Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingą sukrėtė dviguba savižudybė

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2011-05-06
Savo noru iš gyvenimo pasitraukę žmonės artimiesiems palieka gedulo skausmą ir neatsakytus klausimus.

Pirmadienį apie 15.30 val. išnuomoto buto savininkė, atidariusi duris, pašiurpo pamačiusi du pakaruoklius. Manoma, kad 41 metų Diana M. ir 25 metų Marius K. savo išėjimą buvo suplanavę iš anksto – tai liudija jų palikti atsisveikinimo laiškai.

Panašu, kad Diana M. ir Marius K. buvo kruopščiai pasirengę savižudybei – bute buvo užgesinta šviesa, langai uždengti žaliuzėmis, išjungti elektros prietaisai, iš vidaus užrakintos buto durys ir išjungti mobilieji telefonai. Būtent negalėdamas priskambinti telefonu Mariui K., jo senelis ir kreipėsi į Klaipėdoje gyvenančią buto savininkę, kad ši nuvyktų į butą paieškoti jo anūko.

Liūdną žinią apie Dianos M. mirtį pareigūnams teko pranešti ir moters artimiesiems, kurie patys kreipėsi į policiją, norėdami paskelbti dingusio be žinios asmens paiešką.

Prašė suprasti pasirinkimą

Manoma, kad Diana M. ir Marius K. nusižudė balandžio 29 dieną, nes šia data pažymėti jų atsisveikinimo laiškai – moters laiškas rastas virtuvėje ant stalo, o vyro – svetainėje esančios sekcijos lentynoje.

Išsamiame iš abiejų A4 formato lapo pusių surašytame laiške Diana M. parašė nebegalinti pakelti sunkios ir progresuojančios ligos ir už savo baisų pasirinkimą artimųjų prašo atleidimo ir supratimo. Kartu su ja negyvo rasto Mariaus K. laiškas buvo lakoniškas – vyras išreiškė prašymą jį palaidoti šalia tėvo.

Vyras ir moteris savižudybei pasirinko butą, kurį jau seniau buvo išnuomojusi Mariaus K. draugė, šiuo metu gyvenanti užsienyje. Iš Zarasų kilęs Marius K. paskutiniu laiku buvo apsistojęs Kretingoje, čia jis yra dirbęs su vėjo jėgainių verslu susijusioje įmonėje.

Susipažino ligoninėje

Pirminiais duomenimis, jokūbaviškė Diana M. sirgo depresija ir gydėsi Klaipėdos psichiatrijos ligoninėje. Manoma, kad ten ji ir susipažino su Mariumi K., su kuriuo kartu pasišalino iš gydymo įstaigos.

Klaipėdos psichiatrijos ligoninės vyriausiasis gydytojas Algirdas Narinkevičius teigė žinąs apie Kretingoje įvykusią dvigubą savižudybę, tačiau komentuoti, ar tai buvo jo vadovaujamos įstaigos pacientai – negalėjo. „Tai yra konfidenciali informacija. Ji neteiktina kalbant apie bet kurį žmogų“,- motyvavo vyriausiasis gydytojas.

A. Narinkevičiaus teigimu, dviguba savižudybė yra retas atvejis ir paaiškinti jos priežastis yra neįmanoma. „Galima tik spėlioti teoriškai,- sakė A.Narinkevičius. – Lietuvoje per metus savižudybę pasirenka pusantro tūkstančio žmonių. Kodėl toks didelis suicidų skaičius? Atlikta daug tyrimų, kurie atskleidžia, kad ši problema turi labai daug priežasčių ir kalbėti apie ją apibendrintai neįmanoma“.

Atsakymo niekada nebus

Klaipėdos „Jaunimo linijos“ koordinatorės Indrės Gaudiešiutės teigimu, gedėjimas dėl artimo žmogaus savižudybės yra sunkiau išgyvenamas, lyginant su kitokiomis staigiomis žmonių netektimis.

„Dėl aplinkinių nuostatų, žmonėms kalbėti apie artimojo savižudybę yra gėda, jie jaučiasi esą kalti, kad kažko nematė, nepastebėjo. Po savižudybės visada lieka klausimas „kodėl?“. Yra svarbu suvokti, kad šio atsakymo niekada nebus galima sužinoti, nes kokį dvasinį skausmą išgyveno, kad jis tapo nepakeliamas, galėtų pasakyti tik pats nusižudęs žmogus,- kalbėjo I.Gaudiešiutė. – Normalu, kad gedintys žmonės išgyvena liūdesį, pyktį, baimę, bejėgiškumo jausmą, kad nieko negali pakeisti ar kontroliuoti. Svarbu yra padrąsinti žmones, kad jie pasidalintų savo jausmais ir išgyvenimais, kreiptųsi pagalbos į psichologus. Neverta apsimetinėti, kad nieko neįvyko, nes savižudybė stipriai paveikia 7-10 žmonių. O blogai jaustis dvasiškai gali bet kuris žmogus, net jei jis ir pats būtų medikas.“

I.Gaudiešiutės teigimu, savižudybės faktas sukrečia ne tik artimuosius, bet ir aplinkinius žmones, kurie matė ar kada nors bendravo su nusižudžiusiu žmogumi.

LIETUVOS TELEFONINĖS PSICHOLOGINĖS PAGALBOS TARNYBŲ ASOCIACIJOS TELEFONŲ NUMERIAI IR DARBO LAIKAS. ŠIAIS NUMERIAIS NEMOKAMAI GALIMA SKAMBINTI IŠ VISOS LIETUVOS

Psichologinės pagalbos tarnyba

Jaunimo linija

Budi savanoriai konsultantai

Tel. 8 800 28888

I-VII – visą parą;

Vaikų linija

Budi savanoriai konsultantai, profesionalai

Tel. 116 111

I-VII – 11:00-21:00

Linija Doverija

Parama teikiama rusų kalba) Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui

Tel. 8 800 77277

I-VII – 16:00-20:00

Pagalbos moterims linija.

Budi profesionalai, savanoriai konsultantai Tel. 8 800 66366

I-V – 10:00-21:00

Vilties linija

Budi profesionalai, savanoriai konsultantai

Tel. 116 123

I-VII - visą parą.

116 111

I-VII - visą parą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas