Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbėniškis Valys Butkus, prieš kurį laiką nusipirkęs ir suremontavęs buvusį Darbėnų ligoninės pastatą, teigė tik pastarosiomis dienomis sužinojęs, kad 1935 m. statybos pastatas – istorinės vertės ir kad nugriautas mūrinis prieangis taip pat galėjęs turėti istorinę vertę.

Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas (kairėje) ir Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė suabejojo, ar Valio Butkaus įsigyto prieškariu statyto namo mūrinis prieangis galėtų turėti istorinę vertę.

„Kad istorinę vertę turi pastato teritorija – žinojau. O kad ir pastatas yra istorinės vertės – ne. To nerodė ir Registro dokumentai. Jeigu būčiau žinojęs, kad pastatas yra istoriškai vertingas, nebūčiau nė skubėjęs jo atstatyti iš savo lėšų – galbūt būtų pavykę pritraukti fondų pinigus paveldui atstatyti“, - „Pajūrio naujienoms“ teigė V.Butkus, kuris šiomis dienomis rajono merui Juozui Mažeikai, Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vadovui Nagliui Puteikiui, rajono tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto nariams, administracijos specialistams buvo priverstas pasiaiškinti, kodėl remontuodamas pastatą nugriovė maždaug apie 1980-uosius statytą 4,6x2,3 m dydžio mūrinių plytų prieangį. Tuo susidomėjo ir valstybinės statybos priežiūros specialistai, susipažinę su N.Puteikio pasirašytu raštu „Dėl galimai nelegalios pastato rekonstrukcijos“.

Rajono mero J.Mažeikos sušaukto pasitarimo tikslas ir buvo išsiaiškinti, ar nugriautasis priestatas turi istorinę vertę.

„Ir plika akimi matyti, kad prieangis buvo pastatytas gerokai vėliau, negu prieškariu statytas gyvenamasis namas. Sunku būtų patikėti, kad baltų mūrinių plytų priestatas gali turėti istorinę vertę, - svarstė Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas. – Mano nuomone, žmogus suklydo tik todėl, kad nesužiūrėjo visų derinimų, kurių reikalaujama pagal įstatymus“.

Senoji Darbėnų ligoninė turėjo mūrinį prieangį, kurio naujasis pastato šeimininkas atsisakė dėl netinkamo stogo nuolydžio: palijus vanduo tekėdavo į pastatą.

Tokios pat nuomonės buvo ir rajono Statybų skyriaus vedėja Rima Lukauskienė: „Registro dokumentuose dėl priestato – tuščia eilutė, ir vargu, ar priestatas – istorinės vertės. Tačiau pagal įstatymų reikalavimus bet kokie istorinės vertės teritorijose atliekami darbai turi būti suderinti su Kultūros paveldo departamentu“.

Rajono tarybos Kultūros komiteto pirmininkė Valerija Žalienė priekaištų V.Butkui neturėjo.

„Stribokynės“ esmė yra išsaugota, žmogus prižiūri buvusios ligoninės, dar anksčiau – NKVD pastato teritorijoje esantį kryžių, mus, tremtinius, įsileidžia – vienu žodžiu, laikosi visų įsipareigojimų“, - teigė ne tik tarybai, bet ir tremtiniams atstovaujanti V.Žalienė, kuri apsidžiaugė, išgirdusi V.Butkaus pasiūlymą skirti patalpą kukliam muziejui ar ekspozicijai, primenančiai pokariu tautos išgyventas kančias.

Galutinį tašką padėjo Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vadovas N.Puteikis: išklausęs visų argumentų, jis neprieštaravo, jog nugriautasis prieangis būtų vertinamas kaip istorinės vertės neturinti pastato dalis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas