Sunkiosios atletikos trenerį Arvydą Bušecką vėl nudžiugino jo auklėtiniai: Lietuvos sunkiosios atletikos jaunių moksleivių iki 17 metų čempionate Kretingos sunkiaatlečiai pelnė nugalėtojų vardus bei tapo prizininkais.

Sėkmingai pasirodę Lietuvos čempionate, sunkiaatlečiai vėl rengiasi naujiems startams: (iš kairės) Marius Sirutis, treneris Arvydas Bušeckas, Rokas Bieliauskas, Rimas Bartašius.

Kretingai šįsyk atstovavo Rimas Bartašius (svorio kategorija iki 50 kg), Marius Sirutis (iki 62 kg), Rokas Bieliauskas ir Adomas Kriaučiūnas (abu iki 69 kg).

Didžiausią staigmeną treneriui pateikė Marius Sirutis, finale nugalėjęs stiprų varžovą iš Marijampolės ir tapęs Lietuvos čempionu: vaikinas išrovė 76 kg bei išstūmė 96 kg.

„Marius pranoko pats save, nes per treniruotes jis nerodė nuoseklaus rezultato“, - taip auklėtinio sėkmę komentavo treneris.

Nugalėtojo vardą iškovojo ir Rokas Bieliauskas, išrovęs 96 kg bei išstūmęs 122 kg ir finale aplenkęs Anykščių atstovą.

„Šis rezultatas atspindi vaikino meistriškumą: Rokas jau seniai treniruojasi, išmano apšilimo ir varžybų taktiką, jei treneris pasakė – jis ir įvykdė. O svarbiausia – Rokas geba save kontroliuoti, yra stabilus psichologiškai“, - teigė A.Bušeckas.

Kitas jo auklėtinis Rimas Bartašius, finalinėje kovoje nusileidęs varžovui iš Telšių, išrovęs 52 kg ir išstūmęs 65 kg, užėmė II v. „Jei ne techninis brokas, Rimas būtų buvęs pirmas. Tokia pat nesėkmė ištiko ir Adomą Kriaučiūną – dėl techninio broko jis prarado prizinę vietą ir liko ketvirtas. Tačiau nusiminti neverta – viskas dar prieš akis“, - kalbėjo treneris.

Jo auklėtiniai Mantas Vitkauskas, R.Bieliauskas, R.Bartašius bei A.Kriaučiūnas gegužės pabaigoje dalyvaus Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo čempionate, kuris įvyks Klaipėdoje. Dar rimtesnės varžybos jaunuolių laukia birželį įvyksiančiose Lietuvos jaunių žaidynėse.

„Jei vaikinams pavyks iki vasaros išlaikyti gerą sportinę formą, manau, jog jie pelnys prizinių vietų", - pasvarstė A.Bučeckas.

******

Trenerio A.Bušecko treniruojami sunkiaatlečiai dalyvavo Klaipėdos rajono sporto mokyklos surengtame gimusių 1998 m. velykiniame turnyre, kuriame pasirodė gana sėkmingai. Pirmąsias vietas užėmė: Brigita Jašinskaitė (svorio kat. iki 40 kg; rovimas – 32 kg, stūmimas – 42 kg); Einaras Butkus (sv. kat. iki 50 kg, rovimas – 30 kg, stūmimas – 50 kg); Lietuvos rekordininkė Viktorija Zapalytė, merginų grupėje besivaržiusi neribojant amžiaus (sv. kat. iki 75 kg, rovimas – 72 kg, stūmimas – 95 kg); Linas Kecorius ( sv. kat. iki 45 kg, rovimas – 42 kg, stūmimas – 55 kg). Ernestas Stonkevičius (sv. kat. iki 45 kg), išrovęs 20 kg ir išstūmęs 32 kg buvo septintas, ir tai buvo pirmosios jo varžybos.