Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Viršytas mokestis Savivaldybės nešildo

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2010-09-21

13,4 mln. Lt – tiek gyventojų pajamų mokesčio per aštuonis šių metų mėnesius buvo surinkta Kretingos rajone, tai dvigubai daugiau negu buvo numatyta – 6,35 mln. Lt – Kretingos rajono savivaldybės biudžeto įplaukų plane.

Gyventojų pajamų mokestis (GPM) yra tiesioginis – jis tiesiai iš jį surenkančios Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitos patenka į Savivaldybės sąskaitą. 7,1 mln. Lt – tiek viršytas 8 mėnesių GPM - galėtų užkimšti ne vieną Savivaldybės finansinę skylę. Tačiau šie pinigai, nors ir patekę į Savivaldybės biudžetą, bendrų biudžeto įplaukų nepadidino. Kodėl? “GPM viršijome 7,1 mln. Lt, todėl iš valstybės biudžeto negavome 6,9 mln. Lt pajamų išlyginimui, ir dar 2,3 mln. Lt išlaidų struktūros skirtumams išlyginti – iš viso 9,3 mln.”,- biudžeto formavimo vingrybes paaiškino Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjo pavaduotoja Regina Smilingienė.

GPM plano viršijimas perša mintį, kad rajone daugėja verslo įmonių arba tos pačios darbuotojams moka didesnius atlyginimus. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojas Virgilijus Beržanskis sėkmingą GPM surinkimą aiškino tuo, jog nepaisant pesimistinių biudžeto surinkimo prognozių, šių metų ekonominė situacija Kretingos rajone išlieka pakankamai stabili. “Vidutinis darbuotojų atlyginimas, nuo kurio skaičiuojamas GPM, beveik nepakito, todėl ir gyventojų pajamų mokesčio per 8 šių metų mėnesius surinkta kur kas daugiau negu planuota. Be abejonės, tam įtakos turėjo ir VMI taikytos kontrolės priemonės, nukreiptos prieš šešėlinį verslą ir neapskaitytų atlyginimų mokėjimą, neregistruotą veiklą”,- tvirtino V.Beržanskis. R.Smilingienės teigimu, GPM plano viršijimui įtakos turėjo ir tai, kad planuota mokesčio suma buvo gal kiek nepagrįstai sumažinta. “Planinius biudžeto rodiklius teikianti centrinė šalies valdžia, matyt, tikėjosi didesnio ekonomikos nuosmukio mūsų rajone. Mokesčio surinkimas patvirtina, kad rajono verslas krizei nepasiduoda. Didžiosios šio mokesčio mokėtojos yra įmonės “Augma”, “Kretingos grūdai”, - sakė R.Smilingienė.

Šių metų rajono Savivaldybės biudžetas, lyginant su 2009-ųjų, yra sumažintas apie 15 proc. Planiniame biudžete lėšų trūko ir dviejų mėnesių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams. Dauguma įstaigų šią problemą išsprendė darbuotojus išleisdamos nemokamų atostogų, o atlyginimų nemažino. Vien Savivaldybės administracija taip sutaupė 110 tūkst. litų. Administracijos darbuotojai sutiko nemokamai atostogauti po 5 dienas. Administracijos (su seniūnais) vienos dienos išlaidos darbo užmokesčiui yra 22 tūkst. Lt.

“Priverstinės nemokamos atostogos yra tas pats darbo užmokesčio mažinimas, kadangi žmonės savo darbą vis vien turi padaryti”, - tvirtino Kūlupėnų seniūnas Algirdas Macius. Paklaustas, ar seniūnijų darbo nesutrikdė šiemet gerokai apkarpytos išlaidos veiklai, seniūnas sakė: “Dar visiškai tragiškai nebuvo. Pinigus leidom tik pačioms būtiniausioms reikmėms. Kiek dar nenumatytų darbų atsiranda. Štai ir dabar – lietus išplovė duobes keliuose, kurias nori nenori nelaukiant reikės taisyti, nes pavasarį neišvažiuosime”. Į klausimą, kiek dar galima mažinti seniūnijoms lėšas, A.Macius atsakė šmaikščiai: “Iki nulio, ir grįšime į pokario laikus – arkliais važinėsime”.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas