Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Rokas Jama Grajauskas (dešinėje) su Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiuoju treneriu Kaziu Maksvyčiu, kurio tėviškėje Darbėnuose Kretingos rajone jau 10 metų rengiamas jo vardo krepšinio turnyras. Antrus metus turnyrą komentavo R. Grajauskas.

Šių metų Pasaulio krepšinio čempionatas lietuviams suteikė įvairių emocijų. Daugelis tautiečių matė ir girdėjo bent vienas nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės rungtynes namuose, darbe ar automobilyje. Tiems, kurie galėjo tik girdėti, visas krepšinio emocijas stengėsi perteikti sporto komentatorius Rokas Jama Grajauskas, kuris buvo atsakingas už Lietuvos rinktinės žaidimo įgarsinimą LRT radijuje.

Rokas Grajauskas gimė ir užaugo pajūryje, daugiausiai laiko praleido Klaipėdoje, tačiau neužmiršta ir savo šaknų: „Esu gimęs ir užaugęs Klaipėdoje, bet visa mano mamos giminė yra iš Darbėnų Kretingos rajone: mama, močiutė, prosenelė – šviesaus atminimo Petronėlė Laučienė, kuri daugybę metų dirbo miestelio mokykloje pradinių klasių mokytoja. Darbėnuose esu praleidęs tikrai daug laiko, ypač vasaromis. Dabar to laiko norėčiau praleisti daugiau, tačiau gyvenimas ne visada yra paklusnus mūsų norams“, – pasakojo Rokas.

Paprašius prisistatyti, Rokas Grajauskas sau didelių laurų nedalino: įvardino save kaip nemažai veiklų turintį ir gerai kalbėti mokantį „bičą“, kurio yra daug ir užteks visiems, o prakalbus apie išvykimą iš namų bei pirmuosius žingsnius svajonės link prisiminė jaunystę ir pirmą pažintį su Vilniumi.

„Baigęs mokyklą išvykau į sostinę studijuoti. Vilnius iš pirmo žvilgsnio man patiko dėl to, nes jame gali lengvai pasislėpti minioje, niekas į tave nežiūri kreivai, jei esi apsirengęs kitaip ar darai kažką kitaip negu visi. Tas jo įvairialypiškumas mane labai įtraukė, todėl aš sostinėje pasijutau savas jau nuo pat pirmų dienų“,– prisiminė Rokas.

O namų ilgesys nekamuoja? Rokas išliko realistas. Sakė, kad dabar Vilnių tenka vadinti savo pagrindiniais namais. Daug veiklų turinčiam klaipėdiečiui reikia ten „bazuotis“, nes to reikalauja visi jo darbai, o kiekvieną kartą grįžęs į Klaipėdą čia sutinka vis mažiau pažįstamų veidų. Nepaisant to, jo nuomone, namų gali būti daugiau negu vieni, o jo namai yra ten, kur yra jo žmonės.

Viena iš daugelio Roko Jama Grajausko veiklų yra muzikos kūryba repo, hiphopo ir „freestyle“ žanruose. Hiphopo stiliaus muzika susidomėjęs paauglystėje, o repo improvizacijas pradėjęs prie jaunystės namų laiptinių su sceniniu pseuodonimu Jama dabar Rokas yra išleidęs solinį albumą, o jo kūryba išsiskiria giliu, švariu lietuvišku žodynu ir teisinga tartimi.

„Knyga be abejonių yra pagrindinis pagalbininkas. Skaityti išmokau būdamas trejų ir nuo tada skaitymo aistros neapleidau nė vienai dienai. Kalbos pojūtis ir žodyno plotis yra tiesiogiai susijęs su perskaitytų knygų ar informacijos kiekiu. Kol augau, knygų buvo visuose namuose, labai džiaugiuosi, kad skaitymas, mokslas ir savišvieta buvo vertinami mano aplinkoje“, – atskleidė Jama.

Roko Jamos Grajausko pasirodymas. Antras iš dešinės – atlikėjo tėvas Gintaras Grajauskas, būgnais groja Jamos brolis Dovydas.

Roko nuomone, knyga, kurią turėtų perskaityti kiekvienas jaunuolis, yra Ričardo Skerio kūrinys „Ką žmonės dirba visą dieną?“, o paklausus, kaip jis įgijo tokią teisingą dikciją ir kalbėjimo manierą, Rokas dar kartą prisiminė jaunystę šeimoje: „Mano mama, mano brolio mama ir mano tėvo mama – visos lietuvių kalbos mokytojos, o tėvas yra rašytojas, tad taisyklinga gimtoji kalba ir jos manieros tikrai atėjo iš aplinkos, kurioje augau.“

Rokas Jama Grajauskas tapti sporto komentatoriumi svajojo nuo senų laikų, o į komentatoriaus kėdę pirmą kartą atsisėdo po to, kai laimėjo vieną sporto kanalų surengtą komentatorių konkursą, kuriame jis komentavo Anglijos futbolo lygos rungtynes kartu su Gediminu Reklaičiu. „Praėjus keliems mėnesiams po konkurso tas pats Gediminas Reklaitis paskambino man ir pasakė, kad vienas sporto kanalų ieško komentatoriaus – taip viskas ir prasidėjo prieš 10–11 metų.“

Svajonė tapti sporto komentatoriumi jau pasiekta, tačiau Rokas sako jų turįs dar daugiau, nes svajonės yra tai, kas verčia mus stengtis ir neprarasti noro džiaugtis gyvenimu: „Niekada joks žmogus nepasiekė gyvenime taško, kad pasakytų: „Mano svajonės baigėsi, dabar ramu.“ Mes esame tokie padarai, kurie vis susigalvoja dar kažką naujo, ir po to erzinamės, kad negalime pasiekti vienuoliktos, nors išpildėme 10 vaikystės svajonių. Norų ir svajonių visada bus, tikiuosi, pavyks pasiekti jų daugiau, ne tik tas, kurių turėjau vaikystėje.“

Žinomas sporto komentatorius atskleidė, kad jo mėgstamiausias sporto klubas yra Anglijos „Premier“ futbolo lygoje žaidžiantis Liverpulio „Everton“, kurio rungtynių neteko komentuoti, bet ir nenorėtų – būtų per daug šališkas. Taip pat Rokas įvardino ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę: „Kartu su „Everton“ turiu paminėti ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, nes tai yra dvi mano širdies komandos ir jokios kitos neužims šių komandų vietos.“

Kiekvienam jaunuoliui, dar nesuradusiam savęs, Rokas Jama Grajauskas norėtų palinkėti atrasti tai, kas patinka: „Reikia atsižvelgti į tai, ką malonu daryti pačiam. Būti ten, kur jaučiat aistrą ir jaučiatės savo vietoje. Kad ir kokia veikla tai bebūtų, galiausiai galima iš to susikurti tą, kas taps pragyvenimo ar emocinės gerovės šaltiniu.“

Domas RAIŠUTIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas