Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 14 %
Naktį11°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos universitetinė ligoninė spalio 27 d. rengia konferenciją Tarptautinei psoriazės, arba žvynelinės, dienai paminėti.

„Ši konferencija skirta ne medikams, o visuomenei, tad laukiame visų, kuriems svarbios psoriazės gydymo aktualijos, – teigė viena konferencijos organizatorių Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja dermatovenerologė Jolanta Česienė. – Apie psoriazę kalbėsime tiems, kurie dar bijo nueiti į kirpyklą ar nusirengti paplūdimyje, – norime žmonės paaiškinti, kad ši liga, nors ir neišgydoma, tačiau yra valdoma ir sergantieji gali gyventi visavertį gyvenimą.“

Gydytojos teigimu, visose šalyse psoriaze serga apie 2 proc. gyventojų, ir gydytis labiau linkę jaunesni žmonės. „Vyresnio amžiaus pacientai, kuriems nuo seno įteigta, kad psoriazė nepagydoma, gydosi vangiau arba išvis į šią ligą numoja ranka. O taip neturėtų būti“, – pastebėjo J. Česienė. Be jos, pranešimus apie žvynelinę konferencijai parengė Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja dermatovenerologė Rita Buivydaitė-Dailidėnė, apie tai, kad žvynelinė pažeidžia ne tik odą, paaiškins šios gydymo įstaigos Reumatologinio skyriaus vedėja Loreta Bukauskienė, apie dietą ir gyvenimo kokybę, sergant žvyneline, kalbės Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistai. Bus skirta laiko ir pokalbiams su pacientais. Konferenciją atidarys Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas habil. dr. Profesiorius Vinsas Janušonis.

Pasaulinė žvynelinės diena minima kasmet spalio 29 d., ir šiuo minėjimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žvyneline sergančiųjų problemas, gyvenimo kokybę ir socialinę atskirtį bei informuoti visuomenę, kad ši liga nėra užkrečiama ir kad ja sergantiems žmonėms turi būti prieinami šiuolaikiniai ligos gydymo metodai.

Žvynelinė – lėtinė odos liga, dar vadinama psoriaze, sukelia nemalonios išvaizdos uždegiminius odos pažeidimus, kurie skauda, niežti ir vargina bei sukelia lėtinius skausmingus sąnarių pažeidimus bei kitas komplikacijas. Žvynelinė yra nepagydoma, bet suvaldoma liga. Manoma, kad Lietuvoje žvyneline serga daugiau kaip 120 tūkst. žmonių, iš kurių tik apie 20-30 proc. tinkamai gydosi. 1993 m. įsteigta Lietuvos žvyneline sergančiųjų draugija.

---

Konferencija – Tarptautinės psoriazės dienos minėjimas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje įvyks spalio 27 d. 12 val. Klaipėdos universitetinės ligoninės konferencijų salėje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas