Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nespėjo paspausti didesnis šaltis, ir žmonės jau suskubo išreikšti susirūpinimą dėl mūsų rajono vandens telkiniuose žiemojančių gulbių. Viena jų šiomis dienomis įsitaisė prie Kretingos miesto užtvankos Birutės gatvėje.

Gulbei, kuri atsikraustė į dar galutinai neužšalusį vandens telkinį, kol kas pavojus negresia. Daug blogiau, kad kretingiškiai, greičiausiai visą vasarą maitinę šį paukštį, jį pavertė pusiau naminiu ir taip atėmė instinktą migruoti į šiltus kraštus.

Kretingos rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausioji specialistė Diana Šeirienė „Pajūrio naujienų“ skaitytojams paaiškino, jog gulbei joks pavojus negresia: paukštis vandenyje plakasi tam, kad neužšaltų eketė, o ir minusinė temperatūra nėra tokia žema, kad gulbei kiltų pavojus sušalti. Gyvūnų globėjų asociacijos vyriausioji specialistė Lolita Grėblikienė įsitikinusi, jog didžiausią pavojų gulbėms kelia ne atšiaurus klimatas, o žmonių nesupratingumas.

„Mūsų klausia, kodėl gulbės neišskrenda žiemoti. Kalti patys žmonės: visą vasarą lesina vandens paukščius, šie nebeįpranta savarankiškai ieškoti maisto ir, kai ateina laikas išskristi į šiltesnius kraštus, gulbės nė nemato būtinybės tai daryti. Gulbių negalima lesinti netgi žiemą, nes tada jos tupinės ant pakrančių ir neišskris į neužšąlančius vandens telkinius. Palesinti paukščius galima tik esant daugiau kaip 20 laipsnių šalčio, ir tai derėtų pasikonsultuoti su profesionalais“, - perspėjo L.Grėblikienė.

Ji atkreipė dėmesį ir į tai, jog žmonės, pamatę nejudantį paukštį, skuba kviesti gelbėtojus dėl neva prišalusios gulbės.

„Žmonės apsigauna, matydami susigūžusį paukštį ramybės būsenoje – taip gulbės nejudėdamos gali pratupėti net kelias valandas. Paukštis tokiu būdu taupo energiją – dažnai net ir galvą po sparnu pakiša. Tačiau jeigu kiltų įtarimas, kad paukštis prišalo, reikėtų prieiti arčiau: prišalusi gulbė ramiai netupi, ji bando išsilaisvinti, plaka sparnais, galima pastebėti netgi kraujo pėdsakų“, - paaiškino L.Grėblikienė, patikindama, jog gulbėms pavojus gresia esant tik 20 ir daugiau laipsnių šalčio.

Gyvūnų globėjai pastebi ir tai, jog labai retai kada prišąla būrys gulbių: gamtos išbandymus dažniausiai patiria pavieniai, nusilpę paukščiai.

„P.n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas