Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Teisme atsidūrę telefoniniai sukčiai mėto pėdas

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Teisėtvarka
  • 2011-07-01

Teisme atsidūrę 30 metų gargždiškis Gintaras Surblys ir jo bendraamžis Vėžaičių gyventojas Kęstutis Gvazdauskas įmanytų sau virš galvų nusipiešti aureoles, kad tik teismą įtikintų, esą jie į kaltinamųjų suolą pateko nekaltai. Per antradienį vykusį teismo posėdį G.Surblys ir K.Gvazdauskas neprisipažino šių metų kovą iš 78 metų salantiškės B.M. apgaule išvilioję beveik 3 tūkst. Lt, nors su šiais pinigais jie buvo sučiupti policijos pareigūnų.

Per teismą drąsiai replikas laidę Gintaras Surblys (kairėje) ir Kęstutis Gvazdauskas prieš fotoaparatą slėpė savo veidus.

Salantiškė B.M. atpažino G.Surblį, kuris šių metų kovo 18 dieną atėjo į jos namus paimti pinigų. Juos B.M. jau buvo paruošusi – patikėjusi telefoniniu sukčiumi, esą jos anūkas sukėlė avariją, per kurią sunkiai sužalota 18-metė mergina, senolė ketino atiduoti visas turėtas santaupas.

„Labai išsigandau – verkiau ir virpėjau visa iš susijaudinimo. Mano anūkas - toks geras, doras vaikas, galvoj netilpo, kad jis dabar gali patekti į kalėjimą“,- pasakojo B.M., kuri išgalvota telefoninių sukčių istorija patikėjo tik dėl gyvenimiško sutapimo – kaip tik dieną-dvi prieš įvykį jai dukra pranešė, kad į Lietuvą iš užsienio sugrįžo anūkai.

Sukčiai prašė 20 tūkst. Lt

Anūku apsimetęs sukčius telefonu B.M. prašė skubiai jo atsiųstam draugui duoti 20 tūkst. Lt – tiek esą prireiks už operaciją ir kitas išlaidas, mat per avariją nukentėjusiai merginai skilo kaukolė.

Teisme B.M. pasakojo, kad anūku apsimetęs vyras telefonu kalbėjo labai neaiškiai ir teisinosi, kad jam sunku bendrauti, nes per avariją susižalojo lūpą. Po to telefono ragelį perėmė ir su senole pokalbį tęsė kitas vyras, prisistatęs policijos tyrėju.

„Jis vis kartojo, kad nepadėčiau telefono ragelio ir klausinėjo mano duomenų, teiravosi apie pinigus. Liepė pasiimti lapą ir pačiai užsirašyti, kiek kokių kupiūrų turiu“,- pasakojo B.M.

Senolė nedvejodama anūko labui nusprendė atiduoti sutaupytus 2 tūkst. 800 Lt, už kuriuos ketino nusipirkti anglių. Dar 4 tūkst. Lt ji pažadėjo iškasti iš slaptavietės šiltnamyje.

„Ir vaikams, ir savo kaimynams buvau pasakiusi, kad ten laikau pinigus, kuriuos jie galės išleisti mano laidotuvėms“,- sakė B.M.

Nusikaltimą nutraukė kaimynė

Būtent tai, kad kovo mėnesį, kai nėra jokių žemės darbų, B.M. su kastuvu rankose eina šiltnamio link, o ją lydi nepažįstamas jaunuolis, ir sukėlė kaimynės V.Z. įtarimą.

„Žinojau, kad ten močiutė laiko pinigus. Todėl greitai atbėgau prie jų – pamačiau išsigandusią močiutę, o nepažįstamo vyro paklausiau, ką jis čia veikia. Atsakė atėjęs dėl darbo. Garsiai nusistebėjau – kokį darbą močiutė jam galėtų duoti. Taręs, kad ne čia pataikė, jis išsigandęs žaibu išlėkė iš sodo“,- pasakojo V.Z., kuri senolę globoja jos vaikų prašymu.

Sužinojusi, kad beveik 3 tūkst. Lt B.M. jau atidavė sukčiams į rankas, V.Z. apie įvykį skubiai pranešė policijai. Ji prieš tai per savo namų langus buvo pastebėjusi, kad nepažįstamasis buvo atvykęs taksi automobiliu „Chrysler Voyager“, kuris liko stovėti atokiau nuo B.M. namų.

Pareigūnai nurodytos markės taksi automobilį sustabdė kelyje Šiauliai–Palanga. Per asmens kratą pas G.Surblį jie rado 300 Lt, o pas jo bendrakeleivį K.Gvazdauską – 2 tūkst. 500 Lt. Šiuos pinigus vyras buvo pasislėpęs bate. Kaltės šešėlį metė taksistui

Tačiau G.Surblys ir K. Gvazdauskas per teismą aiškino, kad pas juos rasti pinigai nėra jų kaltės įrodymas. Esą G.Surblys tevykdęs savo pažįstamo, su kuriuo buvo susipažinęs įkalinimo įstaigoje, prašymą paimti skolą, o K.Gvazdauskas tebuvęs jo bendrakeleivis. Šiam dalį pinigų G.Surblys perdavė ir liepė pasislėpti tik todėl, kad pamatęs policijos pareigūnus suprato, jog, matyt, bus įsipainiojęs į nusikaltimą.

Per teismo posėdį garsiai replikavę ir teismo tvarka piktinęsi G.Surblys ir K.Gvazdauskas pratrūko po taksi vairuotojo paliudijimo. „Koks yra tavo tarifas? Kodėl mes už kelionę turėjome sumokėti brangiai – nesakyk, kad nieko nežinojai“,- klausimais bandydami kaltės šešėlį mesti ant taksi vairuotojo, tuo pačiu išsidavė ir patys kaltinamieji.

Į šį teismo posėdį neatvykus visiems kviestiems liudytojams, G.Surblio ir K.Gvazdausko bylos nagrinėjimas bus tęsiamas kitame. Jiems už sukčiavimą gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Nukentėjusioji B.M. teismo paprašė iš kaltinamųjų priteisti 500 Lt – tiek moteris sakė sumokėjusi už vaistus ir kelionę į gydymosi įstaigą, kai dėl patirto didelio streso jai sutriko sveikata.

„Taip ir nepadėkojau policijos pareigūnams už jų operatyvų darbą, juk jų dėka atgavau pinigus. Esu labai jiems dėkinga“,- pasibaigus teismo posėdžiui sakė nukentėjusioji B.M., paprašiusi šią padėką paviešinti spaudoje.

Kaltinamieji – su kriminaline patirtimi

Sukčiavimu kaltinamų Gintaro Surblio ir Kęstučio Gvazdausko biografijose – kriminalinė patirtis. Gintaras Surblys iš įkalinimo įstaigos buvo išleistas pernai rugsėjį – jis yra 11 kartų teistas: už kyšininkavimą, saugomų teritorijų ar saugomų gamtos objektų suniokojimą, brakonieriavimą, vagystes bei kitus nusikaltimus.

„Nusipelnęs“ ir Kęstutis Gvazdauskas, kuris yra teistas 8 kartus, o į laisvę išėjo tik šių metų vasarį. K.Gvazdausko biografijoje – saugomų teritorijų ar saugomų gamtos objektų suniokojimas, plėšimas, sukčiavimas, pasikėsinimas išžaginti bei kiti nusikaltimai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas