Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 6 %
Naktį-3°C debesuotumas 57 %
Apklausa

Ar reikėtų į ugdymo įstaigas nepriimti neskiepytų vaikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Garsas apie Salantus – dailės darbais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2018-06-08
Salantų kraštą tarptautiniuose konkursuose garsina: (iš dešinės) Greta Venclauskaitė, Vakarė Martišiūtė, Roberta Diekontaitė, kurioms vadovauja Ingrida Taujanskienė.

Salantų meno mokyklos mokinės 14-metės Greta Venclauskaitė ir Roberta Diekontaitė, o išvien su jomis ir pirmus metus besimokanti 13-metė Vakarė Martišiūtė šį pusmetį ir vėl išgarsino savo miestelį užsienyje, įvairiuose tarptautiniuose konkursuose laimėjusios prizines vietas.

Merginas kurti mokanti vyriausioji dailės mokytoja Ingrida Taujanskienė sklaidė šūsnis diplomų: Greta ir Vakarė dalyvavo tarptautiniame piešinių konkurse „Slavų šaltinis“, skirtą slavų tautų švietėjų Kirilo ir Metodijaus atminimui, į kurį savo darbus atsiuntė per 4,5 tūkst. mokinių.

„Komisija iš jų atrinko 200 darbų, – Gretos grafikos darbas, kuriame ji grotažo technika atspindėjo Salantų apylinkių gamtą, pelnė I vietą, Vakarė tapo laureate“, – džiaugėsi I. Taujanskienė. Atsiimti apdovanojimų šią gegužę salantiškės vyko į Klaipėdos miesto Prano Domšaičio galerijoje surengtą šventę, kurioje dalyvavo Rusijos ambasados atstovai, o apdovanojimus įteikė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Roberta respublikiniame mokinių piešinių konkurse „Gimtadienio tortas“ savo amžiaus grupėje laimėjo I vietą. Mergina piešinyje pavaizdavo trisluoksnį tortą, kurį papuošė istoriniais Vilniaus bei jo apylinkių istoriniais objektais – Gedimino bei Trakų pilimis, Šv. Onos bažnyčia, Katedra. Prieš praėjusias Kalėdas ji taip pat dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro surengtame atvirukų konkurse ir, pavaizdavusi mergaitę su kalėdiniu žaislu, savo amžiaus grupėje taip pat tapo laureate.

R. Diekontaitė siuntė savo piešinį ir į nacionalinį konkursą „Knygų namų šviesa“ bei į gamtosauginį konkursą Japonijoje, kur praėjusią žiemą laimėjo sidabro medalį.

Gretos Venclauskaitės (kairėje) ir Robertos Diekontaitės konkursiniai darbai.

„Mes labai daug tapome, kartais nė nebeprisimename, kur išsiųsti mūsų darbai. Tuo pasirūpina mūsų mokytoja I. Taujanskienė“, – tikino jaunųjų menininkių trijulė. Joms antrino jų mokytoja: „Stengiamės neužsidaryti ir dalyvauti visur, iš kur gauname pakvietimus. Reikia ir plačiau parodyti, ką geba mažo miestelio mokiniai, kokiais talentais jie apdovanoti.“

G. Venclauskaitė sakė, jog per 5-erius dailės mokymosi ir tobulinimosi Salantų meno mokykloje metus, nors privalomi tik 4-eri, ji nebeprisimintų visų laimėtų konkursų: vien šiemet Turkijoje Mizyalo muziejaus surengtame konkurse pelnė Aukso medalį, o šį birželį Bulgarijoje tarptautiniame mokinių konkurse ji tapo diplomante.

Be tapybos kone nė dienos negalinčios būti merginos sakė, jog tapytų, jei ir nebūtų taip gerai vertinamos. Jos įsitikinusios, kad menas pakylėja žmogų, ir tai ypač aktualu šiuo racionaliu laikmečiu. Visoms trims tapyba taip pat – ir atsipalaidavimo po pamokų laikas. ‚Be piešimo nebūtų taip įdomu gyventi“, – patikino R. Diekontaitė.

I. Taujanskienė taip pat pasidžiaugė ir Salantus daugybę metų savo kūryba garsinusiomis mokinėmis Neda Varpukauskaite bei Gabija Gembutaite, kurios šiemet jau – abiturientės ir renkasi profesiją. Jos taip pat nuo mažumės, baigusios privalomąjį 4-erių metų trukmės dailės mokymą, tobulino piešimo įgūdžius ir savo darbais garsino gimtojo miestelio vardą.

„Mes nenuleidžiame rankų, vis bandome: pirmą–antrą kartą nepasiseka, tačiau žinome, kad iš didelio atkaklumo ir kruopštaus darbo visvien ateina „žvaigždžių valanda“, – savo mokinių gebėjimais ir išugdytomis charakterio savybėmis džiaugėsi I. Taujanskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas