Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunieji Kretingos šachmatininkai, kuriuos visuomeniniais pagrindais treniruoja Asta Idzelienė, dar tebegyvena įspūdžiais, kurių patyrė LR Seime įvykusiose tradicinėse šachmatų varžybose „Seimo taurė 2013“.

Kretingos šachmatininkų delegacija, per „Seimo taurės“ varžybas nusifotografavusi su FIDE prezidentu Kirsanu Iliumžinovu (centre).

Kretingiškiai vaikai ne tik pirmą kartą žaidė „Žaibo“ turnyre, bet ir turėjo galimybę pabūti tarp šalies politikų, stebėti jų žaidimą bei susitikti su Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) prezidentu Kirsanu Iliumžinovu, kurio autografą į Kretingą parsivežė Nojus Žiubrys.

FIDE prezidentas specialiai atvyko į šį renginį, kad su mūsų šalies Šachmatų federacija bei politikais aptartų galimybę Lietuvos mokyklose įvesti šachmatus kaip mąstymą lavinančio sporto discipliną. Apie tai K.Iliumžinovas su didžiausių politinių partijų atstovais kalbėjosi apskritojo stalo diskusijoje, nauja programa buvo aptarta ir su Seimo pirmininku Vydu Gedvilu, kuris su K.Iliumžinovu sužaidė simbolinę partiją.

Kretingiškiui Nojui Žiubriui ypač daug reiškė K.Iliumžinovo autografas, kurį jis įrašė ant berniuko asmeninės šachmatų lentos.

„Lietuvos šachmatų federacija, vadovaujama Aleksandro Černovo, kartu su FIDE parengė nemažai padalomosios medžiagos apie šachmatų naudą ugdymo procese. Jos parsivežėme ir į Kretingą, kad galėtume pastudijuoti, giliau pasidomėti“, - „Pajūrio naujienoms“ teigė šachmatų populiarintojas rajone Evaldas Šlušnys, kartu su A.Idzeliene palydėjęs vaikus į „Seimo taurės“ varžybas, kuriose kretingiškiai turėjo 6 kvotines vietas.

Kretingai šiose varžybose atstovavo ir iš 11 galimų taškų pelnė: vaikų grupėje – Nojus Žiubrys (1 tšk.), Deimantė Gelumbickaitė (2 tšk.) ir Rovena Mažonaitė (3 tšk.); suaugusiųjų – penkiolikmetis Paulius Vaičkus (4 tšk.), kuris jau nebeatitiko vaikų grupės amžiaus, Asta Idzelienė (4,5 tšk.) ir Evaldas Šlušnys (5 tšk.).

„Nors ir vaikai, ir suaugusieji grįžome be apdovanojimų, nė kiek nenuliūdome: šiame turnyre dalyvavome pirmą kartą ir labai džiaugėmės šia galimybe. Parsivežėme tokių įspūdžių, kokių galbūt ir nebeteks patirti – man pačiam buvo sunku patikėti, kad galiu atsistoti šalia tokio žmogaus, kaip FIDE prezidentas“, - neslėpė E.Šlušnys.

Jis pasidžiaugė, jog A. Idzelienės iniciatyva mokyti vaikus žaisti šachmatais šiek tiek pralaužė pirmuosius ledus – vaikai šachmatais renkasi žaisti kartą per savaitę, jau pamažu išvyksta į įvairaus lygio varžybas. „Tačiau to nepakanka, tad daug tikimės iš numatomos įvesti programos, pagal kurią vaikai žaisti šachmatais būtų mokomi mokyklose“, - teigė E.Šlušnys.

Kretingiškiams Seimo narės Jolitos Vaickienės ir jos padėjėjos Janinos Kekienės rūpesčiu buvo surengta ir ekskursija po Seimą.

*

FAKTAI

Teigiamą šachmatų pamokų poveikį atskleidžia pasauliniai tyrimai: 55 proc. pagerėjo mokinių mokymosi rezultatai; 17,3 proc. pagerinti analitinių gebėjimų tyrimo rezultatai; loginių uždavinių sprendimas pagerėjo nuo 62 iki 82 proc.; dvigubai pagerinti skaitymo įgūdžiai; 13 proc. geresnis kritinio mąstymo reikalaujančių užduočių atlikimas ir 35 proc. – kūrybinių užduočių atlikimas.

Prancūzijoje kasmet 300 tūkst. pradinukų pradedami mokyti žaisti šachmatais; šiuo metu daugiau negu 25 proc. 10-mečių švedų moka žaisti šachmatais; planuojama, kad iki 2015 m. Junginėje Karalystėje šachmatais žais 1 mln. vaikų.

Tyrimais nustatytas teigiamas šachmatų socialinis poveikis, poveikis intelektinei raidai bei asmenybės ugdymui.

Šachmatai į ugdymo programas įtraukti 42 valstybėse, tarp jų Rusijoje, Moldovoje, Armėnijoje, Bulgarijoje, Turkijoje, Indijoje bei tokiose galingose valstybėse kaip JAV ir Kinija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas