Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žmogus, kalbantis su savimi ir tai filmuojantis, prieš porą dešimtmečių būtų išvadintas bepročiu. Laikai keičiasi ir šis užsiėmimas vis populiarėja. Dabar tai vadinama vloginimu.

Sigitas Mikūta šiuo metu – vienas populiariausių vlogerių internete.

Turbūt daugelis yra girdėję apie blogus, tad kuo jie skiriasi nuo vlogų? Pagrindinis skirtumas – blogai yra rašomi, o vlogai – filmuojami. Vlogų karštligė pamažu pradėjo plisti ir po Lietuvą. Atrodo, kad populiariuose vaizdo įrašų dalinimosi puslapiuose video pavadinimu „Mano pirmasis vlogas!“ atsiranda kasdien. Labiausiai žinomi vlogų kūrėjai susibūrė į „Lietuvos VLOGerių“ komandą: Sigitas Mikūta, Remigijus Rinkevičius, Mindaugas Sernius, Austėja Miliūnaitė, Lukas Kazlaučiūnas, Saulius Kuokštys, Elina Janavičiūtė, Šarūnas Žaronaitis.

„Vlogas – savo nuomonės reiškimas prieš kamerą. Ne bandai nuomonę įpiršti, o tiesiog ją išsakai. Taip pat galima kurti kažką pašiepiančius video“, - pasakojo vienas populiariausių vlogerių, Kretingos rajono gyventojas Sigitas Mikūta, populiariausiame vaizdo įrašų dalinimosi tinklalapyje youtube žinomas MrSigitasVlog slapyvardžiu.

Sigitas vlogus filmuoti pradėjo prieš porą metų. Seniau kurdavęs animaciją ir keldavęs ją į lietuvišką video dalinimosi puslapį videogaga, šiam nepadarius tam tikrų atnaujinimų, nusifilmavo šį tinklalapį pašiepiančiame video, kuris sulaukė daug peržiūrų. Vėliau vaikinas ėmė filmuotis dažniau ir kalbėti įvairiomis temomis. Dar po kiek laiko Sigitas susikūrė youtube kanalą ir vaizdo įrašus pradėjo kelti ten.

Paklaustas, kaip gimsta idėjos, jaunasis vlogeris atsakė paprastai: „Iš oro. Būna - perskaitai kokią naujieną ar tiesiog mintis šauna į galvą ir nusprendi, kad tai būtų galima panaudoti“. Seniau galvojęs, kad žiūrovams labiau patinka humoristiniai video, kretingiškis nustebo, kai vlogai, kuriuose kalbėjo rimtomis temomis, sulaukė dar didesnio pasisekimo: „Žmonėms sunku įtikti“, – įsitikinęs pašnekovas.

Pasak Sigito, vloginimas turi ir pliusų, ir minusų. Vaikinas pastebėjo, kad pasikeitė jo kalbėsena, jis pradėjo lengviau bendrauti su žmonėmis, nebereikia ieškoti žodžio kišenėje. Taip pat išsiplėtė pažįstamų ratas, nors pasidarė sunkiau atskirti, kas yra tikri draugai. Be to, pasitaiko atvejų, kai žmonės užkalbina tiesiog gatvėje: „Tai yra kartu ir malonu, ir nejauku. Nors gera žinoti, kad mano darbai yra žinomi bei mėgstami auditorijos, tačiau nelabai malonu, kai nepažįstamas žmogus ima klausinėti apie mano asmeninį gyvenimą“. Žvaigždžių liga Sigitas teigė nesergantis, o ir savo vlogų ateities neplanuojantis.

Galiausiai, koks turi būti vlogeris? Kaip sukurti gerą vlogą? S. Mikūtos manymu, vlogų kūrėjas neturėtų kalbėti nuvalkiotomis temomis, bijoti kameros. Sigitas pastebėjo, kad daugelis naujokų vlogina nežinia dėl ko ir kam. Šito reikėtų vengti ir svarbiausia – būti originaliam.

„Nereikia tikėtis, kad viskas nuo pat pradžių seksis sklandžiai. Visų pirma reikia užsikariauti savo auditoriją. Taip pat nereikia išsigąsti, jei besifilmuodamas staiga „užstringi“ ir nežinai, ką toliau sakyti. Taip būna turbūt visiems vlogų kūrėjams. Tada reikia bandyti iš naujo, o nepavykus nusipurtyti ir bandyti dar kartą. Kol gausi norimą rezultatą, gali užtrukti net ne vieną dieną. Beje, iš pradžių gali būti keista kalbėti su savimi prieš kamerą, bet laikui bėgant prie to priprantama“,- pasakojo Sigitas.

Taigi manai, kad esi pakankamai originalus bei įdomus pradėti vlogą? Čiupk kamerą ir galbūt tu būsi kita interneto žvaigždė.

Aurelija ORLOVAITĖ

"Pajūrio naujienų" akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas