Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Patys ištikti nelaimės, gerumo negailėjo kitiems

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Naujienos
  • 2011-05-10

Mažučiuose, Kretingos rajone viešėjo Japonijos delegacija. Iš gamtos stichijų suniokotos ir prislėgtos šalies atvykę japonai siekė naudos ne sau. Atvirkščiai, nelaimę išgyvenę japonai pasiryžo padėti Mažučiuose kuriamam japoniškam sodui.

Japonijos atstovai Kretingos rajono žmones mokė kaligrafijos paslapčių.

Vizito organizatorė, vienos iš žmogiškųjų laimėjimų asociacijos Japonijoje direktorė Mieko Takeuchi sakė, kad žinios apie Mažučių japoniškąjį sodą yra pasiekusios net jos šalį ir šį unikalų projektą panoro paremti kelios dešimtys žmonių. Jie savaitgalį japoniško sodo lankytojams šoko klasikinius šokius, mušė tradicinius japoniškus būgnus, dainavo savo liaudies dainas, sekė pasaką, mokė kaligrafijos ir su visomis ceremonijomis tiekė japonišką arbatą.

Pasak M.Takeuchi, delegacijos nariai visiškai nesibaimino, ar jų šalies tradicijas supras visiškai skirtingos kultūros tauta - lietuviai. M.Takeuchi įsitikinusi, kad lietuviai ir japonai – be galo panašūs žmonės.

„Nors Japonija ir Lietuva yra toli viena nuo kitos, ir, atrodo, turi absoliučiai skirtingas kultūras, tradicijas, esame labai panašūs. Panašumų labai daug, visų neišvardinsi, tačiau yra vienas esminis dalykas, kuris sieja mūsų tautas – tai pagarba žmogui. Kaskart atvykusi į Lietuvą suprantu, kad mūsų žmonės yra panašūs savo charakteriu ir begaline pagarba žmogui“, - kalbėjo M.Takeuchi.

Japoniško sodo šeimininkas Šarūnas Kasmauskas pasakojo, kad į Kretingos rajoną japonai atvyko savo iniciatyva, neprašydami jokių lėšų, savanoriškai trokšdami prisidėti prie japoniškos kultūros sklaidos Lietuvoje.

„Atvykus į Lietuvą, japonai džiaugiasi viskuo – jie tarsi dideli vaikai, kurie domisi kiekviena smulkmena ir yra smalsūs. Jie visur įžvelgia tik gera – todėl džiaugiuosi, kad jie sutiko pasidalinti savo kultūra bei tradicijomis“, - sakė Š.Kasmauskas.

Ketvirtą kartą Lietuvoje viešėjusi M.Takeuchi išreiškė viltį dažniau atvykti į Kretingos rajoną ir stebėti, kaip toliau kuriamas japoniškas sodas.

„Tikiuosi, kad kai kitą kartą atvyksime, bus prigijusios ne tik naujos sakuros, bet ir visas sodas klestės. Kiekvienam norėčiau palinkėti išmokti džiaugtis gyvenimu, net ir neturint daug pinigų matyti tai, kas gražu ir prasminga“, - Kretingos rajono žmonėms palinkėjo M.Takeuchi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas