Favoritams pralaimėta

• 2012-11-20

Praėjusį savaitgalį Regionų krepšinio lygoje (RKL) Kretingos vyrų rinktinė sužaidė dvejas varžybas su vienais iš varžybų lyderių ir favoritų - Kuršėnų ,,Grafų baldais – Kristalu“ bei Alytaus ,,Savanorio“ krepšininkais. Pergalių mūsiškiams pasiekti nepavyko.

Penktadienį išvykoje Kretingos ,,Kretinga“ 94:52 (20:16, 24:9, 23:13, 27:14) pralaimėjo prieš Kuršėnų ,,Grafų baldų – Kristalo“ (6 pergalės, 2 pralaimėjimai) komandą. „Kretingos“ komanda su šeimininkais taškas į tašką kovojo visą I kėlinį, tačiau II kėlinyje nesugebėjo sustabdyti varžovų lyderio Gintaro Kukanausko ir leido jam vien per šį kėlinį pelnyti 13 taškų (iš viso 28), o patys užstrigę puolime leido kuršėniškiams po dviejų kėlinių įgyti 19 taškų persvarą (44:25). Trečiojo kėlinio pradžioje kretingiškiams dar buvo pavykę sumažinti varžovų pranašumą iki 14 taškų (50:36), bet tada varžovai atsakė spurtu 17:2 ir nebeleido nė pagalvoti apie pergalę.

Šiose varžybose ,,Kretingai“ taškus pelnė: Steponas Markus (3/4 tritaškiai, 4 kėl.) - 15, Linas Narkus - 10, Gediminas Drungys - 8, Kęstutis Monkus ir Valdas Raudonis - po 5, Vilius Bruzdeilinas (4 kėl.) - 4, Marius Vaitkus (3 per. kamuoliai) - 3, Vaidas Ruzgaila - 2, komandai taip pat atstovavo Ramūnas Strazdauskas, Karolis Katauskas, Henrikas Lubinas ir Simonas Mažionis.

Šeštadienį namuose „Kretingos“ komanda priėmė buvusio Kauno ,,Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės krepšininko Andriaus Jurkūno vedamus Alytaus ,,Savanorio“ (5 pergalės, 2 pralaimėjimai) krepšininkus ir prieš juos pralaimėjo 57:101 (4:26, 17:29, 20:22, 16:24). Šiame susitikime labai nesėkmingai susiklostė pati pradžia, kuomet Kretingos krepšininkams net 7 minutes nepavyko pelnyti taškų, o varžovai jų pelnė 18 ir jau po I kėlinio įgijo 22 taškų persvarą. Trečiajame kėlinyje po geriausias sezono varžybas sužaidusio komandos kapitono Gedimino Drungio dviejų tritaškių metimų pavyko sumažinti savo atsilikimą iki 29 taškų (31:60), tačiau IV kėliniui artėjant prie pabaigos alytiškiams pavyko įgyti didžiausią susitikime 44 taškų persvarą.

,,Kretingai“ taškus pelnė: Gediminas Drungys (7 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai) - 20, Marius Vaitkus (5 atk. kamuoliai, 3 rez. perdavimai) - 13, Linas Narkus (12 atk. kamuolių) - 10, Kęstutis Monkus - 6, RamūnasStrazdauskas - 5, Vaidas Ruzgaila (6 atk. kamuoliai) - 3, komandai taip pat atstovavo Karolis Katauskas, Valdas Raudonis, Henrikas Lubinas.

Rungtynėse su Alytaus ,,Savanoriu“ dėl įvairių priežasčių komandai negalėjo padėti net keli žaidėjai: Martynas Airošius, Steponas Markus, Tomas Lenkimas, Vilius Bruzdeilinas ir Marius Lukšas.

Lapkričio 23 dieną, penktadienį, Kretingos ,,Kretinga“ išvykoje žais prieš Neringos ,,Kuršius“ (2 pergalės, 6 pralaimėjimai), o lapkričio 24 dieną 16 valandą namuose priims taip pat be pergalių žengiančius Šiaulių ,,Saulė-Šiauliai“ krepšininkus.