Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Visą šią vasarą asociacija „Jūrų šaulys“ Šventojoje rengia sukarintas stovyklas vaikams. Stovyklos vadovas kretingiškis šaulys Virginijus Valančiauskas ir Šventojoje savanoriaujantys jaunieji šauliai Brigita Barkauskaitė, Stasys Kratavičius bei Artūras Klimas sako, kad tokios stovyklos vaikams ir paaugliams padeda išmokti atsakomybės, bendravimo, ištvermės.

Stovyklos „Jūrų šaulys“ dalyviai

„Į stovyklą priimame vaikus nuo 9 iki 18 metų. Stovykla trunka savaitę. Per ją stovyklautojai patiria ir nuotykių, ir išbandymų. Pirmoji pamoka, kurią jie gauna, yra disciplina, laiko planavimas ir punktualumas. Kiekvienas žino programos planą, viskas sudėliota pagal valandas – yra tam tikras laikas poilsiui, tam tikras laikas numatytai veiklai. Be jokios abejonės, vaikai vasaros stovykloje turi ir pailsėti, ir papramogauti, tačiau mes juos mokome, kad gyvenime yra ne tik poilsis. Todėl kada užsimanę stovyklautojai nebėga maudytis ar žaisti – viskas vyksta pagal planą“, - pasakojo sukarintoje stovykloje savanoriaujanti šaulė B.Barkauskaitė.

Stovykloje kasdien rengiami kariniai užsiėmimai – vaikai mokosi šaudyti į taikinį, įveikia kliūčių ruožus, mokomi karinės tvarkos.

Stovyklavietėje taip pat daug dėmesio skiriama sportui ir bendravimo įgūdžiams.

„Be karinių užduočių vaikai skiria laiko ir sportui: stovykloje rengiamos virvės traukimo varžybos, stovyklautojai varžosi tinklinio aikštelėje. Kai labai karšta, einame maudytis į jūrą, sugalvojame smagių žaidimų. Žaidžiame tokius, per kuriuos vaikai vieni kitus geriau pažįsta, mokosi bendrauti, bendradarbiauti. Mūsų užduotis - kiek įmanoma per savaitę išugdyti vaiko individualumą, tačiau ir mokyti jį komandinio darbo, skatinti bendravimo su skirtingo amžiaus, pažiūrų, pomėgių žmonėmis įgūdžius“, - sakė B.Barkauskaitė.

Visą savaitę vaikai, nežiūrint oro sąlygų, gyvena palapinėse – turi patys jas tvarkytis, prižiūrėti, kad aplinka visada būtų tvarkinga, neapšnerkšta. Stovykloje, kurios kiekvienoje pamainoje būna iki 50 vaikų, stovyklautojų būrius prižiūri paskirti vadai. Jie rūpinasi, kad vaikai būtų nuolat užimti. B.Barkauskaitė pastebėjo, kad pirmosiomis stovyklos dienomis vaikai patiria savotišką prisitaikymo šoką: iš patogios namų aplinkos patekę į sukarintą stovyklą iš pradžių nesuvokia, kaip reikia elgtis.

„Yra išlepusių vaikų, yra itin prieraišių – tokiems vaikams sunku ištrūkti iš namų, atsiskirti nuo tėvų. Tačiau stovyklos toks ir tikslas – išmokyti paauglį elgtis savarankiškai, išmokti viską daryti pačiam, o ne laukti, kol už jį viskuo pasirūpins mama ar tėtis. Programa taip ir sudaryta, kad po kelių dienų stovyklautojai visiškai pasikeičia – imasi iniciatyvos, siekia tapti lyderiais. Su tokiais vaikais jau galime leistis į žygį pėsčiomis į Latvijos pasienį, Palangą. Eidami pajūriu pėsčiomis patikriname ištvermę, mokome stebėti aplinką, elgtis gamtoje. Svarbiausia - kad per tą savaitę, kol yra toli nuo tėvų ir namų, vaikai pajaustų tikros vasaros stovyklos dvasią, bendravimo malonumą“, - sakė B.Barkauskaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas