Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunimo užimtumui – moderni rampa

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2012-10-26

Salantų gimnazijos kieme nuo šiol nestigs įmantrių jaunimo triukų su dviračiais, riedlentėmis ir riedučiais. Gimnazijoje oficialiai įgyvendinta visų ekstremalaus sporto mėgėjų svajonė – pastatyta speciali važinėjimuisi skirta rampa.

Salantų gimnazijos bendruomenė susirinko į rampos atidarymą.

Gimnazijos vadovai, mokytojai bei dviračių entuziastai sumanymą mokyklos stadione turėti rampą puoselėjo jau keletą metų. Svajonę pavyko įgyvendinti gavus finansavimą pagal Kaimo plėtros programą. Rampai įrengti gimnazija gavo 26 tūkst. Lt.

„Iš pradžių svajojome įsirengti modernią krepšinio aikštelę. Joje norėjome pakloti specialią dangą. Tačiau ją reikia labai saugoti, būtų reikėję įrengti tvorą, kad į aikštę neįvažiuotų automobiliai ar motoroleriai. Tam gauto finansavimo nebūtų užtekę. Nusprendėme, kad pinigus skirsime dviračių rampai. Tokį sprendimą priėmėme ne be reikalo. Mokyklai labai pasisekė, kad turi mokytoją entuziastą Gėjų Jankauską. Jis sugebėjo taip išjudinti dviračių sportą, kad šios srities mėgėjų gretos labai sparčiai didėja. Jau prieš trejus metus mokytojas sakė, kad rampa yra labai reikalinga – kad vaikai turėtų kur leisti savo laisvalaikį, mokytis triukų, treniruotis“, - sakė Salantų bendruomenės pirmininkas, gimnazijos direktorius Vaidutis Butkus.

Pasak jo, vadinamųjų skeitparkų mada jau kurį laiką paplitusi didžiuosiuose šalies miestuose, specialių įrenginių poreikis atsiradęs ir Kretingos rajone.

„Užsakyti rampą ir ją įrengti nebuvo taip paprasta. Iš pradžių į mūsų pasiūlymą įrengti rampą neatsakė nė viena šioje srityje dirbanti įmonė. Jei nori įsigyti užsienyje gamintą ir sertifikuotą rampą, reikia mažiausiai 50 tūkst. Lt. Kai pavyko surasti, kas atliks darbus, sutarėme, kad medžiagas rampai pirksime Lietuvoje ir įrenginį montuosime pagal specialų brėžinį“, - projekto įgyvendinimo pradžią prisiminė V.Butkus.

Anot jo, Salantų ir gimnazijos bendruomenių sumanymas įrengti rampą buvo pakankamai originalus ir naujoviškas, atitinkantis kaimo plėtros tikslus bei keliamus reikalavimus.

„Reikia skatinti vaikus aktyviai veiklai, naujiems užsiėmimams, kad laisvalaikio praleidimo būdų nereiktų ieškoti kažkur toli, nereikėtų važinėtis. Esu įsitikinęs, kad rampa sudomins ir daugiau Salantų vaikų, paauglių. Šiuo metu dviračių būrelį lanko apie 30 vaikų. Mokytojas G.Jankauskas su jais dirba salėje, moko fizinės parengties pratimų, negaili savo laiko per atostogas. Mokytojas dviračiais vaikus yra sudominęs taip, kad jie su didžiausiu noru net savaitgaliais leidžiasi į žygius ir treniruotes“, - aktyvia gimnazijos dviratininkų veikla džiaugėsi V.Butkus.

Jis tikisi, kad naujas įrenginys tarnaus tiek, kiek žada jos statytojai, – 10 metų. Per tą laiką, mano V.Butkus, galbūt ekstremalaus sporto mėgėjams pavyks įrengti ir kitų specialių rampų.

Dviračių sporto entuziastas Gėjus Jankauskas džiaugiasi, kad nuo šiol jaunimas turės kur sportuoti.

Rampos perspektyva neabejoja ir labiausiai jos kartu su savo auklėtiniais troškęs G.Jankauskas.

Mokytojas įsitikinęs, kad įvykdytas projektas yra didelis pasiekimas jaunimo labui ir rampa niekad nestovės tuščia.

„Su vaikinais treniruojamės salėje. Triukus vaikai išbando ir mieste – dviračiais, riedučiais šokinėdami ant šaligatvių, kitų aukštesnių vietų. Miesto tikrai negadiname - nesame chuliganai, ir labai džiaugiamės, kad nuo šiol triukų galėsime mokytis profesionaliai ir saugiai“, - po rampos atidarymo kalbėjo G.Jankauskas.

Pasak mokytojo, rampos mūsų šalyje išpopuliarėjo prieš keletą metų. G.Jankauskas įsitikinęs, kad tie keli ekstremalai, kurie domisi dviračių triukais, sugebės šiuo užsiėmimu sudominti ir kitus.

„Puikus pavyzdys yra mūsų dviratininkų būrelis. Neturėdami beveik jokio finansavimo, sugebėjome dviračius Salantuose išpopuliarinti taip, kad užsiėmimuose dalyvauja jau kelios dešimtys vaikų, turime ne vieną svarbų pasiekimą. Salantai yra puiki vieta dviratininkams – čia ir kalvos, ir lygumos, ir sunkesnės trasos. Važinėjamės kalnų dviračiais, plentu, žiemą treniruojamės salėje. Dabar, kai turime rampą, galvoju, kad dalis dviratininkų susidomės ir ekstremaliuoju dviračių sportu“, - tikisi G.Jankauskas.

Jis kartu su savo mokiniais įrodė, kad norint pasiekti rezultatų, nebūtinos tobulos treniruočių sąlygos ar įranga. Dviratininkų būrelio nariai dviračius pasiima kone iš konteinerio, juos suremontuoja, prikelia naujam gyvenimui ir sugeba jais numinti šimtus kilometrų.

G.Jankauskas planuoja, kad Salantuose netolimoje ateityje pavyks surengti ir dviratininkų stovyklas.

Dviračių sporto ateitimi neabejoja ir Salantų gimnazijos dvyliktokai Andrius Beniušis ir Juozas Beniušis. Vaikinai visos gimnazijos akivaizdoje pristatė, kam iš tiesų bus reikalinga naujoji rampa – BMX dviračiais 18-mečiai pademonstravo sudėtingus triukus.

Rampa nuo šiol atvira visiems ekstremalaus sporto mėgėjams.

Mokytis pavojingų triukų vaikinai pradėjo prieš porą metų. Per tą laiką vienam koja lūžo per kelį, kitam – per kulkšnį. Tačiau tai ekstremalaus sporto entuziastų neišgąsdino. Atvirkščiai – dar labiau įtraukė į šį užsiėmimą.

„Kuo daugiau treniruojiesi, tuo daugiau nori pasiekti, išmokti. Dviračių triukus stebime internete, iš ten semiamės idėjų, mokomės. Tai yra šiuolaikinis jaunimo užsiėmimas. Vietoj to, kad nuobodžiautume, galima štai taip neįprastai praleisti savo laiką“, - kalbėjo A.Beniušis ir J.Beniušis.

Vaikinai po savo debiuto ant rampos juokavo, kad tądien pamokose teks pastovėti – pernelyg skauda triukų metų apdaužytas sėdynes. Jie pripažino, kad šiame ekstremaliame sporte traumos neišvengiamos.

„Jei bijosi susižeisti, niekas nepavyks. Apie traumas negalvojame. Dviračių sportas turi daugiau pranašumų, negu trūkumų. Esame stiprūs ne tik fiziškai – atliekant triukus su dviračiu, gerėja kūno koordinacija, reakcija. Be to, įdomi ir techninė pusė – internete ieškome detalių, patys dviračius ir susirenkame. Jaunimui yra reikalingi tokie įrengimai, kaip rampos, nes skatina kažkuo domėtis“, - įsitikinę vaikinai, kurie viliasi, kad jų pavyzdžiu paseks ne vienas salantiškis ir dešimtys dviračių entuziastų ant rampos galės dalintis naujovėmis, naujai išmoktais triukais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas