Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gyvename XXI amžiuje, todėl nieko jau nestebina, jog dažniausiai paaugliai laisvalaikį leidžia prie kompiuterio, o ne lauke su draugais.

Vaikai dažnai iš savo tėvų girdi frazes ,,nesėdėk prie kompiuterio ilgai, nes išvarvės akys“ arba ,, jei taip ilgai sėdėsi – sukryps stuburas“, bet dažniausiai vaikas net dėmesio nekreipia ir toliau kaip niekur nieko ,,gyvena“ internetinėje erdvėje.

Bet ar kas nors pamąsto ne tik apie žalą stuburui ir akims, bet ir apie paauglio raštingumą bei išprusimą, kurio tokiems vaikams labai stinga.

Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Milda Šukienė pasakojo ne kartą pastebėjusi, jog vaikams, kurie ypač daug laiko praleidžia prie televizorių ir kompiuterių, stinga laiko atlikti namų darbų užduotis. Paaugliams trūksta laiko lavinti save ir savo protą, jie net neturi laiko perskaityti knygos. Visą laiką ryte suryja technologijos, kurios yra paveikusios ne tik vaikus, bet ir jų tėvus.

M.Šukienė sako, jog kai kuriems tėvams trūksta turtingo žodyno, be to, suaugusieji ne taip noriai taiso savo rašybos klaidas.

„Būna, kad ir pati rašydama trumpąją žinutę nenaudoju lietuviškų raidžių. Kaip mokytoja turėčiau laikytis griežtų taisyklių, bet kadangi moku rašyti, dėl laiko stokos, skubėjimo, blogo regėjimo nesilaikau šitų taisyklių. Išimtis yra mokiniai, su jais bendraudama kompiuteriu ar telefonu rašau taisyklingai“, - kalbėjo M.Šukienė.

Paaugliui jo mobilusis telefonas yra tarsi talismanas, kurio vaikas per pertrauką nė sekundei nepaleidžia iš rankų. Tačiau šis lyg ir nieko blogo nedarantis prietaisas sukelia ne mažiau bėdų negu kompiuteris.

„Mokiniai ateina į pamoką visada su mobiliuoju rankoje, tačiau per pamoką juo nesinaudoja, bet išeidami ir vėl laiko delnuose. Tai kiek juokinga“, - teigė lietuvių kalbos mokytoja.

M.Šukienė pastebėjo, kad vaikai, kurie nesinaudoja ar labai mažai naudojasi kompiuteriais bei mobiliaisiais, yra daugiau išprusę ir raštingesni. Būna ir išimčių – vaikų, mokančių suderinti abu dalykus.

Telefonas ir kompiuteris nerodo klaidų, todėl paauglys, jų nematydamas, tas pačias daro savo lietuvių kalbos darbuose.

M.Šukienė sakė, jog mokinių raštingumas kiekvienais metais blogėja. Mokytoja vaikams ir jų tėvams pataria skaityti spausdintas, ne elektronines knygas, rašyti kuo daugiau ranka, o ne kompiuteriu, vesti literatūrinius dienoraščius, internete mokėti ieškoti informacijos bei ją atsirinkti.

„Siūlau kuo mažiau lankytis socialiniuose tinklapiuose bei žaidimuose, o skaityti ir lankyti tuos tinklapius, kurie yra svarbūs. Kompiuteriui derėtų skirti kuo mažiau laiko“, - įsitikinusi M. Šukienė.

Kornelija URBŠAITĖ

"Pajūrio naujienų" akdemijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas