Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Suteikė žinių apie verslo ir ūkininkavimo galimybes

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2010-11-19

Kokią ūkininkavimo kryptį pasirinkti, o kokios perspektyvos kaime kurti savo verslą – tai vienos temų, kurios buvo gvildentos per ūkininkams ir žemės ūkio specialistams surengtą seminarą, trečiadienį įvykusį Kretingos technologijos ir verslo mokykloje.

„Ūkininkai baiminasi aukštų kriterijų, keliamų ekologiniam ūkininkavimui. Tačiau dauguma jų ir dabar, galima sakyti, ūkininkauja ekologiškai – naudoja mažai trąšų ir atitiktų programoje numatytus reikalavimus“,- įsitikinusi Kretingos konsultavimo biuro specialistė Aušra Griciuvienė, skaičiusi pranešimą apie žemdirbių ir vartotojų ekologinės savimonės ugdymą.

Pasak A.Griciuvienės, mūsų krašto ūkininkų išauginta ekologinė produkcija yra ypač paklausi užsienyje. Į Vokietiją, Prancūziją eksportuojamos įvairios grūdinės kultūros, pavyzdžiui, kmynai, lubinai, žirniai. Vietiniai gamintojai kol kas nesiūlo didesnių kainų ekologinei produkcijai, negu analogiškai ne ekologinei.

Kretingos konsultavimo biuro vadovė Gražina Poškienė, seminare kalbėjusi apie verslumo įgūdžių ugdymą, tikisi, kad daugiau mūsų rajono ūkininkų pasiryš kitais metais dalyvauti priemonėse „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ ir „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“, kurios yra finansuojamos iš Europos Sąjungos lėšų.

„Programomis gali pasinaudoti gyventojai, ūkininkai, mažosios bei vidutinės įmonės, kurios atitinka numatytus reikalavimus. Vienas jų – kad kaime gyventų ne daugiau kaip 6 tūkst. žmonių. Ne žemės ūkio veiklos rūšių, kuriomis galėtų užsiimti kaime gyvenantys žmonės, – yra gana daug, pavyzdžiui: šluotų ir šepečių gamyba, valymo paslaugos, stovyklaviečių steigimas ir pan. Didesnė parama numatyta užsiimantiems tradiciniais amatais, tarkime, verpimu, mezgimu, kalvyste“,- kalbėjo G.Poškienė, klausytojus supažindinusi su programose numatytomis galimybėmis, reikalavimais, finansavimo tvarka, įsipareigojimais.

„Tikimės, kad su galimybėmis dalyvauti šiose priemonėse žemės ūkio specialistai supažindins ūkininkus, galbūt seniūnijose jiems bus surengti susitikimai. Kaimiškų vietovių gyventojai, norintys konkrečiai sužinoti, ar jie atitiktų programose keliamus reikalavimus, gali kreiptis į mūsų tarnybą individualiai konsultacijai“,- kalbėjo G.Poškienė.

Žemės ūkio skyriaus suorganizuotame informaciniame renginyje taip pat dalyvavo Rietavo savivaldybės Tverų bendruomenės bei Kelmės rajono savivaldybės Budraičių bendruomenės atstovai, pasidaliję savo patirtimi, rengiant įvairius projektus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas