Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 15 %
Naktį10°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas

Praėjusią savaitę Kretingoje apsilankė Lietuvoje reziduojantis Prancūzijos ambasadorius Philippe Jeantaud. Svečias pirmiausiai apsilankė Pranciškonų gimnazijoje, su kuria užmegzti bendrystės ryšiai, ir panoro apžiūrėti Kretingos muziejų.

Administracijos direktorius Virginijus Domarkas (iš kairės) su Prancūzijos ambasadoriumi Lietuvoje Philippe Jeantaud susitiko ir prancūziškai bendravo, apžiūrint Kretingos muziejų.

Kretingos muziejuje svečią pasitiko ir su juo pabendravo Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

„Svečias užtruko Klaipėdoje, ir, nors turėjo tikslą daugiau sužinoti apie Kretingą, apsiribojo apsilankymu Kretingos muziejuje, apie kurį, tikino, buvo girdėjęs daug gerų atsiliepimų. Svečias domėjosi dvaro šeimininkų – grafų Tiškevičių giminės istorija ir jų palikimu, o taip pat miesto įkūrėjų didiko Jono Karolio Chodkevičiaus pastangomis. Didelį įspūdį jam paliko ir liaudies meno ekspozicija Vandens malūne, Žiemos sodas ir jo aplinka“, – sakė V. Domarkas.

Administracijos direktorius, pats būdamas frankofonas ir puikiai mokantis prancūziškai, su ambasadoriumi P. Jeantaud bendravo jo gimtąja kalba. „Ne kasdien betenka kalbėti prancūziškai, į trečią bendrystės valandą ėjosi jau visai neblogai“, – juokaudamas prisipažino V. Domarkas.

Jis tvirtino pakvietęs svečią apsilankyti Savivaldybėje, kad kitąkart galėtų labiau supažindinti su Kretingos rajono gyvenimu ir aprodyti jo gražiausias vietas. Tai, V. Domarko žodžiais, svečias pažadėjo padaryti pavasariop.

„Man labai patiko, kad ambasadorius labai kilniai atstovauja Lietuvai savo šalyje bei visoje Europoje. Jis tvirtino į kai kurių užsienio politikų ar valstybės veikėjų pastebėjimus, kad Lietuva yra postsovietinė šalis, tik neseniai atėjusi į Europos bendriją, jis atsakąs: “Lietuva niekada nebuvo išėjusi iš Europos“. Važinėdamas po Lietuvą jis tikino matąs didelę mūsų šalies pažangą“, – pabrėžė V. Domarkas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas