Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Salanto“ skautai garsina savąjį kraštą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2018-01-19
Dalyvaudami įvairiose akcijose, tradiciškai Salantų skautai pirmieji po Kretingos rajoną paskleidžia ir atgabentą Betliejaus ugnį.

Lietuvos skautijos „Salanto“ draugovė, laimėjusi regioninę atranką, rytoj išvyks į Vilniuje surengtą respublikinį skautų patriotinių dainų konkursą, skirtą šiemet išvien su Lietuvos atkūrimo 100-mečiu švenčiamam ir Lietuvos skautų judėjimo 100-mečiui.

„Salanto“ draugovės įkūrėja ir vadovė Salantų gimnazijos kūno kultūros mokytoja Aušra Kundrotienė teigė, jog skautų dainų konkursai yra tradiciniai, vyksta kasmet, ir salantiškiai iš jo grįžta laimėję prizines vietas, o 2010-aisiais – prestižinį Didįjį prizą.

Konkursai yra skirti anapilin iškeliavusiam garsiam Lietuvos vyriausiajam skautininkui Feliksui Šakaliui, kuris įdėjo daug pastangų, populiarinant lietuvių liaudies muziką, atminti. Todėl jo vaikai savo tėvo atminimui kone prieš du dešimtmečius ir įsteigė šį konkursą, skautai jį pamėgo ir šis tapo tradiciniu“, – teigė A. Kundrotienė.

Jos žodžiais, tam, kad patektų į respublikinį konkursą, pirmiausiai tenka praeiti Klaipėdos regiono atranką, – šiemet ji įvyko Priekulėje. Salantiškiai laimėjo tarp 6 draugovių, o respublikiniame konkurse iš viso susirungs per 50 solistų bei ansamblių.

„Esame subūrę ansamblį, kuriame dainuoja 16 skaučių, konkursui pasirengti mums talkino gimnazijos muzikos mokytoja Valentina Budrienė. Atrankiniam konkursui buvome parengę 3 dainas „Sudainuokite Lietuvai“, „Čiūta čiūtoji“, „Paskutinė kulka“, – finaliniame konkurse ir atliksime pastarąją partizanų dainą. Mergaitės ją dainuoja labai emocingai – susikaupusios ir įsijautusios, todėl tikimės, kad ir šiemet iš konkurso negrįšime tuščiomis“, – viltingai kalbėjo draugovės vadovė.

Jau 18-tus metus „Salanto“ skautų draugovei vadovaujanti A. Kundrotienė sakė, jog šiuo metu jų draugovę sudaro 25 įvairaus amžiaus skautai: jauniausiam – 8-eri, o vyriausiems – 18-19 metų, tačiau dauguma – paaugliai nuo 12 iki 14 metų. „Ligi šiol palaikome ryšius ir su gimnaziją jau baigusiais salantiškiais skautais Viliumi Stankumi, Janina Petrylaite, Ramune Mikitiejeva ir Vilija Pociūte, kurie padėjo pagrindą stipriai mūsų draugovei“, – teigė A. Kundrotienė.

Kasdienė skautų veikla prilyginama popamokinei veiklai – bendrystei jie renkasi dukart per savaitę. A. Kundrotienės žodžiais, Lietuvos skautijos veikla yra progresyvios saviauklos sistema, veikianti per įžodį ir priesakus. Padedant suaugusiems, skatinami progresyvūs atradimai ir atsakomybė, mokoma vadovauti sau ir kitiems. Tokiu būdu ugdomas vaiko charakteris ir kompetencija, skatinami bendrystės įgūdžiai.

Nariai dalyvauja vienetų sueigose, šventėse, iškylose, žygiuose, stovyklose, seminaruose, savos bendruomenės, nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose.

„Šie metai Lietuvos skautams – ypatingi: minėdami skautų judėjimo 100-metį, bendradarbiausime rengiant respublikines parodas, pavasariop vyksime į Lietuvos skautijos sezono atidarymą“, – kalbėjo A. Kundrotienė.

---

LR Seimas 2018-uosius metus paskelbė Skautijos metais. Lietuvos skautija yra didžiausia skautus vienijanti organizacija Lietuvoje, kuroje – per 2500 skautų. „Salantas“ yra vienintelė šios organizacijos draugovė Kretingos rajone.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas