Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palangos pašonėje bus atidarytas vandenlenčių parkas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2018-02-23

Tris jaunus vyrus – Tadą Butkų, Martyną Šliką bei Matą Matulevičių – prieš 10 metų susiejo pomėgis ekstremaliam sportui. Iš pradžių laisvalaikį dažniausiai jie leisdavo buriuodami ar virš vandens skriedami jėgos aitvarais, o, išbandę vandenlenčių sporto malonumus, susibūrė į bendrovę „313 cable park“ ir sugalvojo Malūnų kaimo kaimynystėje – Užpelkiuose – pastatyti tokią vandens pramogų sporto bazę, apie kurią žmonės kalbėtų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Bendrovės „313 cable park“ vadovas Tadas Butkus Kretingos rajono savivaldybės vadovams pristatė Užpelkių kaime kuriamos vandens pramogų sporto bazės viziją. Į klausimus atsakė ir Tado bendraminčiai (iš dešinės) Matas Matulevičius bei Martynas Šlikas.

Projekte – geriausios idėjos

Kretingos rajono savivaldybėje pristatydamas per 1 mln. Eur vertės projektą, bendrovės vadovas T. Butkus sakė, kad, įvertinus visus pranašumus bei trūkumus, į jį sudėtos pačios geriausios idėjos. Jų ypač daug pažėrė patirties versle turintis buvęs ledo ritulininkas, restoranų „Stebuklai“, „Džiaugsmas“ ir „Briusly“ bei Vilniuje veikiančio vandenlenčių parko „WakeWay“ savininkas M. Šlikas, apkeliavęs ir pavyzdžius matęs daugelio užsienio šalių vandenlenčių parkuose.

Visų pirma, pasirinkta strategiškai gera vieta – arti prie jūros esantis Palangos kurortas, į kurį daugelis žmonių atvyksta atostogauti. O pramogų niekada nebus per daug, ypač, kai pajūrio orai permainingi, poilsiautojų nelepina saulė. Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 30-40 vandenlenčių parkų, tačiau Užpelkiuose jis bus unikalus ir dydžiu, ir siūlomomis paslaugomis.

„Tai tas pats, kaip lygintume palapinę ir viešbutį. Mes statome viešbutį, o ne palapinę“, – vaizdingai apibūdino T. Butkus. Parkas užims 5 ha plotą, bus įrengta 5 bokštų sistemos trasa, kuria vienu metu vandenlentėmis galės lėkti 8, o per valandą – 40 sportininkų. Esminis akcentas – šokinėjimui skirtos 12 figūrų, kurios bus pritaikytos naujokams, vidutiniokams ir patyrusiems. Lietuvoje jau veikiančiuose mažuose vandenlenčių parkuose sistemos yra dviejų bokštų, per valandą lynas tempia ne daugiau, kaip 3 žmones. Skiriasi ir trasų ilgis. Užpelkių vandenlenčių parke jis planuojamas apie 610 metrų, kai kituose Lietuvos vandenlenčių parkuose – nuo 100 iki 200 metrų. Susimokėjus 20 Eur, vandenlenčių malonumais bus galima mėgautis dvi valandas. Statomas parkas bus ekologiškas, sunaudos ne daugiau, kaip 15 – 30 kW elektros energijos. Pasak T. Butkaus, teritorijoje bus atidaryta parduotuvė, kurioje prekiaujama ekstremaliam sportui reikalinga įranga ir atributika, kavinė, terasa, iš kurios galima žvelgti į parko panoramą, pliažo zona, vaikų žaidimo aikštelė, pirmuoju etapu bus pastatyti 22 nameliai, kuriuose vasaros sezono metu savaitgaliais ar kelioms savaitėms galės apsigyventi vandens sporto mėgėjai su šeimomis ar draugais, paragauti siūlomų patiekalų, atšvęsti gimtadienius ar kitas įsimintinas progas. Be to, čia vyks naujokų vandlentininkų mokymai, jogos, bokso treniruotės, veiks dviračių nuomos punktas, bus organizuojamos vaikų stovyklos bei socialiai atsakingi projektai, kuriuos galės pasiūlyti ir rajono Savivaldybė.

Norėtų dviračių tako

„Mūsų vizija – skatinti žmones, ypač jaunimą, sportuoti. Į varžybas kviesimės ne tik Lietuvos, bet ir geriausius pasaulio atletus“, – sakė T. Butkus.

Vandenlenčių parkas pradės veikti jau gegužę, o apgyvendinimo paslaugas ketinama pradėti teikti birželį. Pasak T. Butkaus, parke bus įdarbinta apie 15-20 rajono gyventojų.

„Ko mes norime iš Kretingos rajono savivaldybės?“ – retoriškai klausė T. Butkus ir pats atsakė, jog tik moralinio pritarimo ir geresnio susisiekimo, juolab kad šioje rajono pusėje seniai veikia ir kiti poilsiautojų traukos objektai – „Malūnų kaimas“, HBH, žirgynas, keturračių trasa, „Atostogų parkas“.

„Nuo mūsų iki Palangos Jono Basanavičiaus gatvės – aštuoni kilometrai. Smagiau negu mašina būtų numinti dviračiu, tad norėtume, kad būtų nutiestas saugus dviračių kelias“, – atviravo T. Butkus.

Anot mero Juozo Mažeikos, praėjusių metų vasarą buvo atidarytas autobusų maršrutas Kretinga–Žibininkai–Palanga, autobusas užsukdavo į HBH poilsio ir pramogų kompleksą bei į poilsio ir sveikatinimo kompleksą „Atostogų parkas“, tačiau maršrutą teko nutraukti dėl mažo keleivių skaičiaus. Šis klausimas, atsižvelgus į situaciją, galės būti svarstomas iš naujo.

„Siekiame, kad daliai mūsų savivaldybės teritorijos būtų suteiktas kurortinis statusas. Kai patvirtinsim rajono biudžetą, su meru tuo klausimu kalbėti važiuosime į Valstybinį turizmo departamentą. Modernus vandenlenčių parkas pasitarnautų rajono žinomumui ir marketingui. Tapus kurorto teritorija, dėl geresnio susisiekimo lengviau būtų pritraukti lėšų ir iš Kelių direkcijos“, – pridūrė Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas