Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijoje jau penktą kartą įvyko respublikinė metodinė konferencija, kurios tema šiemet buvo „Metodinės veiklos prasmingumas ugdymo procese“.

Ir konferencjos organizatorės, ir jos viešnios sutarė, jog dalintis gerąja patirtimi – ir verta, ir reikia: (iš kairės) Loreta Liukpetrienė, Asta Burbienė, Regina Slančiauskienė, Biruta Mikienė.

„Mes patys, pedagogų bendruomenė, pastebime, jog labai daug dėmesio, rengiant įvairias konferencijas bei seminarus, yra skiriama ugdymo proceso tobulinimo, pamokų organizavimo, aktyvių mokymo metodų taikymo klausimams, o štai apie realią pagalbą mokytojui tarsi ir užmirštame“, - motyvus, kodėl konferencijoje buvo pasirinkta kalbėti metodinės pagalbos mokytojui klausimais, apibūdino viena iš konferencijos organizatorių Jurgio Pabrėžos gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Asta Burbienė.

Pedagogai, susirinkę į konferenciją, tarsi įrodė, jog bendradarbiaujant, dalinantis gerąja darbo patirtimi galima sulaužyti šiuo metu vyraujančios izoliacinės kultūros, kuri remiasi nuostata „aš turiu, tačiau su niekuo nesidalinsiu“, stereotipus.

„Šioje konferencijoje patyrėme, jog pedagogų bendruomenėje esama labai daug jaunų iniciatyvių žmonių, kurie noriai bendrauja, dalyvauja pedagogų susiėjimuose ir iš klasikinės, vyresnių kolegų taikomos metodikos, pasiima visa, kas geriausia. Mus gi, jau turinčius patirties pedagogus, uždega naujos idėjos, kurias sugrįžus į savas ugdymo įstaigas galima vystyti toliau“, - kalbėjo konferencijos viešnios Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Slančiauskienė bei gimnazijos veiklos stebėsenos ir pagalbos skyriaus vedėja Loreta Liukpetrienė. Jos su kolegomis, į konferenciją suvažiavusiais ne tik iš Kretingos, bet ir iš Plungės, Klaipėdos, Šilutės bei kitur, pasidalino gimnazijoje pasiteisinusia ir jau dvejus metus taikoma nauja administracijos valdymo struktūra, kai be direktoriaus ir pavaduotojų su mokytojais dirba ir bendrauja skyrių vedėjai.

Beveik 60 konferencijos dalyvių, išklausę pranešimus, dirbo grupėse, kur aptarė stipriąsias bei silpnąsias metodinės veiklos grandis mokyklose ir galimybes, kurias reikėtų išnaudoti efektyvinant metodinę pagalbą mokytojui.

A.Burbienė teigė, jog aptariant stipriąsias metodinės veiklos mokykloje puses, buvo įžvelgta, jog metodinė veikla gilėja, kad vis aktyviau dalinamasi gerąja patirtimi ir jog metodinė veikla nukreipta į svarbiausią tikslą – mokinio motyvaciją bei jo pažinimą.

„Tačiau dar esama ir silpnųjų pusių: planuojant veiklą, rengiant dokumentus per mažai atsižvelgiama į mokytojo nuomonę, daliai mokytojų dar trūksta sąmoningumo ir geranoriškumo dalinatis gerąja patirtimi bei metodine medžiaga. Tai atsitinka dėl kritikos ir autorinių teisių pažeidimų. O kai kuriems mokytojams dar trūksta motyvacijos dalyvauti metodinės grupės veikloje, metodinių grupių pirmininkams – iniciatyvos“, - vardino A.Burbienė.

Kalbėdami apie galimybes, kurias reikėtų išnaudoti vardan metodinės pagalbos efektyvumo, pedagogai pripažino, jog reikėtų sudaryti sąlygas jauniems specialistams pasirinkti praktinės veiklos kuratorius, stebėti ugdomajai veiklai pakviesti metodinės tarybos narius ir ekspertus, išnaudoti bendradarbiavimą su mokytojų asociacijomis, su švietimo pagalbos įstaigomis, aktyviau išnaudoti virtualias diskusijas, elektroninio dienyno galimybes, diferencijuoti pagalbą mokytojui pagal poreikius, labiau pripažinti neformalias metodines grupes ir pan.

*******

Konferencijoje „Metodinės veiklos prasmingumas ugdymo procese“ pranešimus skaitė: Vilniaus Pedagoginio universiteto Didaktikos katedros lektorė Birutė Bersėnienė; Plungės pedagogų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Laima Galvanauskienė; Pasvalio Petro Vileišio gimn. direktoriaus pavaduotoja Regina Slančiauskienė; Darbėnų gimn. direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Račkauskienė; Plungės „Saulės“ gimn. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Birutė Kaveckienė; Klaipėdos Vydūno vid. m. mokytoja metodinės tarybos pirmininkė Lilija Bručkienė; darbą grupėse vedė – Jurgio Pabrėžos gimn. pavaduotoja ugdymui Jadvyga Petrauskienė; Grūšlaukės pagr. m. direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Zebitienė; Salantų gimn. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Vaitkuvienė.

Konferenciją suorganizavo: Jurgio Pabrėžos gimn. direktorė Biruta Mikienė, jos pavaduotojos Asta Burbienė ir Jadvyga Petrauskienė, gimnazijos metodinių grupių pirmininkės Laima Idė, Eglė Litvinienė, Rima Ramoškienė, Aušra Bončkienė, Aurelija Orlovienė, Inga Jasinskienė, Dalia Zibalienė, Kretingos rajono pedagogų švietimo centro metodininkė Daiva Tranizienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas