Pajūrio naujienos
Help
2017 Balandis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 33 %
Naktį2°C debesuotumas 27 %
Apklausa

Ar einate į Kretingos turgų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Susitiksime internete?

  • Kuprinė
  • 2017-03-31

Atrodo, kad internete galima praleisti didžiąją savo gyvenimo dalį: mokytis, žiūrėti filmus, peržvelgti naujienas ar bendrauti su draugais, gyvenančiais kitoje pasaulio pusėje. Šį sąrašą papildytų ir bandymas socialiniuose tinkluose užmegzti romantiškus santykius. Kokios pabaigos tikėtis, kaip nesuklysti ir elgtis atsidūrus įvairiose situacijose, „Kuprinei“ padėjo atsakyti Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Eglė Deksnienė.


Kovą jau tradiciškai įvyko kasmetiniai Kretingos rajono „Jaunimo apdovanojimai“, šįkart persikėlę į Žiemos sodą. Įteiktos penkios nominacijos: „Jaunimo lyderio“, „Jaunimo darbuotojo“, „Jaunimo iniciatyvos“, „Jaunimo organizacijos“ ir „Jaunimo renginio“. Nuotaikingą apdovanojimų programą paruošė jaunimo teatro studija „Atžalynas“ .


Įvairia praktine veikla Lietuvoje ir užsienyje jau galintis pasigirti studentas Mindaugas Šerpytis džiaugėsi pasirinkęs ekonomikos ir marketingo sritį, kuri atvėrė plačias galimybes iššūkiams.

Kol abiturientai klajodami savo pasirinkimų klystkeliuose skaičiuoja likusias dienas mokykloje, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentas bei Marketingo ir komunikacijos departamento darbuotojas, 25 – erių kretingiškis Mindaugas Šerpytis įsitikinęs, jog nerimauti nėra ko: „Jeigu kažko labai norite, sunkiu darbu galite pasiekti viską.“

Perspektyvas kuriame patys

Kaip ir bet kuriam jaunuoliui, stovinčiam ant mokyklos baigimo slenksčio, taip ir M. Šerpyčiui, sprendimas, nulėmęs studijų kryptį prieš šešerius metus, atrodė pats svarbiausias dalykas, todėl normalu, jog ir jis neišvengė abejonių. Vis dėlto domėjimasis ekonomika, verslu, gebėjimas skaičiuoti vaikiną paskatino nerti į ekonomikos sritį.

„Suprantu, kad tuomet bandžiau nežinodamas, kas manęs laukia, tačiau džiaugiuosi šiandien galėdamas pasakyti, kad pasirinkau ir ketverius metus praleidau sau tinkamose studijose“, – atviravo ekonomikos ir finansų bakalauro studijų programą jau baigęs vaikinas, netrukus atradęs dar jam įdomią sritį – marketingą.

Anot pašnekovo, daugelis moksleivių, ieškodami teisingiausio sprendimo, turinčio nušviesti jų ateitį, padaro ne viską, ką galėtų. Visų pirma, pasirinkimą dažnai lemia aplinkinių žmonių spaudimas, kuriam derėtų atsispirti ir paisyti asmeninių norų. Taip pat, M. Šerpyčio nuomone, jaunuoliai neįsigilina į tai, kas slepiasi po skambių profesijų bei studijų programų pavadinimais. Apsisprendimui įtaką daro ir noras siekti pelningos bei daug žadančios profesijos. Nors, anot pašnekovo, atsižvelgti į tai nėra taip jau blogai, aklai patikėti vien šiuo faktoriumi nereikėtų. „Tinkami gebėjimai ir neperspektyvią specialybę pavers mėgstamu bei gerai apmokamu darbu, – įsitikinęs M. Šerpytis. – Nėra perspektyvių ar neperspektyvių specialybių, tokie gali būti nebent žmonės.“

Pašnekovas teigė pastebėjęs, jog kartais jauni žmonės turi svajonę, žino, ko jie nori, tačiau neišdrįsta to siekti, nes galvoja, kad tai neįmanoma: „Iš tiesų aš tikiu, kad klaidos neegzistuoja, tai tiesiog mokymosi dalis, o kiekviena jų priartina mus teisingesnio sprendimo link.“


Kretingiškėms teatras – būdas pažinti save

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2017-03-31

Šįvakar, kovo 31-ąją, Kretingos kultūros centre vėl rodoma populiari Egidijaus Radžiaus teatro pjesė jaunimui „Nepaprasti Julės ir Natašos nuotykiai“. Šįkart „Kuprinės“ viešnios – kretingiškės studentės, pjesėje atlikusios pagrindinių herojų vaidmenis: Deimantė Šipalytė – Julės, o Toma Surblytė – Natašos.


Telkia misijai Tanzanijoje

  • Viktorija PUIDOKĖ
  • Kuprinė
  • 2017-03-31
Kartu su kitais „Savanorystės Misijų Korpuso“ kolegomis Rokas Balsys tikisi suburti viskam pasiryžusių, motyvuotų altruistų komandą, kuri dalins savo širdį Tanzanijos žmonėms.

Kretingiškio Roko Balsio svajonė suorganizuoti pirmąją lietuvių misiją į Tanzaniją pildosi – pasaulio neteisybei neabejingus ir savo laiką dėl kitų pasiryžusius aukoti jaunus žmones jis ragina iki gegužės 15 d. užpildyti anketą ir dalyvauti pirmajame savanorystės misijos, kurį įvyks 2018-ųjų vasarą, atrankos etape.

Kartu su bendraminčiais pirmąją Lietuvoje krikščionišką organizaciją „Savanorystės Misijų Korpusas“, skirtą savanoriškoms, globalioms bei vietinėms jaunimo misijoms, įkūręs R. Balsys šiuo metu baigia studijas Mančesteryje ir netrukus dalyvaus Lietuvoje rengiamose atrankose.

„Ieškome tų, kurie dega troškimu gyvenime nuveikti kažką prasmingo, nėra abejingi pasaulyje vykstančiai neteisybei bei trokšta pagilinti savo tikėjimą ir meilę artimui. Taip pat svarbu puiki anglų kalba, mat atrankos vyks angliškai, bei amžius – į misiją kviečiame žmones nuo 18 iki 35 metų“, – reikalavimus kandidatams vardijo R. Balsys.

Atranką sudarys trys etapai: paraiškos pildymo, interviu ir bandomosios savanorystės, todėl prieš pildant anketą R. Balsys ragina kuo geriau įsiskaityti į kiekvieną joje užduodamą klausimą ir sąžiningai atsakyti sau, ar esu pasirengęs tokiam gyvenimo išbandymui. Pasibaigus pirmajam etapui, misijos organizatoriai per dvi savaites susisieks su savanoriais ir praneš apie jiems paskirtą interviu laiką ir vietą, o birželio pradžioje komisija planuoja įvykdyti antrąjį atrankos etapą – interviu – didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.


Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją aplankė SEB banko atstovai, jau dešimtmetį dirbantys banke ir trejus metus vedantys paskaitas jaunimui. Specialistai su jaunimu pasidalijo medžiaga apie ateities perspektyvas ir įvairias negandas, kurios gali užklupti, palikus mokyklinį suolą.


Šiuolaikiniame pasaulyje galime išvysti visko. Kasryt versdami laikraščių puslapius pamatome liūdnas, o kartais ir tragiškas naujienas, įvykusias pasaulyje. Bet kas dėl to kaltas? Kas priverčia žmones visame pasaulyje taip elgtis? Į šiuos bei kitus klausimus atsakė ir savo nuomonę išreiškė Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios klebonas Antanas Blužas.


Mylėti laisvę

  • Kuprinė
  • 2017-02-24

Bėgant laikui vis dažniau su bendraamžiais diskutuojame, ką veiksime po nenumaldomai artėjančio mokyklos baigimo, tačiau kur kas rečiau, negu norėčiau, išgirstu mano ausiai malonų atsakymą. Dalis mano pažįstamų, išgirdę šį klausimą, tik nusispjauna per petį tris kartus ir sumurma, kad mieliau dirbtų juodžiausią darbą niūriame fabrike užsienyje, negu liktų studijuoti gimtojoje Lietuvoje.


Artėjant tradiciniams Kretingos jaunimo apdovanojimams, Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba kviečia balsuoti už pernai labiausiai tarp jaunimo ir dirbant su jaunimu pasižymėjusias asmenybes bei organizacijas.

Savo balsą internetinėje svetainėje www.kretingosjaunimas.lt galite atiduoti iki kovo 1 d. Apdovanojimai ir padėkos patiems geriausiems bus įteikti ,,Jaunimo apdovanojimuose 2016“ kovo 9 d. 18.00 val. Kretingos muziejaus Žiemos sode.


Vasaris – šimtadienių metas. Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos šimtadienis šiemet virto didžiausiu pasaulio mados renginiu „MET Gala“.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas