Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiandieninio moksleivio darbotvarkė dažniausiai neužsibaigia vien tik pamokomis. Daugelis po pamokų lekia į sporto, meno mokyklas, lanko įvairius būrelius mokyklose. Apie jų pasiūlą, vaikų norą dalyvauti tokioje užklasinėje veikloje kalbėjo Kretingos Marijono Daujoto ir Simono Daukanto pagrindinių mokyklų direktorių pavaduotojos Milda Trušauskaitė ir Snieguolė Šlyžiuvienė, patarimais dalinosi Jurgio Pabrėžos gimnazijos psichologė Dalia Martinkuvienė.

Abiejų mokyklų pavaduotojos teigė, jog būrelių pasiūla jose priklauso nuo pačių vaikų bei jų tėvų pageidavimų ir poreikių. „Pavasarį, baigiantis mokslo metams, atliekama mokinių bei jų tėvų apklausa, patys mokytojai siūlo savo iniciatyvas. Taip nustatoma, kokių būrelių labiausiai nori mokyklos bendruomenė,“ – sakė S.Šlyžiuvienė.

Pasak M.Trušauskaitės, būrelių pasiūla priklauso ir nuo vykdomos mokyklos politikos – vizijos, misijos, uždavinių, tikslų ir pan. „Mūsų mokykloje veikia „Jaunųjų daujotukų“ būrelis, būtent jis ir atspindi mokyklos tikslus.“

Už būrelius mokyklose nereikia mokėti. Jiems skiriamos lėšos įskaičiuotos į mokinio krepšelį.

Iš viso M.Daujoto pagrindinėje veikia apie 50, S.Daukanto – apie 30 būrelių. „Kiekvienas vaikas yra skirtingas ir užklasinę veiklą renkasi pagal poreikius bei sugebėjimus“, – sakė M.Trušauskaitė.

Paklausta, kokius būrelius būrelius mokykla siūlo vaikams, pavaduotoja pradėjo vardinti: „Turime jaunųjų gamtininkų, jaunųjų žurnalistų klubus. Taip pat veikia ir verslumą skatinantys užsiėmimai, kuriuose vaikai yra mokomi, kaip sukurti savo bendrovę, platinti akcijas, dalintis uždarbiu. Populiariausi turbūt išlieka sporto bei muzikos būreliai. Reikšmingų rezultatų mūsų mokiniai pasiekia sunkiosios atletikos srityje.“ Be šių būrelių M.Daujoto pagrindinėje veikia tautinių bei šiuolaikinių šokių, keramikos, vaidybos studijos. Norintiems pagilinti žinias mokiniams mokytojai siūlo dėstomų dalykų būrelius: jaunųjų matematikų, informologų ir pan.

S.Daukanto mokykloje populiariausi išlieka sporto bei muzikos būreliai. „Mūsų mokykloje veikia 7 sporto, 4 muzikos, 1 dailės, po 2 teatrinio ugdymo, technologijų, pagilintų dalykų bei 7 įvairių kitų sričių būreliai. Tarp populiariausių – jaunųjų žurnalistų bei kompiuterininkų būreliai“, – pasakojo S.Šlyžiuvienė.

Paklaustos, ar aktyviai mokiniai lanko būrelius, pavaduotojos sakė, kad prievartos lankyti būrelius nėra. „Jeigu vaikas atėjo į būrelį, vadinasi, jis atėjo savo noru“, - tikino S.Šlyžiuvienė.

Anot M.Trušauskaitės, aktyvūs vaikai renkasi netgi po tris ar keturis būrelius. „Viskas priklauso nuo mokinio. Didelė dalis vaikų dalyvauja įvairiuose būreliuose ir siekia rezultatų. Nes tokia užklasinė veikla, mano nuomone, mokiniui duoda labai daug – jis gali tobulėti kaip asmenybė“, - įsitikinusi M.Daujoto mokyklos pavaduotoja.

Jurgio Pabrėžos gimnazijos psichologės Dalios Martinkuvienės teigimu, lankydamas vieną ar kitą būrelį vaikas gali save išreikšti. „Ieškodamas ir bandydamas save užklasinėje veikloje jis gali surasti tai, kas iš tiesų jam patinka. Taip pat vaikas išmoksta planuoti laiką. Jis derina pamokų, namų darbų ruošimo bei laisvaikiui skirtą laiką“, – sakė D.Martinkuvienė. Paklausta, ar užklasinė veikla neapsunkina vaiko, psichologė sakė, kad jei vaikui būrelis patinka, tai papildoma veikla jo tikrai neturėtų apsunkinti. D.Martinkuvienė taip pat pataria tėvams neversti vaiko užsiimti užklasine veikla: „Pagrindinė tėvų klaida, kad neretai būrelį savo vaikui jie parenka pagal save, savo interesus, pomėgius, galbūt per vaiką siekdami įgyvendinti savo neišsipildžiusias svajones. Reiktų vengti parinkti vaikui būrelį neatsižvelgus į jo norus.”

Remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos atliktu tyrimu, dalyvavimą popamokinėje veikloje mokiniai sieja su savo pagrindine veikla - žinių ir įgūdžių įgijimu bei rengimusi būsimai profesijai, taip pat šią veiklą traktuoja ir kaip tam tikrą alternatyvą, praplečiančią mokyklinių užsiėmimų ribas: įdomesnę, leidžiančią save išbandyti įvairiose srityse. Įdomu ir tai, kad prasminga ir tinkamai organizuota popamokinė veikla, ypač meno būreliai, yra vienas iš gerus mokinių mokymosi rezultatus skatinančių veiksnių.

Valda VAGDARYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas