Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 0 %
Naktį-3°C debesuotumas 96 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Už drąsą gelbėjant skęstančią mergaitę – padėkos

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2018-05-08
Kretingos rajono meras Juozas Mažeika įteikė padėkos raštą Adelei Šlimienei.

Uostamiestyje iškilmingo renginio metu, skirto šv. Florijono dienai paminėti, buvo pagerbti ne tik labiausiai nusipelnę Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai, bet ir dvi kretingiškės – Adelė Šlimienė bei jos dukra Raimonda Beniušienė. Šios moterys nedvejodamos šių metų sausį šoko gelbėti mergaitės, kuri įlūžus ledui, atsidūrė šaltame vandenyje.

A. Šlimienei ir R. Beniušienei buvo įteiktos Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos padėkos už ryžtą ir drąsą išgelbėti pirmokę mergaitę, murktelėjusią į ledinį vandenį.

„Kvietimas į renginį, skirtą ugniagesių profesinei šventei, mums buvo labai netikėtas“, – prisipažino A. Šlimienė ir R. Beniušienė, kurias toks dėmesys labai nudžiugino.

Gelbėjo kaip savo vaiką

A. Šlimienė ir R. Beniušienė iki šiol jaudinasi kalbėdamos apie tą dieną, kuomet šoko gelbėti pirmokės mergaitės – ši vandens telkinyje, į kurį subėga paviršiniai vandenys, čiuožinėjo kartu su kitais vaikais, kai staiga įlūžus ledui, pradėjo skęsti.

„Vos perspėjome vaikus, kad eitų nuo ledo, nes jis gali įlūžti – staiga mergaitė ir murktelėjo gilyn, žiūrime, kad tik kuprinė virš vandens matosi. Šokome ją traukti nieko negalvodamos, gelbėjome kaip savo vaiką“, – pasakojo A. Šlimienė. R. Beniušienė nusivyniojo ilgą šaliką ir metė jį mergaitei – ši į jį įsikibo, o moterys sukibusios už kito galo tempė vaiką į paviršių. A. Šlimienė sakė pradėjusi trūkti jėgų, kai ją pakeisti šoko pro šalį ėjęs ir gelbėjimo operaciją pastebėjęs kretingiškis Petras Šalnis. „Taip kaip ropę rautume, ją ir ištraukė“, – prisiminė A. Šlimienė, kuri su dukra R. Beniušienė tik vėliau susimąstė, kad įlūžti galėjo ir pačios – juk visiems subėgus ant ledo, šis smarkiai įlinko.

„Iki šiol prisibijau lipti ant ledo“, – prisipažino R. Beniušienė, kurią šis įvykis labai sukrėtė.

Padėkos raštą Kretingos rajono buvo įteiktas ir Raimondai Beniušienei, kuri nedvejodama bėgo gelbėti mergaitės.

Įkvepiantis pavyzdys

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius, teikęs A. Šlimienės ir R. Beniušienės kandidatūras apdovanojimams, teigė, kad šių moterų pavyzdys yra įkvepiantis ir gerbtinas.

„Jos drąsiai puolė gelbėti mergaitę, ir neliko abejingos, matydamos nelaimę – tai yra pavyzdys visiems. Dabar pajuokaujame, kad greitai bus taip, kad visi stovės ir filmuos gaisrą su išmaniaisiais telefonais, o tik vėliau susimąstys, ar kas nors iškvietė ugniagesius, – šmaikščiai tendenciją, kad kartais žmonės labiau nori likti pasyvūs, apibūdino E. Bertašius. – Labiausiai žmonių pagalbą pajaučiame, kai dega namai, ūkiai – tuomet žmonės padeda išnešti daiktus, išvaryti techniką ir pan. Žinoma, apie kai kuriuos įvykius mes taip ir liekame nesužinoję – jei kažkas kažką išgelbėjo ir ugniagesių nebekviečia. Tačiau džiaugiamės, kai mus pasiekia istorijos apie paprastų žmonių kilniaširdiškus poelgius – tuomet ir mes jiems galime padėkoti už drąsą.“

Jei tilps: 4589 Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius (pirmas iš dešinės) pasidžiaugė kretingiškių Adelės Šlimienės ir Raimondos Beniušienės kilniu poelgiu – drąsa ir jautrumas kito žmogaus nelaimei galėtų būti pavyzdys visiems.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas