Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tirs kiekvieną kūdikį

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Naujienos
  • 2012-01-20

Kretingos ligoninės akušerijos-ginekologijos skyrius gavo dovanų: apie 1,5 tūkst. litų kainuojantį oftalmoskopą. Šio nedidelio įrenginio skyrius dar neturėjo – kilus įtarimams dėl kūdikio regėjimo defektų, apžiūrai akių gydytojas būdavo iškviečiamas. Nuo šiol kiekvieno gimusio vaiko regėjimą galės patikrinti akušerijos skyriuje dirbantys neonatologai.

Gydytoja neonatologė Vida Jurgaitienė (kairėje) ir Kauno klinikų oftalmologė Dalia Jarušaitienė naujagimį apžiūri oftalmoskopu.

Tiesaus vaizdo oftalmoskopą atvežusi ir juo naudotis gydytojus apmokiusi Kauno klinikų oftalmologė Dalia Jarušaitienė sakė, kad šį įrenginį svarbu turėti kiekvienam gimdymo skyriui – raudono akies dugno reflekso tyrimas yra aklumo prevencija, padeda nustatyti įgimtą kataraktą, glaukomą, piktybinius auglius.

„Oftalmoskopu yra atliekamas raudono akies dugno skryningas. Kad akis normaliai vystytųsi, vaikas iki dviejų mėnesių turi gauti šviesos. Jei akių dėl tam tikrų sutrikimų šviesa nepasiekia, kūdikis gali likti aklas. Optimaliausias laikas pašalinti regos defektus yra pirmosios 4-6 gyvenimo savaitės. Štai kodėl tokia svarbi kuo ankstesnė išsami akių apžiūra. Tėvai pastebėti regos sutrikimus gali tik tada, kai kūdikis yra pusantro-dviejų mėnesių – tada jis pradeda sekti daiktus, reaguoti į vaizdą“, - sakė vaikų akių gydytoja D.Jarušaitienė.

Pasak jos, kiekvieno naujagimio akys turėtų būti apžiūrimos išoriškai, rekomenduojama ištirti ragenos dydį ir skaidrumą, vyzdžių formą bei reakciją į šviesą, raudono akies dugno refleksą.

„Raudono akies dugno skryningas yra nesudėtinga procedūra: užtemdytoje patalpoje oftalmoskopu akys šviečiamos apytiksliai iš 40 centimetrų atstumo. Gydytojas įvertina abiejų akių raudonų refleksų tolygumą bei simetriškumą. Jei akys sveikos, žiūrint per oftalmoskopą abu kūdikio vyzdžiai yra vienodi ir raudoni. Jei refleksas asimetriškas, arba jis yra balkšvos, gelsvos spalvos, jo fone matosi tamsios drumstys, reikalinga oftalmologo konsultacija“, - kalbėjo D.Jarušaitienė.

Akušerijos-ginekologijos skyriaus neonatologė Vida Jurgaitienė pasidžiaugė, kad dovanotas oftalmoskopas palengvins skyriaus specialistų darbą ir pagerins aklumo prevenciją.

„Mūsų ligoninėje yra buvęs atvejis, kada praėjus kiek laiko paaiškėjo, jog kūdikis yra aklas. Gali būti, kad buvo regėjimo sutrikimų atvejų, kurių mes nesužinojome. Naujovės dėka dabar apžiūrėti galėsime kiekvieną kūdikį, net jei ir nebus įtarimų dėl regėjimo defektų“, - sakė V.Jurgaitienė. Oftalmoskopo naudojimo ir taikymo seminarą išklausę gydytojai gavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto sertifikatus. Įrenginį Kretingos ligoninei padovanojo Kauno „Lions“ klubas.

„Šį projektą klubas vykdo kartu su Pasauline sveikatos organizacija. Lietuvoje yra 32 ligoninės, kurios turi naujagimių skyrius. Visoms joms ir padovanojome oftalmoskopus. Nuo pavasario raudono akies dugno tyrimas bus privalomas įstatymiškai“, - teigė D.Jarušaitienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas