Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 62 %
Naktį-1°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusią savaitę Kretingoje apsilankė Lietuvoje reziduojantis Prancūzijos ambasadorius Philippe Jeantaud. Svečias pirmiausiai apsilankė Pranciškonų gimnazijoje, su kuria užmegzti bendrystės ryšiai, ir panoro apžiūrėti Kretingos muziejų.

Administracijos direktorius Virginijus Domarkas (iš kairės) su Prancūzijos ambasadoriumi Lietuvoje Philippe Jeantaud susitiko ir prancūziškai bendravo, apžiūrint Kretingos muziejų.

Kretingos muziejuje svečią pasitiko ir su juo pabendravo Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

„Svečias užtruko Klaipėdoje, ir, nors turėjo tikslą daugiau sužinoti apie Kretingą, apsiribojo apsilankymu Kretingos muziejuje, apie kurį, tikino, buvo girdėjęs daug gerų atsiliepimų. Svečias domėjosi dvaro šeimininkų – grafų Tiškevičių giminės istorija ir jų palikimu, o taip pat miesto įkūrėjų didiko Jono Karolio Chodkevičiaus pastangomis. Didelį įspūdį jam paliko ir liaudies meno ekspozicija Vandens malūne, Žiemos sodas ir jo aplinka“, – sakė V. Domarkas.

Administracijos direktorius, pats būdamas frankofonas ir puikiai mokantis prancūziškai, su ambasadoriumi P. Jeantaud bendravo jo gimtąja kalba. „Ne kasdien betenka kalbėti prancūziškai, į trečią bendrystės valandą ėjosi jau visai neblogai“, – juokaudamas prisipažino V. Domarkas.

Jis tvirtino pakvietęs svečią apsilankyti Savivaldybėje, kad kitąkart galėtų labiau supažindinti su Kretingos rajono gyvenimu ir aprodyti jo gražiausias vietas. Tai, V. Domarko žodžiais, svečias pažadėjo padaryti pavasariop.

„Man labai patiko, kad ambasadorius labai kilniai atstovauja Lietuvai savo šalyje bei visoje Europoje. Jis tvirtino į kai kurių užsienio politikų ar valstybės veikėjų pastebėjimus, kad Lietuva yra postsovietinė šalis, tik neseniai atėjusi į Europos bendriją, jis atsakąs: “Lietuva niekada nebuvo išėjusi iš Europos“. Važinėdamas po Lietuvą jis tikino matąs didelę mūsų šalies pažangą“, – pabrėžė V. Domarkas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas