Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nerijus Ročys – Lietuvos fitneso čempionas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sportas
  • 2011-05-13

Kretingiškis 28-erių Nerijus Ročys tapo Lietuvos fitneso čempionu. Savo svorio kategorijoje užėmęs I vietą, sportininkas sėkmingai pasirodė ir Europos fitneso čempionate – jis pateko į finalinį šešetą, o porų pasirodyme užėmė II vietą. Šiandien mūsų kraštietis Kretingos ir Lietuvos garbę gins Rusijos Grand Prix čempionate, kuris vyksta Nižnij Novgorode.

Kretingiškis Nerijus Ročys – Lietuvos fitneso čempionas, Europos fitneso čempionato finalininkas – šiandien pasirodys Rusijos Grand Prix varžybose.

Nuo 14 metų kultūrizmu užsiimantis N.Ročys pasakojo, kad Lietuvos fitneso čempiono titulas jam – pirmasis toks svarus laimėjimas. Nors prizinės vietos Europos čempionate savo – iki 90 kg svorio - kategorijoje užimti nepavyko, N.Ročys savo pasirodymą įvertino gerai. Pasak jo, konkurso lygis buvo labai aukštas, o konkurentai – stiprūs.

„Kaune įvykusiame Europos fitneso čempionate dalyvavo beveik 200 sportininkų iš 20 pasaulio šalių. Esu savikritiškas, tačiau savo pasirodymą šiame čempionate vertinu gan gerai – patekti į finalą taip pat yra pasiekimas“, - pasakojo N.Ročys.

Sėkmės sportininkas tikisi ir Rusijoje. Čia, kaip ir kiekviename fitneso čempionate, yra vertinamas ūgio ir svorio santykis, raumens gilumas. Savo svorio kategorijoje 185 centimetrų ūgio N.Ročys negali sverti daugiau kaip 90 kilogramų – komisija vertina kūno proporcijas bei raumenų reljefą.

„Raumenys per varžybas turi būti gerai matomi, privalu išryškinti visus iškilimus. Rezultatų pasiekti padeda suderinta mityba ir treniruotės. Kiekvieno sportininko gyvenime būna varžybų ir ne varžybų režimas. Pavyzdžiui, ne varžybų sezonu galiu valgyti viską, svarbu, kad organizmas gautų kuo daugiau kalorijų. Varžybų sezonu mityba šiek tiek keičiasi, padaugėja treniruočių, todėl sezono metu visada sveriu apytiksliai 10 kilogramų mažiau“, - sakė N.Ročys.

Fitneso varžybose svarbiausia yra kūno proporcijos, raumenų gylis ir reljefas.

Sportininkas įsitikinęs, kad visi rezultatai pasiekiami suderinus mitybą. Todėl kasdieniniame N.Ročio racione visada būna daržovių, ryžių, grikių, vištienos, kiaušinių baltymų.

„Valgau kas dvi valandas, tačiau ne po daug – kaskart apie 200 gramų maisto. Norint pasiekti rezultatų, reikia labai gerai suvokti mitybos ir virškinimo sistemą. Kadangi sportininkui privalu užkurti savo organizmo medžiagų apykaitą, reikia žinoti, kokį ir kada maistą valgyti, kokių iš tiesų reikia papildų. Rezultato neprideda žalingi įpročiai“, - kalbėjo N.Ročys.

Sportininkas rengdamasis sezonui treniruojasi 5 kartus per savaitę – treniruotėse derina kardio užsiėmimus su svorio kilnojimu, kitais pratimais. Fitneso gerbėjų sezonas prasideda pavasarį – N. Ročys varžybinio režimo pradeda laikytis jau kovo mėnesį. Fitneso varžybos rengiamos pavasarį ir rudenį.

Kretingiškis renkasi pavasarines varžybas – į jas suvažiuoja daugiau dalyvių. Rudens varžybose dalyvauti sunkiau, nes prasideda šaltasis metų sezonas, o prieš tai vasarą laikytis dietos yra daug sunkiau, negu pavasarį.

Vidutiniškai N.Ročys per metus sudalyvauja ketveriose fitneso varžybose. Jų vyksta ir daugiau, tačiau neįmanoma visose spėti sudalyvauti – kiekvienas pasirodymas pareikalauja labai daug jėgų.

„Paprastai varžybos susideda iš dviejų dalių – skirtų žiūrovams ir teisėjams, kur parodoma laisva ir privaloma programa. Iš pradžių sportininkas parodo statiškas pozas, o laisvojoje programoje kiekvienas turi galimybę pademonstruoti tai, ko negalėjo parodyti privalomoje programoje. Sportininkai tampa vis kūrybiškesni, laisvosios programos primena pramoginius šokius, yra labai teatrališkos“, - kalbėjo N.Ročys.

Anot sportininko, ši sporto šaka, kaip ir bet koks kitas sportas, nėra susijusi su prigimtiniu talentu. Įgūdžiai ir rezultatai pasiekiami tik labai sunkiu darbu – tinkamai pasirengti fitneso čempionatui reikia bent metų.

„Kai susidomėjau fitnesu, buvau labai smulkus, nedidelio ūgio paauglys – kaime man sakydavo, kad esu vien kaulai ir oda. Todėl sugalvojau, kad man gali padėti kultūrizmas – ieškojau akimirkos, kaip tai pasakyti tėvams, maniau, jog jie tai įvertins neigiamai. Tačiau pasirodė, kad tėvai mąstė lygiai taip, kaip ir aš. Nuo tada prasidėjo darbas“, - prisiminė N.Ročys.

Pasak sportininko, kultūrizmas Lietuvoje darosi vis populiaresnis – tai nėra krepšinis ar futbolas, tačiau šios sporto šakos gerbėjų tikrai netrūksta. „Dabar konkursai yra labiau priartinti prie žmogaus – nebėra taip sudėtinga juose dalyvauti, reikalavimai nebėra tokie griežti. Todėl vis daugiau šios sporto šakos gerbėjų gali save parodyti, siekti rezultato. Beje, kartais tenka išgirsti klausimą, o kas atsitinka su kultūristais, kai jie nustoja intensyviai sportuoti. Nereikia tikėtis, kad senstant kūnas visiškai nesikeis. Tačiau raumuo nėra oro burbulas, kuris staiga subliūkšta. Jie tik praranda tonusą. Ir tik nuo sveikos ir tinkamos mitybos priklauso, kaip žmogaus kūno formos išsilaikys nustojus intensyviai sportuoti“, - teigė N.Ročys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas