Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prašydama pašalpų nesijaučia asociali

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2011-07-01

Keturis vaikus viena auginanti salantiškė Jolanta Skersienė redakcijoje guodėsi, jog kas mėnesį ji gaunanti pašalpą, tačiau šįkart pavėlavusi pristatyti dokumentus ir dėl to sukonfliktavusi su Salantų seniūnijos darbuotojomis. Moteris baiminosi, ar pašalpa jai išvis bebus skiriama.

Neslėpė dažnai vėluojanti

„Juk ne iš dyko buvimo pavėlavau atnešti dokumentus: dirbu, vargstu, rūpinuosi vaikais, pinigų neprageriu ir nesu asocialiųjų sąrašuose. Pas mus taip jau yra: jeigu pats stojiesi ant kojų, nepasiduodi likimui, lieki lyg ir kaltas. O tas, kuris geria, niekur nedirba, reikalauja ir gauna valstybės pašalpą“, - bėdojo 32-jų J.Skersienė.

Salantų gimnazijoje valytoja dirbanti moteris neslėpė, jog per vasarą ji susirado papildomą darbą, iš kurio sugrįžtanti vėlai vakare. Jos atlyginimo su alimentais neužtenka, kad vienam šeimos nariui išeitų po 315 Lt, todėl iš Socialinės paramos skyriaus kiekvieną mėnesį jos šeima gauna 280 Lt pašalpos. Dėl pašalpos skyrimo kas 3 mėnesius ji privalo į seniūniją pristatyti dokumentus, tarp kurių - ir pažymą iš darbovietės.

„Pripažįstu savo kaltę - mėgstu uždelsti. Ligi tol dirbau prekybos centre, grįždavau vėlai, laiku pažymų irgi neatnešdavau. Tačiau šįkart, pati negalėdama išeiti iš darbo, vietoj savęs į seniūniją nusiunčiau dukterį. Ji parnešė užpildyti tuščius lapus, o aš pildydama juos sugadinau ir jie tapo negaliojantys. Teko atsiprašyti iš darbo ir į seniūniją eiti pačiai. Jau tarpduryje buvau apšaukta, kad vėluoju. Ir taip yra nuolatos – jaučiuosi menkinama, lyg būčiau kokia valkata, lyg pinigų prašyčiau iš jų kišenės“, - nemandagiu elgesiu J.Skersienė kaltino seniūnijos socialinę darbuotoją Danutę Šiaulienę ir kasininkę Nijolę Ruokienę.

Darė gera – išėjo atvirkščiai

J.Skersienė neslėpė pati esanti ūmaus būdo: „Gal ir aš pakėliau balsą, bet nervai nebeatlaiko – juk nėra lengva vienai auginti keturis vaikus. Kai apsižodžiavome, N.Ruokienė pasiūlė man važiuoti į Kretingą tvarkyti dokumentus. Daugiau pas jas nebenoriu eiti – kiek sykių ėjau, gero žodžio nesu girdėjusi. Jos man sako: ko vargsti – važiuok į užsienį dirbti, juk vaikus gali pas savo tėvus palikti. O aš joms sakiau: galite iškart keturias vietas vaikų namuose užsakyti, bet neišdegs - vaikų aš nepaliksiu“.

Ji teigė gyvenanti nuomojamame bute ir laukianti eilėje socialinio būsto. J.Skersienė yra įsitikinusi, jog socialinės darbuotojos turėti padėti žmogui, o ne prikaišioti ir mokyti jį gyventi.

D.Šiaulienė ir N.Ruokienė tvirtino norėjusios padaryti J.Skersienei gera, o išėję atvirkščiai. „J.Skersienė pirmiausiai atsiuntė vaiką – jam įdavėme tuščius blankus, kitądien paskambino, kad juos atneš kaimynė. Sakiau, kad turi pati ateiti, nes reikalingi jos parašai. O kai ji atėjo, jau prie durų pradėjo triukšmauti, šaukė ant Danutės Šiaulienės, kuri jai nuolat padeda, neseniai - ir vienkartinę pašalpą buvo išrūpinusi. D.Šiaulienė net iš atostogų sugrįžo vien tam, kad sutvarkytų užvėlintus J.Skersienės dokumentus“, - kolegę užstojo N.Ruokienė.

Šiuo metu atostogaujanti D.Šiaulienė telefonu sakė, jog ligi šiol niekad nekonfliktavusi su J.Skersiene. „Esu pripratusi prie visokių žmonių, bet šįsyk Jolanta įskaudino mane, viešai ir neteisingai apskųsdama. Ji pati nuolat vėluoja pristatyti dokumentus, tačiau ligi šiolei ją suprasdavome. Šįkart buvome aprėktos, kad ji dirba ir nespėja. Suprantu - gyvenimas moteriai nelengvas, bet savo problemų ji neturėtų perkelti mums. Salantai – mažas miestelis, viens kitą pažįstame: gali gi ji man ir į namus atnešti dokumentus.“

Pašalpų – pagal gyvenamą vietą

Kretingos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus laikinai vedėją pavaduojanti Sigita Barkauskienė įsitikinusi, kad panašūs konfliktai kyla dėl žmonių ambicijų ir nesusikalbėjimo.

Ji paaiškino tvarką, kad įprastai asmenys dėl pašalpų skyrimo turėtų kreiptis pagal savo gyvenamą vietą: mieste – į Socialinės paramos skyrių, o seniūnijose – į seniūnijų socialinės paramos skyriaus specialistus.

„Bet jeigu jau atsitiko taip, kad dėl kažkokių priežasčių žmogus jaučia diskomfortą bendraudamas su seniūnijų socialinės paramos skyriaus darbuotojais, jis gali atvykti į pagrindinį - Kretingos rajono savivaldybės socialinės paramos - skyrių, jis bus išklausytas ir priimtas“, - tikino S.Barkauskienė. Ji patikino, kad J.Skersienė jau kreipėsi į ją dėl neva pražiūrėtos pašalpos. Tačiau jos dokumentai buvo sutvarkyti jau Salantuose ir pašalpa nevėluosianti.

„Dokumentai dėl pašalpos skyrimo yra tvarkomi kas 3 mėnesius. Jeigu asmeniui pratęsiamas pašalpos gavimas, dokumentus pristatyti jis gali per einamąjį ketvirtį, ir pinigai bus sugrąžinti už praėjusius mėnesius. Tarkim, žmogus gauna pašalpą sausį, vasarį, kovą, o jau balandį jis turi pratęsti ją. Tačiau už antrąjį ketvirtį sutvarkius dokumentus tik birželį, pinigai bus sugrąžinti ir už gegužę bei balandį, - pinigų skyrimo metodiką paaiškino S.Barkauskienė. – O jeigu pašalpa skiriama naujai atėjusiam asmeniui, ji išmokama tik nuo to mėnesio, kada pateikti dokumentai“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas