Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 15 %
Naktį10°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas
Simbolinę bibliotekos-skaityklos atidarymo juostą atrišo lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė.

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogų bendruomenė vaikų pagarbą knygai ugdo nuo pat mažų dienų ir, siekdama, kad vaikas augtų su knyga, ja domėtųsi, darželio teritorijoje atidarė biblioteką-skaityklą. Į medinį namelį, kuriame įkurta biblioteka, vaikai nuo šiol galės ateiti paskaityti, pavartyti knygų, pasidalinti įspūdžiais apie knygą su draugais.

„Bibliotekos-skaityklos atidarymas mums – neeilinis įvykis. Įkurti vietą, kurioje darželio vaikai galėtų rinktis ir skaityti knygas, jas vartytų, buvo svajonė. Labai džiaugiuosi, kad ji išsipildė. Pačiai nuo mažens patiko skaityti, kai buvau mokytoja, stengiausi, kad mano mokiniai pamėgtų ir skaitytų knygas.

Dabar noriu, kad ir visi, lankantys mūsų darželį, augtų su knygomis, norėtų jas skaityti“, – sveikindama visus, susirinkusius į bibliotekos-skaityklos atidarymą, kalbėjo lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė.

Bibliotekos-skaityklos atidarymą žaismingai vedė renginio vedėjos – Pepė (Agnė Stuopelienė), Tepė (Svajonė Razmuvienė) ir jūreivis (Lina Valiuvienė). Vaikus ypač pralinksmino ir džiugiai nuteikė šventėje apsilankęs dar vienas personažas – meškutė (Ingrida Butkevičienė), kuri dideliame lagamine atnešė dovanų – knygų.

Kad lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ugdytiniai turės savo biblioteką, pasidžiaugė ir Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė bei bibliotekos Vaikų literatūros centro bibliotekininkė Danutė Žiobakienė, kurios vaikams, linkėdamos malonaus ir įdomaus skaitymo, dovanų įteikė knygų.

Vaikai nieko nelaukę suskubo apžiūrėti, o kuo gi juos nustebins naujieji knygų namai – biblioteka-skaitykla.

Darželio bendruomenę pasveikino ir rajono Švietimo skyriaus specialistė Lina Jadenkuvienė, kuri linkėjo, kad knyga ir technologijų laikais išliktų įdomi, skaitoma, kad vaiko kasdienybėje jai būtų skirta svarbi vieta.

„Šiandienos darželis keičiasi, jis turi būti šiuolaikiškas, jame turi būtų tenkinami vaikų pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikiai. Manau, kad vaikams būtina suteikti galimybę skaityti darželyje, kuriame jie praleidžia didžiąją dienos dalį. Džiaugiuosi, kad mano idėją darželyje įkurti biblioteką-skaityklą palaikė ne tik kolektyvas, bet ir vaikų tėvai. Biblioteką įkurdinom mediniame namelyje, nes darželyje tinkamos patalpos neturėjome. Kad vaikams būtų patogiau, kad bibliotekoje jie galėtų ne tik skaityti, bet ir žaisti, sugalvojome pastatyti ir staliukus su kėdutėmis. Kad kiltų įkvėpimas ir noras išmokti skaityti, biblioteką papuošėme prasmingomis mintimis apie skaitymą ir knygą, o įspūdžius, pageidavimus, apsilankę bibliotekoje, vaikai kartu su auklėtojomis galės palikti lankytojų knygoje“, – mintimis dalinosi Z. Domarkienė.

Pirmąsias knygas bibliotekai padovanojo darželio auklėtiniai ir jų tėvai. Pagal projektą „Aš augu su knyga“, kurį parengė auklėtojos A. Stuopelienė ir L. Valiuvienė, buvo paskelbta akcija „Padovanok knygą“. Darželio ugdytiniai noriai dovanojo knygas ir naujai atidarytos bibliotekos lentynas užpildė gražiausiomis vaikiškomis knygomis, kurias ir patys dalindamiesi galės skaityti.

„Akcija „Padovanok knygą“ labai gražiai sutapo su bibliotekos atidarymu. Džiaugiamės, kad viena iš projekte numatytų veiklų, į kurią aktyviai įsitraukė vaikai ir jų tėvai, papildė biblioteką. Projektu „Aš augu su knyga“ vaikams siekiame atskleisti nepaprastą knygos pasaulį bei įvairovę. Dalyvaudami šiame projekte vaikai susipažins su knygos istorija, kurs savo knygas, inscenizuos, augs kartu su knyga, nes juk niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės kaip knyga. Gaila, kad šiandien informacinės technologijos dažnai išstumia knygas iš vaiko gyvenimo, atima skaitymo malonumą. Tad labai smagu, kad darželio vaikai nuo šiol turės savo biblioteką darželyje, savo knygas“, – kalbėjo A. Stuopelienė.

Neringa MIKALOČIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas