Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ekonomaizeris taupys kurą ir tausos aplinką

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Ūkis
  • 2012-07-10

Kretingos šilumos tinklų pagrindinėje katilinėje jau veikia kondensacinis ekonomaizeris. Šis įrenginys prasidėjus naujam šildymo sezonui iš dūmų išgaus juose esančią šilumą – iki šiol karšti dūmai pro kaminą tiesiog būdavo išleidžiami į orą. Modernus įrenginys taip pat išvalys dūmus - į orą beveik nebepateks suodžių.

„Apie kondensacinį ekonomaizerį svarstėme jau kurį laiką. Šis modernus įrenginys naudingas dėl kelių priežasčių. Ekonomaizeriu jis vadinamas ne be reikalo. Kretingai šiluma yra tiekiama kūrenant biokurą. Jį naudodami mes sutaupome, kadangi nesunaudojame mums skirtų oro taršos kvotų, kurias vėliau galime parduoti. Tačiau yra būdas, kaip dar efektyviau išgauti šilumą – būtent tam ir pasitarnaus ekonomaizeris. Iš biokuru kūrenamų katilų išeina dūmai. Jų karštis siekia beveik 200 laipsnių. Taigi į orą per kaminą išmetama nemažai šilumos. Įrengus kondensacinį ekonomaizerį dūmai pirmiausia pateks į jį ir tik po to – į kaminą. Ekonomaizeryje iš dūmų bus išgaunama šiluma ir į orą bepateks vos 50 laipsnių karščio dūmai.

Prieš išeidami pro kaminą, dūmai patenka į kondensacinį ekonomaizerį.

Negana to, iš dūmų bus pašalinami suodžiai. Tai, be jokios abejonės, naudinga aplinkai“, - apie katilinės naujovę pasakojo Kretingos šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas gamybai Aidas Keblys.

Pasak jo, kondensacinis ekonomaizeris yra sudėtingas įrenginys, tarsi visa cheminė laboratorija, kurioje vyksta štai toks procesas: išmetami dūmai įteka į ekonomaizerio viršutinę dalį, teka žemyn vertikaliais vamzdeliais, kurių ilgis sudaro apie 11 kilometrų, ir išteka ekonomaizerio apačioje. Ekonomaizeryje susikondensavę vandens garai kartu su ataušintais dūmais patenka į dūmų išleidimo kamerą. Iš jos dūmai patenka į dūmtraukį, o užterštas kietosiomis dalelėmis kondensatas yra surenkamas.

„Išmetamiems dūmams aušinti yra naudojamas termofikacinis vanduo. Ekonomaizeryje dūmai ataušinami iki 38-60 laipsnių temperatūros. Tai reiškia, kad nesudeginant papildomo kuro ir esant maksimaliai katilų apkrovai, galima gauti iki 22 proc. didesnį šilumos kiekį. Tai atsitinka ataušinus dūmus. Jie, beje, prieš patekdami į ekonomaizerį, nukreipiami į multicikloną, kuriame sulaikoma iki 87 proc. kietųjų dalelių“, - sakė A.Keblys.

Naujas įrenginys Kretingos šilumos tinklams kainavo beveik 3 milijonus Lt. Projektą parėmęs Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas įmonei paskyrė 690 tūkst. Lt, kurių nereikės grąžinti.

„Be fondo paramos vargu ar būtume galėję svarstyti galimybę įsirengti ekonomaizerį. Tokie projektai yra brangūs, jų atsipirkimas labai ilgas, tačiau nauda – akivaizdi, ypač šiais laikais, kai susimąstyta apie ekologiją, aplinkos apsaugą“, - kalbėjo A.Keblys.

Anot jo, kondensacinis ekonomaizeris padės gerokai sumažinti sunaudojamo biokuro bei į orą išmetamų teršalų kiekį. Kol Melioratorių gatvėje esančioje katilinėje neveikė kondensacinis ekonomaizeris, per metus miestui apšildyti prireikdavo beveik 19 tūkst. tonų biokuro. Ekonomaizeriu pavyks sutaupyti daugiau negu 4 tūkst. tonų kuro per metus.

Nesant ekonomaizerio, per metus į orą iškrisdavo daugiau negu 150 tonų anglies monoksido. Dabar gi tarša sumažės beveik 35 tonomis per metus. Taip pat mažės išmetamų azoto oksidų ir kietųjų dalelių kiekis. Suskaičiuota, kad iš viso per metus bus išmetama 40 tonų mažiau teršalų.

„Kondensacinis ekonomaizeris yra pakankamai naujas įrenginys Lietuvoje. Jų statybos šalies mastu tik įsibėgėja ir pirmiausia ekonomaizeriai statomi tose katilinėse, kuriose kūrenama biokuru“, - teigė A.Keblys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas