Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kataloge – plenero „Senoji Palanga“ akimirkos

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Smiltys
  • 2007-11-16

Ruduo subrandino mokinių kūrybinį derlių – visuomenei pristatytas Jaunųjų kūrėjų plenero „Senoji Palanga“ darbų katalogas. Jame – Kauno, Kretingos ir Palangos moksleivių interpretacijos 100-metį švenčiančios Palangos Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios tema.

Katalogo puslapiuose sugulė jaunųjų kūrėjų plenero „Senoji Palanga“ dalyvių darbai, kurie buvo eksponuojami Palangos Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Tradiciniame, trečiajame jaunųjų kūrėjų plenere „Senoji Palanga“ dalyvavo moksleiviai iš Kauno Julijanavos vidurinės, Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklų bei Palangos Senosios ir Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijų. Jaunieji menininkai vasarą tris dienas gyveno ir kūrė „Anapilyje“.

„Labai smagu pakeisti aplinką, pabėgti nuo rutinos. Išvažiuoji, nors ir netoli, ir pamatai kitokių žmonių, kitokių darbų. Mokiniai pagyvena be tėvų, susiranda bendraamžių, kuriems rūpi tie patys dalykai, kaip ir jiems. Čia būna sudarytos visos sąlygos kurti.

Kai kurie vaikai šiame plenere dalyvavo antrą, trečią kartą. Jie plenero kasmet labai laukia“, - pasakojo Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokytoja ir kretingiškių grupės vadovė Valdonija Karaliūnienė.

Šiemet plenere „Senoji Palanga“ dalyvavo Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleiviai Liudas Barkauskas, Viktorija Bočkutė, Agnė Mockutė, Airida Petkutė, Kristina Uosytė ir Aurimas Narmontas.

Jaunųjų kūrėjų plenero „Senoji Palanga“ dalyviai jaučiasi drąsiai, eksperimentuodami savo darbuose.

„Įprasta manyti, kad geras dailininkas yra tas, kurio piešiniuose pavaizduotus dalykus galima atpažinti. Todėl vaikai, kuriems tai neišeina, dažnai sako, jog nemoka piešti. Tai netiesa. Daiktus galima vaizduoti abstrakčiai, dekoratyviai, suvokti juos kiek kitaip negu mato aplinkiniai“, - sakė V.Karaliūnienė.

Jaunųjų kūrėjų darbuose atsispindi Palangos Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios motyvai. Kad mokiniai labiau suvoktų neogotikinį architektūros stilių, kuriuo pastatyta bažnyčia, bei praplėstų akiratį, buvo surengtos ekskursijos į kitas tuo pačiu laikotarpiu statytas bažnyčias – Šilutės, Žemaičių Naumiesčio ir Švėkšnos.

Jaunųjų kūrėjų plenero „Senoji Palanga“ tradicija – kiekvienas mokinių grupės vadovas plenero dalyviams pasiūlo išbandyti naują techniką pastele, akvarele, pieštukais, vaškinėmis kreidelėmis, vitražą.

V.Karaliūnienė šiemet pasidalino nauja savo idėja – nuotraukas atspausti ant audinio.

„Tai padaryti yra ir pigu, ir nesudėtinga. Kiekvienas to gali išmokti“, - sakė V.Karaliūnienė. Per plenerą visi dalyviai šią technologiją išbandė, savo nuotraukas atspausdami ant audinio juostų.

Ir per plenerą, ir per naujojo katalogo pristatymą „Anapilyje“ dailininkams talkino kitų meno šakų – muzikos, dailės – mėgėjai.

Kitąmet jaunųjų kūrėjų plenero „Senoji Palanga“ dalyviai kurs Palangos Birutės parko tema. Pernai jaunųjų menininkų darbai buvo skirti senajai Palangos vaistinei, užpernai – „Anapilio“ vilai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas