Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 4 %
Naktį-3°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Po apdovanojimų: priekyje (iš kairės) Kajus Steponkus, Rokas Kraniauskas, Edgar Poliščiuk, Leonardas Farah, jauniausioji dalyvė Viktorija Petkevičiūtė, Auksė Martišiūtė, Ignas Martišius, už jų – Patricijus Stuopelis. Stovi Pijus Stuopelis ir treneris Erikas Cchovrebovas

Į Kretingą, susiklosčius tam tikroms gyvenimo aplinkybėms, iš Elektrėnų gyventi atvykęs daugkartinis Lietuvos dziudo čempionas ir prizininkas, Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis, nacionalinės rinktinės narys Erikas Cchovrebovas ėmėsi iniciatyvos supažindinti kretingiškius su mažiau jiems žinoma sporto šaka – dziudo.

Praėjusį rugsėjį į pirmąsias treniruotes sukvietęs Kretingos ir Palangos krašto vaikus, jaunuolius, įkūręs dziudo klubą „Ardonas“, E. Cchovrebovas jau gali pasidžiaugti pirmaisiais rezultatais – per Palangos dienoms, ne per seniausiai nuaidėjusioms šiame pajūrio kurorte, skirtose dziudo varžybose jo išugdyti jaunieji dziudo imtininkai jau pelnė 11 įvairių spalvų medalių. Be to, ir E. Cchovrebovui šios varžybos buvo pirmosios, paties suorganizuotos.

Dziudo varžybose iš viso dalyvavo 165 sportininkai: be Kretingos ir Palangos imtynininkų, ant tatamio kovojo Latvijos, Šilutės, Elektrėnų, Skuodo, Klaipėdos, Plungės, Jurbarko, Alytaus, Panevėžio, Gargždų, Vilniaus, Kaišiadorių, Kėdainių, Kauno atstovai. Juos pasveikino Palangos sporto centro direktorius Arūnas Macius, bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkė Daina Eimanavičienė, įsteigusi prizus didžiausią pažangą padariusiam jaunajam sportininkui bei treneriui. Per varžybų atidarymą šoko bei grojo Girkalių vaikų folkloro ansamblis „Cyrulioks“, vadovaujamas Svajūnės Anužienės. O kiekvienos komandos treneriui buvo įteikta po naminės duonos su kanapėmis kepalėlį, kuriuos iškepė įmonė „Kartenos naminė duona“.

„Daugumai mūsų vaikų šios rungtynės buvo pirmosios, todėl tuo ir svarbios. Pastebiu, jog sudalyvavę vieneriose rungtynėse, kitose vaikai jau būna išties drąsesni, mažiau jaudinasi, geriau pakartoja tai, ko išmoko per treniruotes. O tai padarius, jau galima eiti toliau – ne tik tęsti, bet ir mokytis visiškai naujų sudėtingesnių dalykų“, – kalbėjo dziudo treneris, kuriam ir Kretingos, ir Palangos jaunieji imtynininkai yra kaip viena didelė šeima – šiuo metu E. Cchovrebovo vedamas treniruotes pagal neformaliojo vaikų švietimo programą lanko apie 60 vaikų.

Klubas „Ardonas“ gyvuoja ne vien iš šios programos lėšų: Kretingos rajono savivaldybė iš rajono sportui numatytų lėšų klubui skyrė 900 Eur, treneris tikisi, jog klubą 2 proc. pajamų mokesčio parems ir vaikų tėvai.

E. Cchovrebovas laikosi nuostatos filmuoti visas varžybas – kad, joms pasibaigus, imtynininkai galėtų peržiūrėti kovas ir patys save įvertinti, ką padarė gerai, ką – blogai, ką galėjo padaryti geriau. „Pirmiausia ieškome ne klaidų, o kas iš tiesų gerai atlikta“, – tvirtino treneris.

Artimiausi jaunųjų dziudo imtynininkų planai – dalyvauti balandžio 22 d. Prienuose rengiamose varžybose, kurių partneriai yra Kretingos „Ardono“ ir Palangos dziudo klubai, o gegužę Kaune rengiamos naujokų varžybos-edukacinė veikla, kurią stebės ir jaunųjų sportininkų tėvai.

E. Cchovrebovo, kaip trenerio, planuose – dziudo imtynėmis sudominti ir suaugusiuosius: „Ši sporto šaka neturi amžiaus cenzo – sportuoti galima pradėti būnant ir 50 metų ir pasiekti rezultatų.“

---

Kretingos ir Palangos dziudo imtynininkų rezultatai: I v. – Viktorija Petkevičiūtė (svorio kategorija iki 22 kg), Ignas Martišius (iki 30 kg), Patricijus Stuopelis (iki 42 kg); II v. – Pijus Stuopelis (per 66 kg), Kajus Steponkus (iki 30 kg); III v. – Ritas Nenartėnas (iki 66 kg), Benediktas Bumbulis (iki 30 kg), Elijus Nomgaudis (iki 30 kg), Rokas Kraniauskas (38 kg), Auksė Martičiūtė (iki 44 kg), Edgar Poliščiuk (iki 22 kg).

Kitų sportininkų pasiekimai (įvairiose svorio kategorijose): V v. – Airidas Kiršis, Manfredas Nomgaudis, Emilis Drazdas, Matas Budreckis, Herkus Kiauda; VII v. – Adomas Mikalauskas, Leonardas Farah, Arėjus Milkintis; IX v. – Aleksandras Lukaitis, Žygimantas Šimkus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas