Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gavo pinigų melioracijai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2018-02-23

Melioracijos darbams Kretingos rajone Žemės ūkio ministerija šiemet skyrė 200 tūkstančių eurų.

Skirstant vadovaujasi nuostatomis

Panaši suma buvo skirta ir pernai – 198 tūkst. Eur. Lėšos panaudojamos vadovaujantis privalomomis nuostatomis – ne daugiau, kaip 20 proc. jų tenka drenažo avariniams remontams ir ne daugiau, kaip 10 proc. gyvenviečių drenažo remontams.

„Šie darbai mums ir yra patys opiausi, tad visus jiems skirtus pinigus išnaudojame maksimaliai“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistas Leonas Rimeika.

Iš šiemet gautos 200 tūkst. Eur sumos avariniams gedimams šalinti bus skirta 40 tūkst. Eur, o drenažo remontams gyvenvietėse – 20 tūkst. Eur. Rajone iš viso yra per 840 km valstybei priklausančių griovių bei 1 tūkst. 500 km drenažo linijų, storesnių, kaip 12,5 cm, kuriuos taip pat reikia prižiūrėti. Šį darbą, kaip ir praėjusiais metais, atliks Kretingos bendrovė „Bebrūnė“. Nors avariniams ir gyvenviečių drenažo remontams buvo numatyta išleisti 60 tūkst. Eur, konkursą laimėjusi „Bebrūnė“ gerokai nusileido – pasiūlė konkursinę darbų kainą 40 tūkst. Eur.

„Vadinasi, likusius 20 tūkstančių eurų galėsime panaudoti papildomiems darbams“, – pasidžiaugė L. Rimeika.

Šiemet Kretingos rajone bus įgyvendintas ir vienas stambesnis projektas – išvalys per 10 km Žibos upelio griovių, pakeis žiotis, suremontuos pralaidas ir tiltus. Šių darbų sąmata 71 tūkst. Eur, tačiau tikimasi, kad konkursinė kaina bus mažesnė, apie 63 tūkst. Eur. Žibos upelis prasideda Darbėnų seniūnijoje, ties Lazdininkais, teka per Žibininkų, Užpelkių, Rūdaičių kaimus ir pasibaigia Vydmantų seniūnijoje.

Smulkiems melioracijos statinių priežiūros darbams numatyta 33 tūkst. Eur, griovių priežiūrai, tai yra šienauti, krūmams kirsti – 10 tūkst. Eur. L. Rimeika paaiškino, kad, vykdant europinius projektus, griovius šienauti įpareigojama 5-erius metus. Tokių griovių Kretingos rajono savivaldybėje yra apie 3 km.

Diktuoja gyventojų prašymai

„Ką po ko dirbti, mums diktuoja gyventojų prašymai“, – teigė už melioraciją atsakingas rajono Žemės ūkio skyriaus specialistas. Jo žodžiais, per metus gaunama per 100 gyventojų prašymų. Ir pernai, ir užpernai beveik visi, gauti iki metų vidurio, buvo patenkinti. O šiuos metus dėl žemę merkusių liūčių L. Rimeika pavadino išskirtiniais, mat per 100 prašymų pateikta jau šiuo metu, neabejojama, kad dar pluošto bus sulaukta apie balandį, prieš prasidedant sėjai.

„Kai kuriuos prašymus teks atidėti vėlesniam laikui. Pirmiausia šalinsim tuos gedimus, kurie jau dabar yra užfiksuoti“, – sakė L. Rimeika.

Rajone veikia 16 valstybei priklausančių užtvankų. Jų šlaitams šienauti, latakams valyti, turėklams perdažyti numatyta 10 tūkst. Eur. Šiuos darbus atliks ta pati priežiūros darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Bebrūnė“.

Atskira eilute 14 tūkst. Eur iš 200 tūkst. Eur sumos valstybė skyrė Juodupėnų polderiui prižiūrėti. Pagal nustatytą tvarką keturis mėnesius per metus, tai yra pavasarį ir rudenį, iš 440 ha ploto siurbliais išpompuojamas jame susikaupęs vanduo. Polderyje bus šienaujamas 3 km pylimas, iš griovio valomos sąnašos.

Dar 3 tūkst. Eur numatyta melioruotos žemės ir melioracijos statinių kompiuterinei apskaitai, kurią tvarko Valstybės žemės fondas. Kitų metų griovių remonto projektavimo darbams bus skirta 7 tūkst. Eur. Pasak L. Rimeikos, objektas kol kas nenumatytas.

Paklaustas, kurioje seniūnijoje susiduriama su opiausiomis melioracijos problemomis, specialistas jų neišskyrė – visose situacija panaši. Pernai daugiausiai gedimų buvo Darbėnų seniūnijoje, bet toks vaizdas galbūt dėl to, kad ši seniūnija – rajone didžiausia. Gedimų priežastis lemia smėlingas gruntas, augalų šaknimis užželia vandens rinktuvai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas