Sezoną Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonoje sėkmingai užbaigusi Kretingos futbolo komanda „FK „Minija“ – lygos prizininkė, III v. laimėtoja.

Baigėsi Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmenybės. Paskutinio turo didžiausia intriga – kuri komanda užims trečiąją vietą. Į ją pretendavo Kretingos komanda „FK „Minija“, treniruojama Arvydo Balsevičiaus, „Šiaulių FA“ ir Klaipėdos „Atlantas B“. Po itin atkaklių rungtynių savoje aikštėje kretingiškiai 2:1 nugalėjo klaipėdiečius, ir šis pergalingas rezultatas leido „FK „Minija“ užsitikrinti III vietą ir bronzos medalius.

Pergalę kretingiškiai pasiekė tokios sudėties: vartininkas Martynas Viluckas, gynėjai Simonas Vaičius (75‘ Edvinas Andrijauskas), Deivydas Gedvilas, Kazys Mažionis (komandos kapitonas), Arūnas Mažonis, saugai Daniil Rubtsov, Teodor Ganchev, Evaldas Kaliniauskas (82‘ Lukas Jakumas), Mantas Elzbergas, puolėjai Andrius Paulauskas (87‘ Džiugas Narkus), Mindaugas Grušauskas.

Trečiosios vietos likimas sprendėsi Kretingos ir Mažeikių miestų stadionuose. Viską savo rankose turėjęs „FK „Minija“ prastai pradėjo pirmąjį kėlinį su „Atlantu B“ ir kiek labiau dominavę klaipėdiečiai įpusėjus kėliniui po Donato Kazlausko įvarčio išsiveržė į priekį 1:0.

Paskutiniąsias sezono rungtynes „FK „Minija“ žaidė savoje aikštėje prieš Klaipėdos „Atlantą B“.

Esant tokiam rezultatui, Kretingoje rungtyniavusioms „Atlanto B“ ir „FK „Minija“ komandoms jau aktualus buvo ir rezultatas Mažeikiuose, kur „Atmosfera“ ir „Šiaulių FA“ iki pertraukos sužaidė be įvarčių 0:0. Tad po pirmųjų kėlinių „Atlanto B“ komanda buvo palankiausioje pozicijoje kovojant dėl III vietos.

Vis dėlto prasidėjus antrajam kėliniui Mažeikiuose „Šiaulių FA“ gan greitai įgijo persvarą po Vytauto Mituzo įvarčio (1:0) ir tuo metu jau šiauliečiai „šoktelėjo“ į trečiąją poziciją.

Antrąjį kėlinį „FK „Minija“ pradėjo visiškai kitokiu žaidimu. Pirmiausia aktyviu puolimu privertė „Atlantą B“ likti mažumoje už paskutinės vilties pražangą. Dar po kelių minučių Evaldas Kaliniauskas po kampinio pakeltą kamuolį galva pasiuntė į vartus ir atgaivino „FK „Minija“ viltis (1:1). Žinodami, kad viskas priklauso tik nuo jų pačių, kretingiškiai nemažino puolimo, bet ilgą laiką švaistė progas vieną po kitos.

Artėjant rungtynėms į pabaigą ir nesikeičiant rezultatui Mažeikiuose, „FK „Minija“ rungtynių pabaigoje surengė varžovų vartų šturmą ir sugebėjo uždirbti 11 metrų baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Teodor Ganchev (2:1). Šis pergalingas rezultatas leido „FK Minija“ užsitikrinti III vietą galutinėje rikiuotėje.

---

Galutinė LFF II lygos Vakarų zonos turnyrinė lentelė (vieta, komanda, įvarčių santykis, taškai):

1. Gargždų „Pramogos-SC“ 43:23; 38

2. Biržų „Širvėna“ 42:18; 32

3. Kretingos „FK „Minija“ 21:21; 28

4. “Šiaulių FA“ 40:19; 28

5. Klaipėdos „Atlantas B“ 34:23; 24

6. Akmenės „Cementas“ 20:27; 19

7. Mažeikių „Atmosfera“ 19:26; 17

8. Šiaulių „Juventa-99“ 21:29; 17