Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ineta Malonaitė:

- Vasarą išgeriu labai daug vandens. Kai karšta, žmogus daug prakaituoja, todėl būtina padėti organizmui. Nuo skysčių kartais jautiesi išsipūtęs, tačiau troškulys yra viskas – nuo vandens apsunkusį kūną pakelti lengviau, negu kęsti karštį. Teko girdėti, kad per daug geriant iš organizmo galima išplauti naudingas medžiagas, bet nemanau, kad per trumpą vasarą tai gali nutikti.

Jeronima Rudelienė:

- Per dieną išgeriu apie tris litrus skysčių. Vasarą nereikia stengtis išgerti reikiamą kiekį vandens – gerti norisi natūraliai. Geriu gazuotą vandenį. Specialistai sako, kad vartoti per daug skysčių nėra gerai – neva išplaunami vitaminai. Tačiau per vasarą vitaminų pakankamai gauname iš vaisių ir daržovių, todėl drąsiai galima gerti daug vandens.

Irena Šarpnickienė:

- Naudoti pakankamai skysčių stengiuosi ir žiemą, ir vasarą. Vasarą natūraliai gerti norisi labiau, negu šaltuoju metų laiku. Per dieną stengiuosi išgerti bent du litrus sulčių arba vandens. Žinau, kad vasarą yra pavojinga perkaisti, todėl vienas iš būdų išvengti šiluminio smūgio yra vėsintis geriant daugiau skysčių.

Kretingos šeimos klinikos šeimos gydytojos Janinos Sabaliauskienės komentaras:

- Vasarą, kai karšta, būtinai reikia naudoti daugiau skysčių. Per dieną rekomenduojama išgerti iki trijų litrų skysčių. Geriausias gėrimas vasarą yra vanduo – paprastas, negazuotas. Labai tiktų šaltinio vanduo. Jei žmogus per karščius negeria pakankamai skysčių, jį gali ištikti šiluminis smūgis, prasidėti skysčių trūkumas organizme, atsirasti kiti sutrikimai. Nereikia paisyti nuomonės, neva geriant daug vandens, iš organizmo galima išplauti naudingas medžiagas. Tai netiesa – taip tikrai neatsitiks. Vandens karštą dieną tikrai niekada nebus per daug – labai svarbu skysčius naudoti nuolat. Geriausia kas valandą išgerti po stiklinę paprasto vandens.

• Moksliškai įrodyta, kad net dėl nedidelio vandens trūkumo organizme gali sutrikti dėmesio koncentracija, atsirasti irzlumas, galvos skausmas, sulėtėti reakcija. Pritrūkus vandens, lėčiau teka kraujas, ląstelės negauna deguonies, todėl pablogėja bendra žmogaus būsena. Todėl vandenį gerti būtina – jame yra daugybė žmogui reikalingų mikroelementų ir nė vienos kalorijos.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas