Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nesiliauja ūkininkų ir bitininkų konfliktai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Problema
  • 2011-06-28

Vakar pagalbos į „Pajūrio naujienas“ vėl kreipėsi bitininkai. Kovodami su laukus chemikalais purškiančiais ūkininkais, bites auginantys Kretingos rajono gyventojai šioje situacijoje mato tik vieną išeitį – viešumą.

Edmundas Rutkauskas (kairėje) su bitininku Antanu Dubinsku aiškinosi, ką reikia daryti, siekiant išvengti nesusipratimų tarp ūkininkų ir bitininkų.

„Šią vasarą rajone užfiksuoti trys atvejai, kada ūkininkai pakenkia bitininkams. Iki šiol nė vienas iš jų nepasimokė – kad ir kiek prašome laikytis taisyklių, jie jų nesilaiko. Rūpindamiesi derliumi ir pinigais, kitų žmonių vykdomos veiklos jie nepaiso. Net nežinau, ką mums daryti, kaip spręsti problemą. Mano nuomone, vienintelis būdas sustabdyti ūkininkus yra viešumas – gal spaudoje, televizijoje viešinant jų darbus ūkininkai pagaliau susigės ir nebepurkš savo laukų vidury dienos, kai bitėms – pats darbymetis“, - kalbėjo Kretingos rajono bitininkų draugijos pirmininkas Augustas Latakas.

Jis vakar „Pajūrio naujienas“ išsikvietė į Plokščių kaimą, kur ūkininkas Edmundas Rutkauskas prieš pat vidurdienį nusprendė nupurkšti dar nežydintį rapsų lauką.

Netoli laukų bites laikantys bitininkai reikalauja, kad laukus ūkininkai purkštų vakare – kai bitės sugrįžta į avilius. E.Rutkauskas aiškino, kad tokio įstatymo, nurodančio purkšti laukus tik vakare, – nėra.

„Apie purškimą bitininkams pranešiau. Rapsai kol kas nežydi, purkšti pradėjome tik tada, kai apžiūrėjome, jog laukuose neskraido bitės. Purškiame nuo tuščiosios dirsės, jai skirti chemikalai bitėms nekenkia, nebent jei kokia užsuktų, dėl kvapo jos nebepriimtų į avilį. Šiuo metu purkšdamas laukus, juridiškai aš esu teisus, morališkai, be abejonės, bičių man gaila“, - kalbėjo E.Rutkauskas.

Jis bitininkams patarė prie rapsų laukų įsmeigti lenteles su telefono numeriais, kad ūkininkai galėtų pranešti apie purškimus. E.Rutkauskas taip pat pasiūlė bitininkams surengti bendrą susirinkimą su ūkininkais ir nuspręsti, kaip reikia iš tiesų elgtis.

A.Latakas sakė, kad bitininkus patenkintų bent jau tai, jei ūkininkai laukus teiktųsi purkšti laikydamiesi keleto paprastų taisyklių.

„Dėl mūsų rajone susidariusios padėties susirūpino ir Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas Algirdas Skirkevičius. Jis kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją. Ten mus informavo, kad augalų apsaugos produktų negalima naudoti, kai žydi augalai, piktžolės, kai yra bičių maitinimosi metas – bitės skraidyti pradeda anksti ryte, į avilius grįžta apie pusę devynių vakaro. Tada ir būtų galima purkšti laukus. Be abejonės, reikalingas bendradarbiavimas – bičių augintojus reikia informuoti, kad jie spėtų apsaugoti savo bites“, - sakė A.Latakas.

Paklaustas, kas teisus – ar ūkininkas, manantis, jog įspėjęs bitininkus gali laukus purkšti ir dieną, ar bitininkai, - augalų apsaugos produktų kontrolės specialistas Rimantas Šlušnys iš karto atsakymo pateikti negalėjo. Atsakymą, kokiu paros laiku galima purkšti laukus, pažadėjęs pateikti iki darbo pabaigos R.Šlušnys to taip ir nepadarė.

Tačiau bitininkai sako patys esą pakankamai įsigilinę į įstatymus ir teigia, kad tereikia paprasto žmogiškumo ir nesusipratimų tarp ūkininkų bei bitininkų nebebūtų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas