Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prokuratūrai – dar vienas permainų vėjas

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Teisėtvarka
  • 2012-01-20

Nėra nė metų, kai šalies prokuratūrose buvo „apkarpyti“ ar visai panaikinti vairuotojų, kurjerių, ūkvedžių, kompiuterininkų, budėtojų ir valytojų etatai, o dabar šių institucijų laukia dar viena reformos banga. Šįkart ji sustambins šalies prokuratūras ir iš jų „išplukdys“ dalį raštinės darbuotojų.

Kretingos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Rimas Jonaitis su nerimu laukia šalies prokuratūrų reformų: šiame procese – dar daug neatsakytų klausimų.

Kretingos rajono apylinkės prokuratūros raštinės vedėja jau gavo įspėjimą apie atleidimą – šios pareigybės nuo gegužės 1-osios neliks.

„Neįsivaizduoju“, - paklaustas, kaip toliau prokuratūroje bus organizuojamas darbas, pečiais gūžtelėjo vyriausiasis Kretingos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Rimas Jonaitis.

Prokuratūrų darbo pobūdis keisis dar ir todėl, kad apylinkių prokuratūros, kokia ir veikia Kretingos rajone, praras juridinio asmens statusą, nes taps apygardų prokuratūrų padaliniais. Nauja prokuratūros struktūra įsigalios nuo šių metų gegužės 4 dienos.

Taps apygardos prokuratūros dalimi

Įsigaliojus Prokuratūros įstatymo pataisoms, vietoj šalyje veikusių 56 teritorinių prokuratūrų beliks 5 apygardų prokuratūros: Klaipėdos, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus.

Kokios teritorinės prokuratūros bus priskirtos konkrečioms apygardų prokuratūroms – dar bus sprendžiama, atsižvelgiant į tai, kaip šalį savo veiklos teritorijomis yra pasidalijusios policijos ir teismų sistemos.

Neabejojama, kad Kretingos rajono apylinkės prokuratūra taps Klaipėdos apygardos prokuratūros padaliniu – kaip kad Kretingos rajono policijos komisariatas yra Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato dalis.

R.Jonaičio žiniomis, Kretingoje išliks tie patys trys prokurorų ir vienas vyriausiojo prokuroro etatai, kokie yra ir dabar, nors vos prieš kelerius metus čia dirbo dviem prokurorais daugiau.

„Prokurorų skaičius sumažėjo, tačiau to paties negalėčiau pasakyti apie jiems tenkantį darbo krūvį. Per 2011 metus į teismą buvo perduotos 162 bylos, taigi kiekvienam prokurorui teko po daugiau kaip 50 bylų. Tai yra labai daug, ypač žinant, kad kituose rajonuose, kur esama netgi ir mažiau gyventojų, šiuo metu dirba daugiau prokurorų“,- sakė R.Jonaitis, priminęs, kad 2011 metais įsigaliojo tvarka, pagal kurią nužudymų bylų kontrolė yra perduodama Klaipėdos apygardos prokuratūrai.

Anot R.Jonaičio, pasikeis ir vyriausiojo prokuroro padėjėjo darbas – po reformos jam teks talkinti ir kitiems prokurorams.

Gyvena nežinioje

Vis dėlto prokuratūrų laukia dar ir antrasis reformos etapas – po gegužės 1-osios mažesnės prokuratūros bus jungiamos tarpusavyje. Gali būti, kad būtent tuomet Kretingos prokuratūra bus sujungta su Palangos, kurioje be vyriausiojo prokuroro dirbs du prokurorai.

„Galima numanyti, kad tarpusavyje sujungus apylinkių prokuratūras, šalyje nebereikės ir tiek vyriausiųjų prokurorų. Kai kuriems jų teks dirbti eilinio prokuroro darbą ir kontroliuoti bylas“,- svarstė R.Jonaitis.

Per antrąjį reformos etapą taip pat bus sprendžiamas klausimas, ar įsteigti naują pareigybę – dokumentų valdymo srities specialistą, kuris pakeistų dabar atleidžiamus raštinės vedėjus. Koks būtų skirtumas tarp šių pareigybių – neaišku, tačiau, neoficialiais duomenimis, šie specialistai uždirbtų keliais šimtais litų mažesnę algą.

Ar Kretingos rajono apylinkės prokuratūroje atsiras dokumentų valdymo srities specialistas – kol kas nežinia. Tai bus sprendžiama tik specialiai komisijai išanalizavus tokių darbuotojų poreikį ir pateikus išvadas.

„Raštinės vedėja atlikdavo didelį darbą: ji tvarkė dokumentaciją ir archyvą, įvesdavo duomenis į Prokuratūros informacinę sistemą, pasirūpindavo, kad bylos būtų perduotos teismui. O kas be jos tai turės atlikti? Patys prokurorai?“- svarstė R.Jonaitis.

Atlyginimai – ne „apygardiniai“

Dabar apylinkių prokuratūrų prokurorai gali pasiguosti bent tuo, kad tapus Klaipėdos apygardos prokuratūros padaliniu, šiek tiek bus kilstelėtas ir jų atlyginimas.

„Nors dirbu vadovaujantį darbą, šiuo metu mano atlyginimas yra mažesnis, negu eilinio prokuroro apygardoje. Tačiau mūsų prokuratūrai ir tapus apygardos prokuratūros dalimi, mūsų prokurorų atlyginimai nedidės tiek, kad pasiektų „apygardinius“,- šmaikštavo R.Jonaitis.

Generalinės prokuratūros išplatintame oficialiame pranešime spaudai teigiama, kad įsigaliojusios prokuratūros įstatymo pataisos ir pertvarkyta nauja prokuratūros struktūra bus racionalesnė, labiau atitinkanti Europos standartus.

„Prokuratūros struktūros pertvarkymais siekiama nustatyti optimalesnį prokuratūros sistemos administravimo mechanizmą, aiškiau apibrėžti atskirų prokuratūros grandžių vadovų kompetencijas ir atsakomybes, sustiprinti ekonominių, finansinių, korupcinių nusikalstamų veikų tyrimus, juos koncentruojant apygardų prokuratūrų specializuotuose padaliniuose“, – pranešime teigė generalinis prokuroras Darius Valys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas