Pajūrio naujienos
Help
2017 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 20 %
Naktį3°C debesuotumas 26 %
Apklausa

Ar „Lietuvos geležinkeliai“ privalėtų investuoti į saugias pervažas ir perėjas Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

„Kai keliauju rankose beveik nuolatos laikydama fotoaparatą, dažnai tenka nusukti nuo kelio, kad ir dėl netoliese augančio vienišo medžio, kuris, esu įsitikinusi, nuotraukoje atrodys nuostabiai“, – taip apie savo kelionių įspūdžius pasakoti pradeda 20-metė kretingiškė Domantė Vasiliauskaitė. Visai neseniai baigusi Pranciškonų gimnaziją, dabar ji gyvena, mokosi bei atlieka praktiką Vilniuje, o laisvalaikiu užsiima mėgstama veikla – fotografuoja ir keliauja arba, kaip būna dažniausiai, derina abu šiuos dalykus.


Studijų metai – vienas svarbiausių laikotarpių kiekvieno žmogaus gyvenime, jau nekalbant apie tai, jog daugelis būtent šį laikotarpį traktuoja kaip patį smagiausią. Svarbu prisiminti, jog būdami studentai, mes gilinamės į pasirinktą sritį tam, jog vėliau sietume savo likusį gyvenimą su ja. Kartais sunku nuspręsti, kokią profesiją rinktis, tačiau 20-metė antrakursė Goda Kutkaitytė, Kauno kolegijoje studijuojanti aprangos dizainą, tikina, kad jau nuo mažumės žinojo, su kuo sies savo ateitį.


Pasibaigus gražiausioms metų šventėms, atrodo, nebežinome ko laukti. Eglutes ir papuošimus paslepiame dar metams, o prekybos centruose esančias kalėdines dekoracijas keičia šv. Valentino dienos akcentai. Daugelis šią dieną pavertė itin komerciška, nors tikroji jos esmė tikrai ne pliušiniai meškučiai.


Ir vėl į mokyklą

  • Kuprinė
  • 2017-01-27

Ar ir šis rytas jums prasidėjo nuo neigiamų emocijų, nes reikėjo keltis anksti, kad nepavėluotumėte į mokyklą? Apie kasdien patiriamus jausmus jaunosios „Kuprinės“ žurnalistės paklausė savo klasės draugų ir mokytojų.


Nori pakeisti pasaulį – mąstyk kaip menininkas

  • Viktorija PUIDOKĖ
  • Kuprinė
  • 2017-01-27

LCC tarptautinio universiteto lektorė ir Inovacijų laboratorijos įkūrėja Eglė Songailienė įsitikinusi, kad apleisdami menus jauname amžiuje žmonės nustoja vystyti įgūdžius, labai reikalingus bet kurios srities profesionalams, ieškantiems savyje kūrybiškumo. Anot jos, viskas, ko reikia žmonijai, – eksperimentuoti, nebijoti klysti ir būti vaikiškais, nes absoliučiai viskas pasaulyje gali būti sukurta kitaip.


Su kardiologija savo ateitį ketinantis sieti kretingiškis Arnas Karužas teigė norįs tapti tokiu gydytoju, kuris ne tik būtų užtikrintas dėl savo sprendimų, bet jaustų pacientų pasitikėjimą.

Sveikatos mokslų profesijų kryptys šiandien Lietuvoje ne tik kvestionuojamos kritiškai mąstančios visuomenės, bet ir brandina mūsų šalies geriausius medikus. Puikus to pavyzdys – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentas kretingiškis 24-erių Arnas Karužas, pelnęs jau tris vardines stipendijas, tarp kurių – ir prezidentinė.

Medicinos fakulteto šeštakursį A. Karužą, savo sąskaitoje jau turintį prof. Kazio Oželio bei Europos Komisijos nario Vytenio Povilo Andriukaičio vardines stipendijas, praėjusiais metais vėl lydėjo sėkmė – 2016 metų rugsėjį studentui įteikta Prezidento Kazio Griniaus stipendija.

Vienas pagrindinių kriterijų, pagal kurį studentas buvo įvertintas biomedicinos mokslų srityje – visuomeninė veikla. A. Karužas kartu su LSMU, Lietuvos kardiologų draugija ir Lietuvos širdies asociacija įgyvendino šešias visuomenines akcijas Kaune bei Vilniuje, kurios įtraukė daugiau negu 2 tūkst. žmonių, dvejus metus pirmininkavo LSMU Studentų mokslinės draugijos Kardiologijos būreliui, kurį sudaro per 250 narių. Taip pat būsimasis medikas pasižymėjo organizuodamas ne tik įvairias mokslines konferencijas universiteto bendruomenei bei praktinius seminarus studentams, bet ir surengė vienerių metų trukmės specializuotus mokymus pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, kurie buvo vykdomi LSMU Kardiologijos klinikoje.

A. Karužas buvo vienas iš iniciatorių ir pagrindinių organizatorių LSMU Kauno klinikų surengtoje tarptautinėje Europos kardiologų draugijos akredituotoje (EBAC) konferencijoje – „Multimodality imaging in cardiology“ bei vienas iš jau du kartus vykusios „Jungtinės Kardiomokslų Mokyklos“, skirtos LSMU ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentams, sumanytojų bei įkūrėjų.

„Prezidento Kazio Griniaus stipendija – aukščiausias apdovanojimas Lietuvoje už nuopelnus mokslinėje, visuomeninėje veikloje bei stuijose“, – prezidentinės stipendijos svarbą pabrėžė vaikinas.

Paklaustas, ką gi būsimajam medikui reiškia toks įvertinimas, A. Karužas tikino besidžiaugiantis, nes toks pripažinimas skatina stengtis dar labiau ir suteikia stiprios motyvacijos žengti pirmyn, neužmirštant komandos, vadovų, kuriems esąs labai dėkingas, indėlio.


Nauji metai – naujas aš?

  • Kuprinė
  • 2016-12-30

Įprasta manyti, kad naujiesiems metams užėmus senųjų vietą turime pasikeisti ir mes. Tačiau kodėl reikia laukti ypatingo laiko, kad galėtume atsinaujinti patys ir ar išvis to reikia?


Įsisukus šventiniam maratonui ant žmonių pečių gula daug svarstymo reikalaujantys sprendimai – ką gi dovanoti artimam draugui ar šeimos nariui. Populiarus pasirinkimas – augintinis. Nors „gyvųjų dovanų“ fenomenas vis dar gajus, gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ Klaipėdos filialo darbuotoja Eglė Mulevičiūtė patikino, jog žmonės vis dažniau užsuka ne atiduoti nereikalingo gyvūno, o aplankyti beglobius.


Mokslui talentingus mokinius į gabumų ugdymo akademiją „Smalsutis“ sutraukusi Kretingos Marijono Daujoto pagrindinė mokykla metus tradiciškai užbaigė konferencija, kurioje gabūs vaikai vieni kitiems demonstravo žinias ir kūrybiškumą, gimstantį ne tik mokantis lietuvių kalbos pamokose, bet ir matematikos ar pasaulio pažinimo.


Studijos – bene kebliausias klausimas, su kuriuo neišvengiamai susiduria kiekvienas gimnazistas. Bandymas suderinti mokslus, užklasinę veiklą bei laisvalaikį nepalieka laiko įsigilinti į galimas studijų kryptis, būsimos profesijos pasirinkimui įtaką daro aplinkinių nuomonė bei nusistovėję stereotipai. Apie savo pasirinktą studijų kryptį ir įgytą profesiją su „Kuprine“ sutiko pasikalbėti valstybės sienų apsaugos tarnyboje dirbanti 23-ejų Evelina Jasulaitytė, kilusi iš Vydmantų.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas