Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per orientacinį žaidimą mokė tolerancijos

  • Edita KALNIENĖ
  • Sveikata
  • 2023-08-04
Per orientacinį/interaktyvų žaidimą „Draugystės žemėlapis“ savo veiklą pristatė įvairių organizacijų, tarnybų atstovai. Tarp jų sporto subtilybes demonstravo karate meistrai, dėmesį į saugų elgesį atkreipė policijos pareigūnai.

Minėdama Tarptautinę draugystės dieną asociacija „Kretingos lietaus vaikai“ kartu su Kretingos rajono savivaldybe liepos surengė orientacinį / interaktyvų žaidimą „Draugystės žemėlapis“, per kurį kvietė burtis bendrystei.

Sulaukė susidomėjimo

Žaidimas vyko Kretingos muziejaus teritorijoje. Per jį norėta sutelkti bendrai veiklai tiek įprastos, tiek sutrikusios raidos asmenis, tiek sveikus, tiek asmenis su negalia, taip pat visiems kartu įveikti užduočių ruožą, patirti ne tik smagių draugystę įtvirtinančių įspūdžių, bet ir išmokti naudingų prevencinių žinių.

Tądien vienoje vietoje susibūrė gaisrininkai, policininkai, bibliotekininkai, raiteliai, baikeriai, karatekos, muitinės pareigūnai, kitų institucijų atstovai, visuomenininkai, dziudo meistrai, ir kiti. Dalyviai turėjo atlikti šių sričių atstovų sugalvotas ir jiems pateiktas užduotis.

„Per šių metų žaidimą pakvietėme visuomenę į autizmą pažvelgti atidžiau. Labai džiaugiamės, kad vienoje stotelių savo iniciatyvą „Žvelk giliau“ pristatė psichikos sveikatos ambasadoriai, kurie dalyviams suteikė daugiau žinių. Taip pat vienoje stotelių dalyvius pasitiko ir mūsų asociacijos nariai, kurie dalyviams pateikė sensorines užduotis“, – įvardino viena asociacijos „Kretingos lietaus vaikai“ įkūrėjų ir narių Jūratė Barkauskienė.

Žaidimas vyko orientacinio bėgimo principu. Dalyviai, gavę žemėlapį, ieškojo Kretingos muziejaus parko teritorijoje išdėstytų 12 stotelių, kuriose jie ne tik susipažino su stotelėje esančios institucijos veikla, bet ir gavo jų parengtas užduotis. „Visų stotelių kūrėjai mūsų partneriai jas rengė savanoriškai, neatlygintinai dalyvavo renginyje, jie buvo parengę daug užduočių mūsų dalyviams, kai kurie pirmą kartą, kai kurie jau antrus metus iš eilės“, – džiaugėsi J. Barkauskienė.

Toks renginys suorganizuotas antrą kartą. „Praėjusiais metais jis vadinosi kitaip, tačiau principas tas pats – orientacinis žaidimas. Šių metų pavadinimą ketiname išlaikyti ir kitais metais, nes norime sukurti šio renginio tradiciją, rengti jį kasmet“, – tikino J. Barkauskienė.

Orientaciniame žaidime dalyvavo ne tik kretingiškiai, bet ir svečiai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių. „Atvykusieji atostogauti į Palangą kai kurie susidomėjo ir mūsų renginiu. Viena šeima iš Šiaulių orientaciniame žaidime dalyvavo antrą kartą. Manau, kad tokiu būdu ne tiks skleidžiama bendrystė – parodome, kad būdami skirtingi galime kartu leisti laiką, bet ir garsiname mūsų miestą. Visi svečiai turėjo galimybę pasivaikščioti po Kretingos muziejaus apylinkes“, – rezultatus apibendrino asociacijos narė.

Į žaidimą užsiregistravo apie 130 dalyvių, organizatoriai sulaukė nemažai ir praeivių, muziejų aplankiusių žmonių dėmesio.

Kvietė laiką leisti kartu

Kai kurie dalyviai komandas sudarė iš anksto, kiti susibūrė vietoje. „Į komandas būrėsi po 3–4 šeimas, kurie nesudarė komandos – dalyvavo su kitomis šeimomis. Tokiu būdu jie galėjo tarpusavyje pabendrauti, pamatyti šeimų, kuriose auga autistiškas vaikas, iššūkius, kasdienybę, mokytis tolerancijos, toleruoti tokius vaikus“, – atkreipė dėmesį viena organizatorių.

Vienoje stotelių dalyviams užduotį buvo parengę ir muitinės pareigūnai.

Asociacija „Kretingos lietaus vaikai“ šiais metais skaičiuoja trečius savo gyvavimo metus. Šiuo metu joje yra 15 narių, tačiau, kiek rajone yra šeimų, auginančių autistiškus vaikus, asociacija nežino. „Mūsų tikslas yra parodyti visuomenei, kad, būdami visi skirtingi, gali laiką leisti kartu, kad tokių vaikų yra, padrąsinti šeimas dalyvauti įvairiuose renginiuose, nelikti užribyje“, – paaiškino J. Barkauskienė, pasidžiaugusi, kad orientaciniame žaidime dalyvavo ir šeimos, auginančios autistiškus vaikus.

Viena organizatorių pridūrė, kad toks renginys svarbus ne tik dėl visuomenės požiūrio į autistiškus vaikus keitimo, bet ir pačių vaikų. „Norisi keisti visuomenės požiūrį, kad, pamatę viešoje vietoje kitaip besielgiantį vaiką, nepultų vertinti tradiciškai, tarkim, kad tai – auklėjimo stoka, o suprastų, kad tokio elgesio priežastys gali būti kitokios. O ir patiems vaikams renginys gal buvo įspūdinga diena, kuomet su visais išvien jie galėjo žaisti kartu, lakstyti. Sveikiems vaikams šventės yra įprasta, jos vyksta nuolat, o šeimos su autistiškais vaikais į susibūrimus vyksta gerokai rečiau“, – atkreipė dėmesį J. Barkauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas