Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Valgyti kalakutieną lietuvių mokyti nebereikia

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2012-11-13

Kretingos rajone, Kalniškių kaime, įsikūrusioje Vilijos ir Vlado Baltuonių kalakutų fermoje prasidėjęs didysis darbymetis. „Nors pagrindinės metų šventės - dar tolokai, jau priimame užsakymus kalakutams pirkti, žinodami, kad negalėsime nuvilti savo klientų – kalakutų Kalėdoms turi užtekti visiems“, - teigė V. ir V. Baltuonių kalakutų ūkio direktorius 23 metų Šarūnas Baltuonis.

Baigęs mokslus Šarūnas Baltuonis sugrįžo į tėvų ūkį, kad tęstų verslą.

Sugrįžo, kad pratęstų tėvų verslą

Š.Baltuonis, baigęs ekonomikos mokslus ISM ekonomikos ir vadybos universitete, sugrįžo tėviškėn, į tėvų ūkį, kad pratęstų 1995 m. jų pradėtą verslą.

„Turiu galimybę vienas pats priimti sprendimus, turiu galimybę pasitarti ir mokytis tų verslo subtilybių, kurias tėvai – jau „perkandę“ ir kurios būtinos verslo sėkmei“, - kalbėjo vaikinas.

Jis teigė esąs ne naujokas tėvų versle - jo veikloje dalyvavo ir mokydamasis, o sprendimą po mokslų sugrįžti į provinciją siejantis su laisve bei galimybe pasireikšti.

„Gal kažkieno požiūriu Kretinga ir yra provincija, tačiau aš taip negalvoju. Atvirkščiai, didmiesčiuose – daugiau konkurencijos, greičio, o čia – ramiau, paprasčiau“, - įsitikinęs Š.Baltuonis.

Vaikinas sakė kol kas nepritrūkstantis naujų idėjų, kaip dar būtų galima plėsti ar tobulinti verslą, sugalvoti naujovių klientams pritraukti.

„Tačiau daugelis idėjų mūsų šalyje, atsižvelgiant į žmonių poreikius ir pageidavimus, dar yra per ankstyvos, netikėtos, todėl dar ne apie visas norėtųsi šiandien kalbėti“, - atviravo Š.Baltuonis.

Eksperimentas pasiteisino

V. ir V. Baltuonių kalakutų ūkyje, kalakutus paauginus iki 1,5-2 mėnesių, jie išskirtinai lesinami vietoje užaugintu lesalu: 200 ha plote dera kviečiai, žirniai, miežiai, kvietrugiai. Iš kolegų ūkininkų papildomai nuperkama ekologiškai užaugintų pupų, kitų ankštinių.

Jau antrą vasarą V. ir V. Baltuonių kalakutų ūkyje kalakutai auginami lauke, ir šis eksperimentas, anot ūkio savininkų, pasiteisino.

„Kalakutai lesinami tokiu natūraliu pašaru, kad natūralesnė begali būti tik žolė“, - garantavo ūkio direktorius. Jau antrą vasarą V.ir V. Baltuonių kalakutų ūkyje paukščiai auginami natūraliai - lauke. Šio eksperimento V. ir V. Baltuoniai ėmėsi, pasidomėję kitų šalių kalakutų augintojų patirtimi ir ją pritaikę Lietuvos gamtos sąlygomis.

„Į lauką kalakutai išleidžiami paauginti iki 2 mėnesių, kai oras atšyla, prasikala žolė. Kalakutai – labai smalsūs paukščiai, lauke jie turi veiklos: stebi aplinką, išsikapsto kokį slieką, palesa žolės lapų. Pastebėjome, jog tai turi įtakos mėsos kokybei. Kitaip ir būti negali – juk kalakutai auga kaip pas močiutę kaime“, - pasiteisinusia idėja pasidžiaugė Šarūno mama Vilija Baltuonienė.

Kalakutų ūkio savininkai pastebėjo, jog buvimas gamtoje – kalakutams į sveikatą: jie ir pajuda, pasimankština, galvos jų – raudonesnėspaukščiai vienas kito nekapoja ir nepešioja. Vienu žodžiu, saulė juos pakelia, saulė ir užmigdo – paukščiai gyvena pagal gamtos ritmą.

„Turime idėją paukščius gamtoje apgyvendinti visus metus. Be abejonės, reikėtų pasirūpinti, kaip juos apsaugoti nuo vėjo, lietaus, sniego, bet ne tai yra didžioji problema. Taip auginant kalakutus, brangtų jų mėsa: lauke – mažesni prieaugliai, nėra kaip automatizuoti lesinimo ir priežiūros darbų, tikėtina, kad ir kritimai – didesni. Tačiau pagundos pritaikyti naujoves yra, kadangi Lietuvoje jaučiamas labai ryškus ekologinis judėjimas, ekologinių produktų poreikis: žmonės geriau sumoka brangiau, bet valgo sveiką maistą“, - kalbėjo Š.Baltuonis.

Išsikovoję pozicijas rinkoje

Š.Baltuonis pripažino: jo tėvų ūkis jau yra išsikovojęs pozicijas rinkoje, ir visų pirma, anot direktoriaus, tai nulemia ūkyje užaugintos mėsos kokybė. Antra, - ūkio įkūrėjams bei savininkams jau atkritęs rūpestis lietuvius mokyti valgyti kalakutieną: žmonės domisi naujovėmis, sveika mityba, labiau linkę rūpintis savo sveikata, lanksčiau keičia mitybos įpročius.

V. ir V. Baltuoniai orientuojasi į šviežios kalakutienos gamybą: ūkyje – jokių perdirbtų produktų. „Esame įsitikinę: pirkėjas geriau tevalgo tai, ką pats pasigamina iš šviežios mėsos“, - teigė Š.Baltuonis.

*

Įmonės, organizacijos kalakutus dovanų savo darbuotojams gali užsisakyti šiais telefonais: (8 698) 23679; (8 682) 11134.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas