Kretingos „Minija“ prieš rungtynes Vilniuje su „Vyčiu“: priekyje (iš kairės) Donatas Surblys, Anton Solovyev (Antonas Solovjovas), Assylbek Seidkalyev (Asilbekas Seidkalyjevas), Karolis Inta, Edvinas Girdenis; stovi Ainis Vilavičius, Robertas Kazbaris, Yaya Barry (Jaja Bary), Edgaras Drąsutis, Vakaris Jeruševičius, Paulius Juška.

Kretingos „Minija“, treniruojama Valdo Trakio, sezoną Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje pradėjo išvykos rungtynėmis – Vilniuje Kretingai atstovaujanti ekipa susitiko su Vilniaus „Vyčiu“, kuriam pralaimėjo 0:2.

„Buvome verti pergalės, nes žaidėme kaip lygūs su lygiais“, – neabejojo Kretingos „Minijos“ atstovas ryšiams su visuomene antrasis komandos vartininkas Martynas Viluckas.

Rungtynių pradžioje nė viena komanda neturėjo jokios iniciatyvos, joms abiem sunkiai sekėsi konstruoti pavojingas atakas, ir žaidimas daugiausiai sukosi aikštės viduryje.

„Tiek mes, tiek varžovai tik spardė kamuolį. Įsiminė epizodas – 5-ių kampinių serija prie varžovų vartų, tačiau įvarčio pelnyti nepavyko. Kai atrodė, kad nuobodus futbolo prasme kėlinys baigsis be įvarčių, įvyko nelaimė – 45-ą min., kovodamas su varžovu dėl geresnės pozicijos, ant pat baudos aikštelės ribos prasižengė gynėjas Karolis Inta, ir teisėjas nedvejodamas skyrė baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Mantas Makutunovičius“, – kretingiškių pasirodymą I kėlinį komentavo M. Viluckas.

Antrą kėlinį, praleidę įvartį, minjiečiai suaktyvino žaidimą, per pirmąsias 25 min. buvo perėmę iniciatyvą, sukūrė dvi puikias progas pasižymėti, tačiau pirmu momentu Edgarui Drąsučiui iš kelių metrų atstumo nepavyko pataikyti į tuščius vartus, o po kelių minučių Edgaras vėl smūgiavo ir – tiesiai į vartininką.

Anot M. Vilucko, varžovai, kantriai gindamiesi, laukė savo progos ir per pridėtą laiką po Kretingos „Minijos“ krašto gynėjo klaidos antrąjį įvartį pelnė varžovų komandos narys Gytis Paulauskas.

Kretingos „Minijos“ sudėtis: Donatas Surblys, Anton Solovyev (Antonas Solovjovas), Assylbek Seidkalyev (Asilbekas Seidkalyjevas), Karolis Inta, Edvinas Girdenis; stovi Ainis Vilavičius, Robertas Kazbaris, Yaya Barry (Jaja Bari), Edgaras Drąsutis, Vakaris Jeruševičius, Paulius Juška. Po keitimo: Mindaugas Grušauskas, Valdas Jašmontas ir Gražvydas Steckys.

Kitą savaitę V. Trakio treniruojama „Minija“ treniruočių rinksis į pagrindinę natūralios žolės Kretingos stadiono aikštę, o į pirmąsias rungtynes namuose Kretingos „Minija“ savo gerbėjus pakvies balandžio 13 dieną: būsima minijiečių varžovė – Pakruojo komanda. „Kviečiame gausiai susirinkti komandos sirgalius ir futbolo mėgėjus – žadame sukurti gražią futbolo šventę, o žiūrovams bus prizų ir staigmenų“, – nepraleisti progos pasimėgauti futbolu kvietė M. Viluckas, pasidžiaugęs pagrindinio komandos rėmėjo mūsų kraštiečio Arūno Mažonio kvietimu vakarienei – Kretingos „Minija“ su bendrovės „Arlanga“ vadovu pabendravo, aptarė sezono tikslus ir galimybes.

---

Kretingos „Minijos“ vyriausiojo trenerio Valdo Trakio komentaras:

„Per pirmąsias sezono rungtynes jautėsi jaudulys, ypač – jaunų žaidėjų bei legionierių, kuriems tai buvo pirmosios rungtynės aukštesniu lygiu – kai kurie jų neturėjo patirties nė LFF II lygos pirmenybėse. Neturiu jokių priekaištų žaidėjams – jie rungtynėms atidavė visas jėgas. Turime spragų rengiantis sezonui – sąlygos tam nebuvo idealios. Jau šiandien matau ir gerųjų komandos bruožų, teigiamų dalykų. Manau, žingsnis po žingsnio – ir rezultatai gerės. Rungtynėse su Vilniaus „Vyčiu“ visiškai nenusileidome komandai, kuri kelia tikslus mažiausiai būti trejete. Antrajame kėlinyje netgi turėjome daugiau progų, tačiau jas buvo sunku realizuoti dėl to paties per menko pasirengimo aikštėje.“