Pajūrio naujienos
Help
2017 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 67 %
Naktį5°C debesuotumas 97 %
Apklausa

Ar Brexit'as sugrąžins tautiečius į Lietuvą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją aplankė SEB banko atstovai, jau dešimtmetį dirbantys banke ir trejus metus vedantys paskaitas jaunimui. Specialistai su jaunimu pasidalijo medžiaga apie ateities perspektyvas ir įvairias negandas, kurios gali užklupti, palikus mokyklinį suolą.


Šiuolaikiniame pasaulyje galime išvysti visko. Kasryt versdami laikraščių puslapius pamatome liūdnas, o kartais ir tragiškas naujienas, įvykusias pasaulyje. Bet kas dėl to kaltas? Kas priverčia žmones visame pasaulyje taip elgtis? Į šiuos bei kitus klausimus atsakė ir savo nuomonę išreiškė Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios klebonas Antanas Blužas.


Mylėti laisvę

  • Kuprinė
  • 2017-02-24

Bėgant laikui vis dažniau su bendraamžiais diskutuojame, ką veiksime po nenumaldomai artėjančio mokyklos baigimo, tačiau kur kas rečiau, negu norėčiau, išgirstu mano ausiai malonų atsakymą. Dalis mano pažįstamų, išgirdę šį klausimą, tik nusispjauna per petį tris kartus ir sumurma, kad mieliau dirbtų juodžiausią darbą niūriame fabrike užsienyje, negu liktų studijuoti gimtojoje Lietuvoje.


Artėjant tradiciniams Kretingos jaunimo apdovanojimams, Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba kviečia balsuoti už pernai labiausiai tarp jaunimo ir dirbant su jaunimu pasižymėjusias asmenybes bei organizacijas.

Savo balsą internetinėje svetainėje www.kretingosjaunimas.lt galite atiduoti iki kovo 1 d. Apdovanojimai ir padėkos patiems geriausiems bus įteikti ,,Jaunimo apdovanojimuose 2016“ kovo 9 d. 18.00 val. Kretingos muziejaus Žiemos sode.


Vasaris – šimtadienių metas. Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos šimtadienis šiemet virto didžiausiu pasaulio mados renginiu „MET Gala“.


Šiuo metu kretingiškė Gabrielė Diekontaitė ruošiasi bokso turnyrui Čekijoje, o spalį išbandys jėgas pasaulio bokso čempionate.

Vieniems besiboksuojanti mergina – egzotika, o štai kitiems – puikiai suprantamas reiškinys, sparčiai plintantis visame pasaulyje. Svarių pasiekimų bokse jau pelniusi kretingiškė sportininkė Gabrielė Diekontaitė tikino, jog laikui bėgant šią, atrodytų, merginoms neįprastą sporto šaką ir Lietuvoje renkasi vis daugiau dailiosios lyties atstovių.

Merginų boksas griauna stereotipus

Penkiolikmetė boksininkė pasakojo, jog užsiimti šia sporto šaka ją paskatino noras išbandyti kažką naujo, o kadangi mergina visuomet svarstė apie galimybę boksuotis, tai tapo puikiu stimulu žengti pirmąjį žingsnį link šios veiklos.

„Paprašiau tėčio, kad nuvestų į bokso treniruotę Kretingoje, – prisiminimais dalijosi G. Diekontaitė. – Taip ir likau.“ Jaunosios kretingiškės nuomone, nors ir sunku vertinti, kas vis dėlto taip traukia merginas rinktis šį kovinį sportą, pagrindinė priežastis – naujos veiklos paieškos, atvedančios į boksą, kuris priverčia „užsikabinti“ ir mergaites, ir merginas, ir jau subrendusias moteris.

Paklausta kaipgi boksininkes vertina šia sporto šaka užsiimantys vaikinai, G. Diekontaitė teigė negalinti kalbėti apie vyraujantį požiūrį, tačiau pati pastebi, jog vaikinai ją pripažįsta verta priešininke.

Penkiolikmetės boksininkės teigimu, labiausiai ši sporto šaka ją asmeniškai žavi ne tik dėl galimybės išmokti kažką naujo: „Imi daug labiau pasitikėti savimi, atrandi jėgų, kurių net nežinojai, jog turi.“

Dėl šios priežasties G. Diekontaitė tikino galinti rekomenduoti boksą žmonėms, kuriems trūksta būtent šių savybių: užtikrintumo, tikėjimo savimi ir savo jėgomis.

„Kaip sakoma, sunku treniruotėje – lengva ringe“, – žinomą posakį prisiminė pašnekovė, teigdama, jog pasirengimas, be abejonės, yra sunkus, tačiau viską atperka galutinis rezultatas ir didelė šio sporto teikiama nauda.

Dėl to, anot G. Diekontaitės, ir skausmas, kurį sukelia treniruotės, yra pakenčiamas.


„Kai keliauju rankose beveik nuolatos laikydama fotoaparatą, dažnai tenka nusukti nuo kelio, kad ir dėl netoliese augančio vienišo medžio, kuris, esu įsitikinusi, nuotraukoje atrodys nuostabiai“, – taip apie savo kelionių įspūdžius pasakoti pradeda 20-metė kretingiškė Domantė Vasiliauskaitė. Visai neseniai baigusi Pranciškonų gimnaziją, dabar ji gyvena, mokosi bei atlieka praktiką Vilniuje, o laisvalaikiu užsiima mėgstama veikla – fotografuoja ir keliauja arba, kaip būna dažniausiai, derina abu šiuos dalykus.


Studijų metai – vienas svarbiausių laikotarpių kiekvieno žmogaus gyvenime, jau nekalbant apie tai, jog daugelis būtent šį laikotarpį traktuoja kaip patį smagiausią. Svarbu prisiminti, jog būdami studentai, mes gilinamės į pasirinktą sritį tam, jog vėliau sietume savo likusį gyvenimą su ja. Kartais sunku nuspręsti, kokią profesiją rinktis, tačiau 20-metė antrakursė Goda Kutkaitytė, Kauno kolegijoje studijuojanti aprangos dizainą, tikina, kad jau nuo mažumės žinojo, su kuo sies savo ateitį.


Pasibaigus gražiausioms metų šventėms, atrodo, nebežinome ko laukti. Eglutes ir papuošimus paslepiame dar metams, o prekybos centruose esančias kalėdines dekoracijas keičia šv. Valentino dienos akcentai. Daugelis šią dieną pavertė itin komerciška, nors tikroji jos esmė tikrai ne pliušiniai meškučiai.


Ir vėl į mokyklą

  • Kuprinė
  • 2017-01-27

Ar ir šis rytas jums prasidėjo nuo neigiamų emocijų, nes reikėjo keltis anksti, kad nepavėluotumėte į mokyklą? Apie kasdien patiriamus jausmus jaunosios „Kuprinės“ žurnalistės paklausė savo klasės draugų ir mokytojų.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas