskutinei dienai. „Be to, - priduria ji,- nereikia miegoti per pamokas – kaip tik derėtų pasinaudoti galimybe visą informaciją pasisemti iš mokytojo pamokos metu.“

Tarsi savaime kyla klausimas: tai kaip mokytis, kaip greičiau įsiminti informaciją, o svarbiausia – kaip jos paskui greitai nepamiršti? Keletas mokinių pasidalino savo mokymosi metodais.

* Misija – nemiegoti per pamokas

„Vakar tiek ilgai mokiausi, o ryte buvo nežmoniškai sunku atsikelti“,- priežastis, kodėl miegama per pamokas. Nepastovus dienos režimas „išmuša“ iš visų planų ir nesvarbu, kiek pastangų bedėtume, miego karalystė vis nepaliaujamai mums merkia akis. Bet pagalvokime iš kitos pusės: jei nemiegotume, kiek laiko sutaupytume: namuose nereiktų vėl įnikti į knygas ir ieškoti informacijos, kurią mokytoja jau išaiškino per pamoką. Tai gal tikrai verta nueiti anksčiau miegoti ir išilsėjusiems klausytis informacijos klasėje?

* Konspektai – pravartu!

Ar esate pastebėję, kad užsirašinėdami vėliau daugiau kaip pusę informacijos atsimename? Sudarinėti konspektus, kuriuose yra tik trumpa informacija, tarkime, sąvokos, formulės, diagramos ir kt., yra tikrai naudinga. Nepamirškite pasibraukti ryškiais rašikliais, pasirašyti didžiosiomis raidėmis svarbesnę informaciją, išskirti būtinas detales.

* Informaciją nagrinėkite lėtai

Labai didelę reikšmę mokymuisi turi atidumas. Kai yra paveikslėlių, diagramų, pavyzdžių, būtų pravartu juos lėtai išsinagrinėti ir atkreipti dėmesį į išimtis. Mokantis žodžius, iš pradžių juos lėtai persiskaitykite, pasiimkite lapelį ir rašykite viską, ką atsimenate. Jei reikia - kartokite dar kartą. Atidumas padės jums geriau įsiminti vaizdinę medžiagą.

* Nesiruoškite kontroliniam darbui paskutinę dieną

Sistemingas mokymasis yra ilgalaikis. Neverta taikyti „kalimo“ metodo, juk nepraėjus nė savaitei, išmokta informacija kaip mat išgaruos iš galvos, o rašant kartojimo kontrolinius, teks mokytis iš naujo. Tad mokytis sistemingai būtų geriausia, bent kas dvi ar tris dienas pasikartokite pamokos temą ir taikykite ją kontroliniuose.

* Olimpiadų patirtis taip pat turi įtakos

Kam yra tekę dalyvauti olimpiadose, ko gero, žino, jog jose tik mokyklinių žinių neužtenka. Olimpiados aprėpia ne tik pamokų temas, bet ir bendrą suvokimą ir enciklopedijų nuotrupas. „Ruošdamasi olimpiadoms praleidžiu daugiau laiko prie knygų negu įprasta. Tačiau olimpiadų patirtis padeda mokykloje, mokantis naujų dalykų“, - teigė G. Berniūtė, kuri yra matematikos rajono I ir biologijos bei chemijos II vietų prizininkė.

* Pasirinkite sau tinkamą būdą mokytis

Žinoma, daug kas gali siūlyti ir piršti įvairius mokymosi metodus. Tačiau tik jūs patys geriausiai žinote, kuris bus efektyviausias. Jei reikia – darykitės konspektus, nuolatos kartokitės informaciją, ar taikykite kažką savo nuožiūra. Jei jums patinka mokinantis gerti arbatą – gerkite, ramina muzika – tyliame jos fone gal taip pat rasite būdą greičiau išmokti temą. Suspėkite ne tik mokytis, bet ir pailsėti, gal tada nebereikės net „špargalkių“ ir nebeapgaudinėsite ne tik mokytojų, bet ir savęs. „Mokytis gali visi, tik tam turėkite ryžto ir noro“, - palinkėjo G. Berniūtė.

Laura SAUDARGAITĖ

"P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas