Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šilumos sistemos balansavimas – mažesnės sąskaitos

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2012-01-31

Problemą, kai vieni to paties daugiabučio gyventojai šąla, o kiti gyvena tarsi tropikuose, turėtų išspręsti įrengti šilumos sistemos balansavimo ventiliai. Kad juos įsirengti savo name būtų naudinga, pritariamai linksi visi gyventojai, tačiau jų veidas apsiniaukia, sužinojus, kad už tai reikės patiems ir susimokėti.

„Kretingos būsto“ direktorius Pranas Dobrovolskis siūlo išeitį, kad visus daugiabučio gyventojus šiluma pasiektų vienodai.

Daugiabučius namus administruojančios bendrovės „Kretingos būstas“ direktorius Pranas Dobrovolskis kretingiškius ragina jau dabar aptarti galimybę savo daugiabutyje įsirengti šilumos subalansavimo ventilius, o lėšas jiems įsigyti ir įrengimo darbams atlikti kaupti jau nuo kovo mėnesio.

„Raginame gyventojus reikiamą sumą sutaupyti iki rudens, kad jau kitą šildymo sezoną jie savo daugiabutyje pajustų šildymo sistemos subalansavimo naudą“,- teigė P.Dobrovolskis.

Naudinga gyventojams

P.Dobrovolskio teigimu, įsirengti šildymo sistemos balansinius ventilius iki 2013 metų šildymo sezono įpareigoja šilumos ūkį reglamentuojantys įstatymai.

„Įstatymus visi privalome vykdyti. Tačiau įsirengti šilumos subalansavimo ventilius yra naudinga ir patiems gyventojams“,- teigė P.Dobrovolskis. Esant balansiniams ventiliams, šildymo sistema šilumą paskirsto tolygiai visame daugiabutyje, kad kiekviename bute būtų panaši patalpų oro temperatūra.

Taigi nebereikės šalti kraštinių butų gyventojams, kurie už šildymą turėdavo susimokėti tiek pat, kiek ir gyvenantieji arčiau šilumos mazgo esančiuose butuose, nors šiuose būdavo kur kas aukštesnė temperatūra. Anot P.Dobrovolskio, opiausios problemos dėl nevienodo butų šildymo esama tuose daugiabučiuose, kurie turi keturias ir daugiau laiptinių.

Tolygiai šildant visą daugiabutį, jo gyventojai sunaudoja apie 10-20 proc. mažiau šilumos, o kartu – mažiau ir elektros, reikalingos cirkuliaciniams siurbliams veikti. Taigi atitinkamai gyventojams sumažėja ir jų gaunamų sąskaitų už šias paslaugas suma.

Vienam butui – apie 500 Lt

P.Dobrovolskis teigė, kad kartu su bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ darbuotojais bus išanalizuota, kuriuose Kretingos rajono daugiabučiuose yra didžiausi šilumos svyravimai – jų gyventojai pirmieji ir bus raginami įsirengti balansavimo ventilius.

„Viešojo konkurso būdu iš keturių įmonių pasiūlymų pasirinkome bendrovę „Santecha“ iš Klaipėdos, kurios siūlomos kainos už ventilius ir darbus jiems įrengti yra mažiausios,- teigė P.Dobrovolskis. – Tačiau kiekvienam daugiabučiui paslaugų suma gali šiek tiek skirtis, nes ji priklauso ir nuo esamos šildymo įrangos – galbūt ją reikės remontuoti, keisti dalis. Kiekvienam daugiabučiui suskaičiuosime reikiamų darbų sąmatą ir ją pristatysime gyventojams, aptarsime, kokio dydžio sumas kiekvieną mėnesį reikės sutaupyti.“

P.Dobrovolskis paaiškino, kad vieno balansinio ventilio reikia vienai šilumos sistemos grįžtamajai linijai, taigi 15 butų laiptinei reikės apie 9 ventilių.

„Vieno ventilio kaina svyruoja nuo 420 iki 580 Lt. Apytikriai skaičiuojant vienoje laiptinėje tame pačiame aukšte gyvenantiems kaimynams už ventilius teks sumokėti apie 1 tūkst. 570 Lt, arba apie 500 Lt kiekvienam butui. Papildomai gyventojams kainuos ir paslauga už ventilių įrengimą“,- teigė P.Dobrovolskis.

Mokesčio nepakaks

„Kretingos būstas“ administruoja 120 daugiabučių namų Kretingos mieste, 38 – kaimiškose vietovėse ir dar 8 daugiabučius, kurie turi susikūrę namų bendrijas. Šių namų gyventojai kiekvieną mėnesį moka mokestį už šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūrą. Tačiau, anot P.Dobrovolskio, šiuo mokesčiu surenkama suma yra per maža, kad jos pakaktų ir šilumos subalansavimo ventiliams įsirengti.

„Pavyzdžiui, vieno penkių aukštų daugiabučio visi gyventojai bendrai sumoka 448 Lt per mėnesį. Už šiuos pinigus atliekame tik smulkius remonto darbus. Baigiasi šildymo sezonas – „ištirpsta“ ir už šį mokestį sukaupta suma,- kalbėjo P. Dobrovolskis. – Ataskaitas už surinktus mokesčius nuolat pristatome gyventojams, be to, jie gali patys bet kada kreiptis į mūsų tarnybą ir sužinoti, kiek jų namo gyventojai sukaupė pinigų už šilumos ir karšto vandens priežiūros mokestį. Didžiausia šiuo metu vieno daugiabučio sukaupta suma už šį mokestį – 2 tūkst. 833 Lt, taigi šio namo gyventojai juos ir galės panaudoti įsigyjant balansavimo ventilius.“

P.Dobrovolskio manymu, daugiabučių namų gyventojams pravartu būtų įsivesti kaupiamąjį mokestį – tuomet jie visada turėtų biudžetą, kurį galėtų panaudoti didesniems remonto darbams, įsigyti naujos įrangos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas