Pajūrio naujienos
Help
2017 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 21 %
Naktį12°C debesuotumas 45 %
Apklausa

Ar jaučiatės diskriminuojami dėl nevienodos tų pačių produktų sudėties ES šalyse?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Rugsėjo 9 d., šeštadienį, 19val. Palangoje kultūros bare Kablys: Jūra. Kultūra įvyks antrasis jaunimo alternatyvios mados festivalis IKRA MADA KILiMAS, kuriame jaunieji mados kūrėjai turės progą susitikti, pamatyti vieni kitų darbus, viešai pristatyti savo kolekcijas bei pasimokyti iš profesionalų ir dizaino studentų.


Rugpjūčio 12 dieną, 9 valandą ryto jaunimas susirinko prie Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos durų, apsiginklavę kuprinėmis, patogiais drabužiais ir batais. Tarptautinė jaunimo diena buvo paženklinta 25 kilometrų žygiu miško link.


Nuo šių metų rugsėjo 1-osios dienos laikantieji vairavimo praktikos egzaminą susidurs su naujove – jie nebeprivalės savo sugebėjmų demonstruoti aikštelėje. Vietoj to, egzaminuojamieji viso egzamino metu bus tikrinami tik realiomis eismo sąlygomis – esą tai išugdys jaunuosius vairuotojus būti kur kas dėmesingesniais, mokys juos priimti tinkamus sprendimus atitinkamose situacijose. Tačiau ar iš tiesų šis pasikeitmas išeis į naudą, o galbūt egzaminą išlaikiusiųjų skaičius tiesiog sumažės.


Visą rugpjūtį į kūrybinių susitikimų ciklą „Alter Etno“ vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius būrusi kultūros pieva „I love Palanga“ rugpjūčio 24 d. pakvietė paskutiniam vakarui su „Psilikono teatro“ spektakliu „Etno Šiltnamis“ ir kūrybinėmis dirbtuvėmis visai šeimai.


Vaikų piešinių konkurse ,,Prezidentės medus“ dalyvavo ir Kurmaičių pradinės mokyklos ikimokyklinukai, kuriuos ugdo auklėtojos Jurgita Česnavičienė ir Danguolė Slavinskienė. Nei pedagogės, nei vaikai nesitikėjo tokios didelės sėkmės – puspenktų metų Auksės Gedvilaitės piešinys pateko tarp 5-ių geriausių ir papuoš medaus dovanas, kurias Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia mūsų šalies garbiems svečiams bei draugams.


Vasara. Tai toks laikas, kai atrandi daug. Pakitęs oras ir šypseną verčiantys išspausti saulės spinduliai. Ilgos naktys prie laužo po atviru dangumi, kai nepaliauji galvoti. Svajoti. Svajoti apie dalykus, kurie galbūt yra visai nereikšmingi ir kelia juoką, bet suteikia gyvenimui išskirtinių akimirkų. Bėgti pajūriu ir juoktis iš visos širdies. Valgyti neprisirpusias uogas ir raukytis nuo jų rūgštumo. Vaikščioti basomis per ryto žolę, kai geriausias apavas tampa rasa, o ryto kavą keičia paukščių čiulbesys. Taip nuostabu yra atrasti kažką naujo, kažką dar nepažinto. Susipažinti su naujais žmonėmis. Įsimylėti. Kalbėtis apie viską ir apie nieką. Dalintis svajonėmis ir troškimais. Rasti tylą, kuri ramina.


Vasara ne visiems moksleiviams – poilsio nuo mokyklos bei pramogų metas. Būtent šio sezono metu daugelis jaunų žmonių iškeičia laisvą laiką į trijų mėnesių darbą tam, kad susitaupytų pinigų asmeninėms išlaidoms bei įgytų naujos patirties. Nors sezoninių darbų pasirinkimas gana didelis – pradedant skrajučiu dalinimu, baigiant lauko prekyba, daugelis gimnazistų sulaukę pilnametystės ieško padavėjų darbo. Būtent apie šių pareigų pliusus ir minusus sutiko pašnekėti mano kolegė, restorane „Juzės Feliksas“ dirbanti aštuoniolikmetė kretingiškė Simona Gižaitė.


Su kiekviena diena Lietuvoje atsiranda vis daugiau ekstremalaus sporto gerbėjų. Vienas iš įrodymų – jau trečius metus iš eilės Palangos skate parke vykstantis ekstremalaus sporto festivalis „Katilas“. Šiame konkurse varžosi mėgėjai iš visos šalies. Dalyviai kviečiami pasirodyti trijose skirtingose kategorijose – BMX dviračių, riedlenčių bei riedučių.


Europos čempionato link

  • Kuprinė
  • 2017-07-28

Karatė – kovos menas, kuris daug kam asocijuojasi su agresija, mėlynėmis ant rankų ar paprasčiausiomis dviejų žmonių muštynėmis. Deja, turiu jus nuvilti – karatė yra skirta ugdyti įvairiapusę bei harmoningą asmenybę, gebančią sujungti fizines bei protines galias. Penkiolikmetis Edvardas Petrauskas, lankantis Pranciškonų gimnaziją, yra vienas tų, kuris save atrado būtent karatė mokykloje „Shodan“, o visai neseniai Lietuvos čempionate iškovojo pirmąją vietą ir kelialapį į Europos čempionatą.


Žaismingosios „Spalvos“ startuos televizijos projekte

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2017-07-28

Šiemet penkios dainuojančios, šokančios bei inprovizuojančios 6-9 metų mergaitės iš Kretingos ir Palangos susibūrė į vaikų studiją „Spalvos“, kuriai vadovauti ėmėsi pedagogas Aloyzas Žilys. Rytoj, liepos 29-ąją, 19 val. žaismingosios „Spalvos“ surengs savo pirmąjį koncertinį pasirodymą populiariame TV projekte-vokalinės muzikos festivalyje „Laumės juosta“, kuris įvyks Palangoje, prie jūros tilto.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas