Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mažos nuodėmės – skaudžios pasekmės

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2018-03-09

„Nenustebkite, jei gausite protokolą dėl padaryto Kelių eismo taisyklių pažeidimo, nors su policijos pareigūnu net nebūsite susidūrę“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius, kurio teigimu, neviešas patruliavimas, kuomet pareigūnai patruliuoja policijos ženklais nepažymėtomis transporto priemonėmis, leidžia lengvai išaiškinti tokius pažeidimus, kaip vairuotojo plepėjimas telefonu, saugos diržų nesegėjimas ar pavojingas vairavimas.

Neviešo patruliavimo metu policijos pareigūnai naudojasi tarnybiniais ženklais nepažymėtu automobiliu, o pažeidimus pastebi naudodami žiūronus.

Anot T. Mikelkevičiaus, neviešas patruliavimo būdas policijos darbe yra naudojamas gana dažnai, nes tai leidžia atskleisti tokius pažeidimus, kuriuos dalis visuomenės vertina kaip mažareikšmius, nors iš tiesų jie yra labai pavojingi, gali tapti eismo įvykių priežastimis.

Vadina vairuotojų priklausomybe

„Per keletą valandų išaiškinome 4 vairuotojus, kurie kalbėjosi mobiliuoju telefonu, nenaudojami laisvų rankų įrangos“, – kokius rezultatus atneša neviešas patruliavimas, įvardino T. Mikelkevičius.

Pastebėję, kad kalbėjimas telefonu prie vairo tampa tarsi priklausomybe, policijos pareigūnai pastaruoju laiku buvo sustiprinę kontrolę visoje šalyje. Policijos departamento išplatintame pranešime pažymima, kad pagrindinės trys eismo įvykių priežastys yra nepasirinktas saugus arba viršytas leistinas važiavimo greitis, vairuotojų pažeidimai pėsčiųjų atžvilgiu ir įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą – šiuos pažeidimus dažnai lemia vairuotojo išsiblaškymas ir nuo vairavimo nukreiptas dėmesys.

Policijos departamentas primena, kad, pagal Kelių eismo taisykles, kalbėti mobiliuoju telefonu, naršyti internete, rašyti trumpąsias žinutes ar kitaip naudotis mobiliojo ryšio priemone rankomis galima tik saugiai sustojus leistinoje vietoje ir išjungus vairuojamo automobilio variklį. Taip pat Kelių eismo taisyklėse nurodyta, tad vairuotojas turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų, pavyzdžiui, valgymo ar gėrimo vartojimo.

LR administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad vairuotojams, kurie naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis, nusižengiant taisyklėms, gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų, taip pat už šį nusižengimą gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Dėmesys – pėsčiųjų perėjoms

Kita sunerimti verčianti statistika – vien per sausį Lietuvos keliuose žuvo 24 žmonės, iš kurių 15 buvo pėstieji. Pėsčiųjų perėjose žuvo 6 pėstieji, tamsiu paros metu – 12.

„Per 2017 metus visoje Lietuvoje žuvo 68 pėstieji ir daugiau kaip pusė – pėsčiųjų perėjose. Tai yra rimtas signalas, verčiantis mus sustiprinti eismo dalyvių kontrolę pėsčiųjų perėjose, atkreipiant dėmesį ir į transporto priemonių vairuotojų, ir į pėsčiųjų elgesį, – kalbėjo T. Mikelkevičius. – Šią savaitę per labai trumpą laiką išaiškinome 13 pėsčiųjų pažeidimų vien Rotušės a. Žmonės vaikšto taip, kaip jiems patogu, nesvarbu, kur yra pėsčiųjų perėja. Jei pėstieji patys savęs nesaugo, tuomet, matyt, tai padaryti turės priversti policija.“

Anot T. Mikelkevičiaus, atkreipiamas dėmesys ir į tai, ar paliktos stovėti transporto priemonės nepažeidžia reikalavimų – jei jos pernelyg arti pėsčiųjų perėjos, užstoja matomumą ir gali sutrukdyti kitam vairuotojui pastebėti artėjant pėsčiąjį.

„Kartais, kai pamatai, kaip kai kurie mūsų žmonės – ir vairuotojai, ir pėstieji – elgiasi nematydami policijos, imi suabejoti jų psichine būkle. Pavyzdžiui, praėjusį penktadienį palangiškis, vairuodamas automobilį „Bmw“, net keletą kartų Kretingos mieste kirto ištisinę liniją – ar šitaip rizikuoti galėtų sąmoningas ir atsakingas žmogus? Jis buvo nubaustas už pavojingą vairavimą 85 Eur bauda ir atimta teisė vairuoti 3 mėn.“, – pasakojo T. Mikelkevičius.

Pasak jo, neviešo patruliavimo metu pastebėti kai kurie teisės pažeidimai gali būti fiksuojami ir net nestabdant vairuotojo, neturint su juo tiesioginio kontakto – tiesiog surašomas protokolas, kuris vėliau išsiunčiamas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas