Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Baubliškių pomėgis – įmantrus šokis

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2011-07-29

Kai baubliškiai 14-metis Žymantas Rimkus ir 17-metis Artūras Raišuotis pradeda šokti, sunku susilaikyti nepašokus kartu: atkartoti pagal muzikos ritmą mėtomų kojų judesius atrodo taip lengva.

Hard jumpingas - šokis, kuriame reikia demonstruoti jėgą ir sudėtingus šuolius.

Tačiau vaikinų pasirinktas šokio stilius ne be reikalo vadinamas hard jumping – sunkiuoju šokinėjimu. Iš pažiūros lengvas šokis reikalauja fizinės ištvermės, atliekant sudėtingus triukus.

Prieš metus susidomėję hard jumping stiliumi baubliškiai pasakojo, kad šio šokio esmė yra kuo sudėtingesni triukai ir jėga. Hard jumpingas nereikalauja grakščių piruetų, tačiau vaizduotės ir kūrybingumo jam šokti reikia ne ką mažiau, negu bet kuriame kitame įprastame šokyje.

“Kai šoki hard jumpingą, turi parodyti jėgą, įrodyti, kad gali nepailsdamas judėti, šokinėti į aukštį, kuo aukščiau pakelti kojas ir panašiai. Yra viena pagrindinė šio šokio taisyklė – ritmingai judant parodyti kiek įmanoma sunkesnius triukus”, - tikino Žymantas ir Artūras.

Pirmasis hard jumpingu susidomėjo Arūnas. Pamatęs šokantį savo brolį, vaikinas ir pats panoro išmokti įmantrių judesių. Su Žymantu sukūrę hard jumping duetą, vaikinai patys sau tapo ir mokytojais, ir choreografais. Iš pradžių mokęsi šokio pagal įrašus, netrukus baubliškiai per repeticijas šokio judesius bei triukus pradėjo kurti ir patys.

“Internetas pilnas idėjų, tačiau stengiamės ir patys būti kūrybingi. Kai kuriems hard jumpingo judesiai atrodo pavojingi, nesaugūs. Žinoma, šokinėjant galima susilaužyti koją, parvirsti. Tačiau kol kas atsiperkame nebent pasitemdami koją. Kai išmoksti šokio pagrindų, hard jumpingas nebeatrodo toks sudėtingas, taigi traumų išvengiame”, - pasakojo Žymantas.

Kai jis papasakojo savo tėvams apie hard jumpingą, šie nepatikėjo, kad įmanoma jo išmokti, ir manė, jog vaikinui paprasčiausiai nepavyks.

“Bet kai išvydo mane šokant, reakcija buvo tokia – ,,Vau”. Manau, kiekienas gali to išmokti. Nors šokis reikalauja ištvermės, jį šoka ir merginos. Keletą kartų pasirodę Kretingoje ir Baubliuose, įgijome gerbėjų, du žmonės net paprašė, kad išmokytume šokti ir juos”, - kalbėjo Žymantas.

Vaikinai pasakojo, kad hard jumping šokio stilius gan naujas ir jaunas. Jump style šokio ir muzikos stilius atsirado 1997 metais Belgijoje. Prieš 14 metų šokis visiškai nepriminė dabartinio – tai tebuvo tik paprastas kojų mėtymas pirmyn ir atgal pagal pasirinktą muziką. Tačiau pamažu jumpingas sudėtingėjo, susiformavo šokio taisyklės, reikalavimai. Atsirado net keleta šokio pakraipų: hard jump, side jump, duo jump, free style, star style, own style. Vienas svarbiausių šio šokio akcentų yra muzika – kojos yra judinamos tarsi atkartojant kūrinyje skambančių būgnų garsus.

“Svarbiausia rengiant šokį yra išmokti sinchroniškai judėti ir pasirinkti tinkamą muziką. O tolimesnė eiga priklauso tik nuo fantazijos ir noro pasitikrinti savo galimybes”, - įsitikinę hard jumpingo propaguotojai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas