Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Muziejus – mokinio ir mokytojo bičiulis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2012-11-27

Šiandieną muziejus yra ne tik lentynose gulintys eksponatai, o gyva, vis iš naujo mokinių atrandama krašto istorija. Tokios mintys buvo akcentuotos praėjusį savaitgalį Kretingos muziejuje surengtoje respublikinėje metodinėje konferencijoje „Muziejus – skaitytina knyga“.

Konferenciją bendromis pajėgomis surengė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos ir Kretingos rajono pedagogų švietimo centro pedagogai bei Kretingos muziejaus darbuotojai.

„Šis renginys skirtas Muziejų metams, o mūsų mokyklos ryšys bei įdirbis su Kretingos muziejumi – didžiulis. Norėjome paskleisti tą gerąją patirtį visuomenei, pasidalinti ja su kitų šalies mokyklų bendruomenėmis“, - pabrėžė Aldona Kruševičiūtė, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja. Šią mintį ji išdėstė konferencijoje skaitytame pranešime „Mokykla ir muziejus: bendradarbiavimo istorija ir perspektyvos“.

Pastarasis renginys, mokytojos žodžiais, yra tarsi atsakas į tėvų nusiskundimus, kad vaikai, išvykę su mokytojais į ekskursijas, noriau lankosi akropoliuose, negu muziejuose. „Iš tikrųjų muziejus yra labai svarbi edukologijos infrastruktūros dalis, mūsų mokykla tai seniai suprato ir nori tuo pasidalinti su bendraminčiais. Ir kitų miestų mokiniai turi žinoti, kad muziejus – ne vien seni eksponatai, bet ir žaidimai, įdomūs užsiėmimai, ir pačių mokinių darbai, parodos“, - akcentavo A. Kruševičiūtė.

Konferencijos dalyvius pasveikinusi Kretingos muziejaus vadovė Vida Kanapkienė pasidžiaugė, kad Kretingos muziejų ir Marijono Daujoto mokyklą susiejo ta pati istorinė asmenybė - miškininkas Marijonas Daujotas - buvo vienas iš 1935 m. įkurto Kretingos muziejaus iniciatorių.

Apie neformalaus ugdymo galimybes Kretingos muziejuje pasakojo Informacijos bei edukologijos skyriaus vedėja Jurgita Paulauskienė, o svečius su atsinaujinusia ekspozicija supažindino muziejaus gidė Roma Luotienė.

Kaip su Motiejaus Valančiaus muziejumi-gimtine Nasrėnuose bendradarbiauja tą patį vardą turinti Kūlupėnų pagrindinė mokykla, kalbėjo šeštokės Greta Gimbutaitė ir Monika Martinkutė. Kaip pradinukai daujotukai mokosi muziejaus aplinkoje, papasakojo pradinio ugdymo mokytoja Janina Baltmiškienė. Kaip gyvuoja ir krašto pažinimo istorijai tarnauja Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinėje mokykloje įkurtas kraštotyros muziejus, kuriam vadovauja mokytoja Felicija Stramilaitė, kalbėjo šios mokyklos mokinės Irma Karnauskaitė bei Inga Vaišvilaitė.

Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokinė Rūta Jonkutė parengė pranešimą apie rūpintojėlio įvaizdį literatūroje ir liaudies mene.

Į konferenciją atvyko ir pranešimus skaitė svečiai: Plungės „Saulės“ gimnazijos mokinė Bernadeta Griciūtė bei ją rengusi mokytoja Rita Barniškienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Gintauta Dauneckytė, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Joana Jovaišienė.

Itin išsiskyrė Palangos senosios gimnazijos abiturienčių Vilijos Arlauskaitės, Lauros Grincevičiūtės, Gytės Piatkovskytės surinkta medžiaga apie Palangos ir Šventosios medinės architektūros pažinimą bei išsaugojimą. Kita šios gimnazijos abiturientė Šarūnė Stanikaitė kalbėjo apie naująsias Palangos miesto šventes.

Pasidžiaugęs brandžiu mokyklos ir muziejaus bendradarbiavimu, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos direktorius Julius Gindulis padėkojo mokiniams, kurie parengė svarius pranešimus. Buvo pažymėta, kad konferencijos medžiaga turi išliekamąją vertę, ir V.Kanapkienė pasiryžusi ieškoti lėšų išleisti ją atskiru leidiniu.

Literatūrine muzikine kompozicija „Graži tu, mano brangi tėvyne“ renginį papuošė skaitovai Ugnė Račinskytė ir Giedrius Kantaras bei klarnetininkas Eimantas Benetis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas